PARTNERZY PORTALU
partner portalu farmer.pl partner portalu farmer.pl partner portalu farmer.pl

KOMENTARZE DO TEKSTU:

drozeje to czego brakuje i nie trzeba do tego zadnych dyskusji naukowych,wostatecznosci za zywnosc placi sie zlotem,a producent zawsze sie wyzywi,handlarz zawsze znajdzie zatrudnienie nawet pod grozba smierci,a zglodugina konsumenci gdy papier w reku i na koncie cyferki nikogo nie interesuja.

kpt, 2011-12-25 14:54:58

Re;daimos
Pojmujesz jak typowy ekonomista i posługujesz się słowami wymyślonymi przez ekonomistów bo "naczynia połączone " to na logikę oznacza np. połączenie kubeczka z talerzem bo normalnie nie możesz nazwać o czym piszesz ;) .
Właśnie o to chodzi że wmawia się ludziom że jak nie będzie ekonomi to nie będzie handlu a ludzie przestaną kupować i jak piszesz zbankrutują (bankructwo następny ekonomiczny termin służący do przejmowania czyjejś własności) niestety jeśli już to wypadną przez "bankructwa " pośrednicy a konsument i producent pozostaną oczywiście że nie obyło by się bez wstrząsu ale tracili by ci którzy są najbardziej "zaawansowani" ekonomicznie i by musieli wziąć się do normalnej pracy i to by był największy wstrząs .
Wracając do tego co opisałem poniżej to gdy by upadło euro nie oznacza że musi złoty się rozlecieć a wręcz odwrotnie handel odbywał by się przy pomocy walut jakie zostaną lub powstaną po kapitulacji euro więc taki złoty pomimo wszystko mógłby zyskać tylko że to Polska i prędzej oddamy kasę obcym niż wykorzystamy dla siebie .
Nie było nas był las nie będzie nas będzie las .

rożek, 2011-12-22 16:57:01

Gospodarki krajów i ich waluty to naczynia połączone, a nie bezpośrednia konkurencja. Pamiętaj, że towar ma wartość tylko wtedy, kiedy jest na niego nabywca. Jak nabywca zbankrutuje, zbankrutuje też handlarz. Taka logika.

daimos, 2011-12-22 10:53:12

Niestety taka jest prawda bo ekonomię nie zalicza się ani do humanistyki ani do matematyki w GB ekonomię umieszczono pomiędzy archeologią a socjologią .
Ekonomiści jednak to sprytna nacja bo zawsze znajdą po między sobą pracę np. z Polskiego podwórka ;ekonomista Belka wymyślił podatek bankowy którego obejście wymyślili inni ekonomiści bankowi których obejście obeszli inni ekonomiści rządowi itd. itp.
Przy założeniu że ekonomia była by nauką trzeba było by trzymać się jakiś reguł a niestety jest to wielka improwizacja i znowu przykład to pożyczka z rezerw Polskich służących do ratowania złotego ma posłużyć konkurencji bo euro puki co jest konkurencją dla złotego i wspomagając euro osłabiamy złotego gdzie tu logika ?

rożek, 2011-12-22 10:33:11

Dobre , dobre .... "wg ciebie rożek "ekonomia to sztuka " . Racja , święta racja.Widać to po sytuacji w Unii . Iluzjoniści roztaczali szerokie horyzony , mieli szare na złote przemieniać .Cuda na kiju. Efekt ; gigantyczne długo do zapłacenia.

bauer1970, 2011-12-22 09:14:08

Zawsze znajdą się zwolennicy spiskowej teorii dziejów;)

henry, 2011-12-21 12:39:50

re;Agnieszka Królak
Niestety widzę sprzeczność w wypowiedzi bo w jednym zdaniu stwierdza pani "..nie przechodzi cenzury" a już w drugim że jest cenzura która eliminuje "wulgaryzmy ,informacje spamujące ,lub powtarzające się " .Ja w swoich wypowiedziach nie zastosowałem z żadnych więc o co chodzi ?

rożek, 2011-12-21 12:26:54

Być może, że po naszej:) Na portalu zdarzają się "błędy". Następnym razem proszę zrobić Prt Sc strony z błędem i wysłać na adres redakcji, bo tak to ciężko dojść, o co Panu chodzi.

