PARTNERZY PORTALU
partner portalu farmer.pl partner portalu farmer.pl partner portalu farmer.pl partner portalu farmer.pl

KOMENTARZE DO TEKSTU:

wielkotowarowe firmy hodowlane ,czyto jest to co nam zafundowali Amerykanie ?
Brawo Holendrzy ,najwyzszy czas sie opamietac wPolsce.To co my jemy widac na przykladzie zachorowalnosci na nowotwory.Swinie na dopingu ,kurczaki hormonalne ,jest klawo.W kartoflach na czipsy cala tablica Mendelejewa ,16 razy nawozone.Jestw deche.Profesorow w samej Warszawie mamy miliony a kazdemu to wszystko wisi i powiewa,gdzie my sie pchamy ?hyba do grobu.

dziecko we mgle, 2013-04-08 16:32:31

no widzisz, trzeba chcieć, nie mówię, że nie, miejsce jest dla wszystkich, taki jest teraz trend, i w tym kierunku idzie nowa polityka rolna, zazielenienie polityki jest przesądzone, cały problem u nas polega na sprzedaży i włączeniu takich gospodarstw - o których wspominasz - w rynek, przepisy muszą być jasne i zrozumiałe,

force one, 2011-12-02 15:01:41

Węgierski minister rolnictwa Sándor Fazekas, o którego wyborze do Parlamentu zadecydowały głosy rolników jest w Europie największym wrogiem rolnictwa przemysłowego opartego na kredytach i chemikaliach (środki ochrony roślin) produkowanych przez przemysł farmaceutyczny utrzymujący agromedia.

Trzy lata temu w miejsce automatów z napojami na Węgrzech pojawiły się mlekomaty ze świeżym i schłodzonym zimnym mlekiem z dawkowaniem do kubka, butelki lub 3-5 litrowego zbiorniczka. Właściciele tych mlekomatów "obrotowi" młodzi farmerzy-mleczarze przeważnie wygrywają przetargi na dostarczanie mleka do najbliższych placówek oświatowych i socjalnych w myśl austracko-niemieckiej zasady transport pełnego mleka i jego przetworów jest opłacalny tylko do 10 km.

W 2010 roku weszły w życie nowe ustawy dotyczące zamówień publicznych, które w sposób istotny preferują małych i średnich producentów mleka, warzyw i owoców w celu bezpośredniego dostarczania do najbliższych placówek oświatowych swoich wyrobów w ramach unijnych akcji Szklanka mleka i owoce w szkole. Głównym celem jest ograniczenie transportu i setek tysięcy ton opakowań oraz zwiększenie dochodów gmin.

Na zdjęciu węgierski minister rolnictwa Sándor Fazekas oraz gospodarz Sándor Bokodi, reprezentujący miejscowych producentów mleka, warzyw i owoców podczas uroczystości podpisania umowy ze szkolną stołówką w miasteczku Mány.

http://www.vm.gov.hu/img/upload/201009/termelotol_a_menzara_1.gif

Żywność ekologiczna jest kluczem do zdrowia i długowieczności człowieka. Rolnictwo ekologiczne określa się jako system gospodarowania o zrównoważonej produkcji roślinnej i zwierzęcej. Produkcja ekologiczna powinna łączyć przyjazne środowisku praktyki gospodarowania, wspomagać wysoki stopień różnorodności biologicznej, wykorzystywać naturalne procesy oraz zapewnić właściwy dobrostan zwierząt.

Polska wieś jest piękna i reprezentuje wartości, które w krajach Europy Zachodniej zanikły lub zostały zniszczone. Polska wieś to niespotykane bogactwo natury, cudowne krajobrazy i ciągle żywa kultura ludowa.

Nie łatwo jest dziś ogłupić polskiego chłopa w mediach, właściwie to niemożliwe. Jest to najzdrowsza i najbardziej wartościowa część społeczenstwa polskiego pozbawiona swoich przedstawicieli w mediach polskich wspieranych przez największe koncerny spożywcze, farmaceutyczne i środków ochrony roślin.

Celowo niedoinformowana polska wieś żyje w erze panowania wegetujących miernot miejskich, gdzie cwaniactwo, chamstwo i okradanie chłopa jest miernikiem nowoczesności.

Popierane finansowo przez Unię Pieniężną (zwaną przez Polaków Unia Europejska) duże obszary rolne i rolnictwo przemysłowe powoduje nieodwracalne spustoszenie przyrody i zniszczenie warstwy uprawy ziemi - leczonej chemikaliami produkowanymi przez firmy zaopatrujące apteki.

To błędne koło naszej zagłady powinniśmy traktować jako zbrodnie przeciwko ludzkości.

Węgrzy zamieniają duże fermy na mniejsze ekologiczne, 2011-12-02 14:35:43

W Holandii chyba nie jest jeszcze tak źle, gorsze rzeczy dzieją sie w Danii i w Niemczech. To ich chwalenie sie 30 prosiętami od loch/rok to juz jakas przesada szkoda ze jeszcze nie 50 prosiąt, może oni po prostu je klonują totalna masówka

misieq, 2011-11-30 12:45:05

Dlaczego pół wieku temu nikt nie zwracał uwagi na dobrostan zwierząt i to nawet w Holandii

prof., 2011-11-29 10:33:28BĄDŹ NA BIEŻĄCO


RYNEK, KONTRAKTY, KOMENTARZE


» WSZYSTKIE WYDARZENIA

EKSPERCI FARMERA

OFERTY

  • GORĄCE OFERTY:

  • GORĄCE OFERTY:

    • Kowary rynek komercyjny - lokale na sprzedaż
    • Rzeszów rynek komercyjny - lokale do wynajęcia
    • Kraków, Krowodrza rynek komercyjny - lokale do wynajęcia
    • Kraków rynek komercyjny - lokale do wynajęcia

TU KUPISZ FARMERA

FORUM FARMERA

przem

wczoraj całe 10 mm, pierwszy prawdziwy deszcz w końcu wszystko odżyło

przem

ja na jutro planuje Topsin M w dawce 1,4L oraz deltametrynę na robaka