PARTNERZY PORTALU
 • partner portalu farmer.pl
 • partner portalu farmer.pl
 • partner portalu farmer.pl
 • partner portalu farmer.pl

NAJNOWSZE WIADOMOŚCI

KOMENTARZE

 • jarki 2012-01-24 20:44:56
  czyli kaczka po smoleńsku ?
 • OBSERWATOR 2012-01-24 19:25:18
  Co do doplat to racja jest to chory system bo wspiera sie nierobow i cwaniakow . Nie wspiera sie dobrej jakosciowo produkcji tylko sam fakt posiadania ziemi.A produkcja jakakolwiek jest nie oplacalna bo UNIA twierdzi ,ze wyrownuje wlasnie straty doplatami, nie mowiac o tym ze doplaty nie zawsze trafiaja w niewlasciwe rece.Jesli chodzi otest nowego samolotu to by bylo wskazane , ale nalezaloby tak na wszlki wypadek zatankowac paliwa tylko w jedna strone , bo jak to mawiaja to co drugi glupi ma szczescie!!!!
 • Tomek 2012-01-24 12:40:06
  Dość głupiego rozdawnictwa!!! Trzeba produkować wysokiej jakości towar a nie "podpierać" się dopłatami.
 • robert 2012-01-24 02:16:47
  a może czas najwyższy aby nasz kochany rząd przetestował-by jakiś samolot co wy na to
 • mag 2012-01-23 19:55:39
  witam
  jak do tej pory żadnych większych zmian
  po za tym że dalej nasz k.... rząd chce płacić dopłaty rolnikom z "marszałkowskiej" cyt.po niżej
  "Ze stanowiska jasno wynika, że Ministerstwo opowiada się za wyłączeniem z płatności gruntów w zależności od prowadzonej na nich działalności, a nie beneficjenta, tzw. aktywny rolnik. Wykluczone z płatności powinny być grunty służące np. jako: lotniska, pola golfowe, boiska, itp. Takie rozwiązanie byłoby znacznie łatwiejsze do sformułowania i wdrożenia."
  jasno tu wynika że chłopaki się wspierają
  - już dawno większość rolników opowiada się za płatnością do produkcji
  ale przecież panowie posłowie tego nie zatwierdzą bo oni sami lub ich tzw. elektorat ma od 100 do 15000 ha w dzierżawie i kaskę z do-płatek się czerpie - prawda opaśluchy z PO i PSL
  Leppera żeście załatwili jak ks.Popiełuszkę
  więc niema teraz takiej siły co by naród wiejski na ulicę wyprowadziła - prawda???
  a propos - paliwo zróbcie na 15zł/l to będzie OK
 • leśny 2012-01-23 18:16:17
  Dokładnie, trzeba walczyć z jednymi i drugimi, zanim doprowadzą kraj do ruiny. O PiSie to ani nie wspominaj, ale PO jest jeszcze gorsze.
 • tereska 2012-01-23 17:25:04
  a co Ci dali pisiory ?
  afery i aferki !
 • joki 2012-01-23 15:56:49
  chcieliśta PEŁO to macie
 • leśny 2012-01-22 18:56:45
  Kol. wołek - czeka Pana chwała za te słowa, to wszystko są fakty. Napięcie w ludziach rośnie, lecz nadal się nie jednoczą ale w końcu do tego dojść musi aż dojdzie do rewolucji, obalenia tego antyspołecznego, antypolskiego rządu! To musi w końcu pęknąć. Te wszystkie marsze oburzonych, protesty na ulicach to wszystko był mały pikuś, który nic nie dał. Czuję, że to będzie krwawa rewolta...
 • wołek 2012-01-21 17:13:16
  Sawicki jest najgorszym ministrem w całej kadencji i chyba nie ma sektora rolnego któremu nie zaszkodził jak słusznie zauważasz @dziadek że doktor "Cały czas mówił że walczył " ale tylko właśnie mówił że walczy i nic więcej nie robił a ja to spróbuje chociaż w części wytknąć ;
  -mleczarstwo to kierunek który pierwszy dopominał się o interwencję ministra już na początku pierwszej kadencji a doktor stwierdził że ma wszystko pod kontrolą co dało efekt że dziś nie wykorzystujemy kwoty mlecznej w 5 % nadal nie ma zapowiadanych rozwiązań producent /sprzedawca co sprzyja dalej monopolowi marketów o cenach za surowiec nie wspomnę (cena sięgała 70 gr/l taka cena była 18 lat wcześniej )
  -cena wieprzowiny to totalna porażka w Polsce że aż nie ma co mówić i do tego respektowanie zakazów wywozu przy jednoczesnym przyzwoleniu wwozu skażonej wieprzowiny dioksynami co za skutkowało zakazem eksportu na Ukrainę i oczywiście po mimo zapowiedzi otwarcia rynku na wschód nic takiego się nie stało .
  -producenci zbóż zostali oszukani przez ministra o rzekomych 5 mln ton zapasów których jak się potem okazało w ogóle nie było ale że rolnicy stracili na takiej spekulacji to mało kto pamięta dziś minister chce regulować rynek a gdy zboże kosztowało 380 zł/t to oznajmiał że to rynek i nic nie można zrobić .
  -dotacje producentom tytoniu nie przyznano jako jedynym w UE i tylko przez to że minister nie złożył w terminie wniosku
  -nie rozwiązał problemu chmielarzy
  -warzywa są następnym przykładem nie udolności po zakazie jaki wprowadziła Rosja i po mimo że minister "mówił" , zakaz z Polski był zdjęty jako jeden z ostatnich krajów a np.Holendrzy gdzie były przypadki skażeń wysyłały żywność wcześniej od nas
  -ubezpieczenia upraw po mimo wielu zapowiedzi do dzisiaj są fiaskiem a zapowiadane zmiany nadal są przesuwane w czasie
  -zgoda na przyszłą składkę zdrowotną choć ostatnio było wiele o tym mówione i wiadomo że to bubel
  -producenci cukru także dostali po plecach przez ministra gdy zwlekał z wydaniem decyzji o możliwości przeniesienia limitu do innej cukrowni która zapadła w czerwcu gdy rolnicy musieli podjąć decyzję wcześniej bo zasiewy są do końca maja .
  Jest jeszcze wiele "ale" myślę że rolnicy to wszystko wiedzą i wystarczy by sobie przypomnieli .
 • dziadek 2012-01-21 13:33:22
  Nie mówcie tak, przecież Sawicki robił co mógł i co potrafi. Cały czas mówił, że walczy.
 • leśny 2012-01-19 21:34:32
  Oddałem głos na PSL jako mniejsze zło ze wszystkich formacji politycznych, a oni po raz kolejny dali d.u.p.y platformie obywatelskiej. PO pierdzi a PSL wącha. Hańba PO-PSL! Hańba! Po trzykroć hańba!
 • no i w p.i.z.d.u wylądował 2012-01-19 20:11:41
  no i kapitulacja pana Sawickiego. Jak byk piszą, że są w stanie się zgodzić na okresy przejściowe w dojściu do równych płatności. Jak zwykle Rąd Polski dał d.u.p.y a PSL to tylko o swoje zielone d.u.p.y dba a rolników ma w d.u.p.i.e. Cały PSL. Niby Ludowy a tyle ma z tym wspólnego co ja z baletem. Witos sie w grobie przewraca jak na nich patrzy

PISZESZ DO NAS Z ADRESU IP: 54.166.172.180
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin serwisu

Zgłoś swoje propozycje zmian!


Dziękujemy za współpracę!