Agnieszka Królak, 2011-12-21 12:26:09

Z mojej strony niestety muszę stwierdzić że "błąd" wystąpił po państwa stronie i o dziwo tylko w przypadku komentujących artykuły a w dość wybiórczy sposób ukazują się komentarze autorów tych wiadomości więc jak to jest że wszyscy są równi ale niektórzy są równiejsi ?

rożek, 2011-12-21 12:07:59

"ekonomia to sztuka" , ale tu Pan rożek pojechał. To już wiem dlaczego tak wygląda UE i strefa EUR. Rządzą tam, sztukmistrze i magicy, co to mieli z powietrza wypłukiwać złoto.

J.Walker, 2011-12-21 12:06:58

mam nadzieję że tak BĘDZIE !!

jarki, 2011-12-21 12:02:45

Publikacja jest automatyczna, nie przechodzi cenzury, widocznie sam Pan nie opublikował komentarza lub wystąpił jakiś błąd. Usuwane są wulgaryzmy, informacje spamujące, lub powtarzające się. Pozdrawiam.

Agnieszka Królak, 2011-12-21 11:47:47

Niestety ale nie opublikowano ostatnich moich dwóch postów (chyba cenzura) dlatego wyrobiłem sobie mniemanie o tym portalu a nawet nie wiem czy ta informacja także dotrze więc śmiało można stwierdzić że "mieliśmy" fajny portal .

rożek, 2011-12-21 11:35:29

Panowie , o co wam chodzi ???????
Przyszłości nikt nie zna . Można robić sobie analizy , słuchać takich"mądroli" co wiedzą wszystko a i tak się mylą. Owszem czasami jakiś redaktorek coś przewidzi , ale na takiej zasadzie takiej na jakiej "ślepej kurze trafia się ziarno".
Jeden z amerykańskich sławnych analityków "chcesz mieć sprawdzające się analizny to rób ich dużo .Zawsze któraś się sprawdzi ".
Panowie , pokory !!!!!!!!!

bauer1970, 2011-12-21 10:03:22

@rożek odp. cz 2 cytuje pan mój tekst "Wyznaczanie nowych dołków notowań nie wróży niczego dobrego" i twierdzi pan, że porywam sie na wrózenie i moje wrózby się nie sprawdziły. Szanowny panie @rożek trzeba być naprawdę albo..... albo celowo pisać coś takiego albo nie rozumieć kontekstu (nie wiem jak to jest w pana przypadku). przecież to moje stwierdzenie- jest potoczne, wynika z uzycia słow, które wymawiamy przy róznych okazjach, np. kicham, nie wrózy to nic dobrego- pewnie bede chory, mój szef mnie wzywa, nie wrózy to nic dobrego- może chce mnie zwolnić itp.
Kolejne stwierdzenie @rożka, "ekonomia nie jest nauką, ekonomia jest sztuką a dokładnie sztuka przewidywania... a do tygo potrzebna jest intuicja". Ciekawe!!! zawsze byłem przekonany, że ekonomia nie jest nauką ścisłą czyli np. matematyka, a jest nauką humanistuczną. A pan twierdzi, że jest li tylka sztuką przewidywania i liczy sie tylko intuicja!!! To jak to jest? bo z pana twierdzeń to wynika, że ekonomia jest sztuka, sztuką przewidywania przyszłości czyli wróżeniem, proste przełożenie pana toku myślenia- wróżka jest ekonomistą!!!. Czyli uwaga banki, nie zatrudniajcie ekonomistów po studiach, tańsze są wróżki z ulicy!!!

toro, 2011-12-20 22:15:22BĄDŹ NA BIEŻĄCO


RYNEK, KONTRAKTY, KOMENTARZE


» WSZYSTKIE WYDARZENIA

EKSPERCI FARMERA

OFERTY

  • GORĄCE OFERTY:

  • GORĄCE OFERTY:

    • Poznań rynek komercyjny - lokale do wynajęcia
    • Rusinowo rynek komercyjny - lokale na sprzedaż
    • Warszawa rynek komercyjny - lokale do wynajęcia
    • Warszawa rynek komercyjny - lokale do wynajęcia

TU KUPISZ FARMERA

FORUM FARMERA

Pałuczanin81

Mój power-u dostaje,aż cała okolica znów podziwia i ja też. Te rośliny,które zostały mają zdrowy korzeń i stożek-kolor...