PARTNERZY PORTALU
 • partner portalu farmer.pl
 • partner portalu farmer.pl
 • partner portalu farmer.pl
 • partner portalu farmer.pl

NAJNOWSZE WIADOMOŚCI

KOMENTARZE

 • ekojajo 2013-01-08 17:40:17
  Ode mnie agencja chciała wyłudzić ponad 86 tyx zł wraz z odsetkami,yak walczyła i mataczyła,że sprawa trafiła do sądu apelacyjnego,wtedy dopiero zrozumieli swój błąd i przyznali ,że nie jestem nic winny.
  A kręcili strasznie,sąd im tłumaczył a oni swoje tak walczyli z rolnikiem za publiczne pieniądze.A teraz walczą inaczej z zemsty za to,że przegrali robią mi kontrole 2 razy w roku i to w marcu i w grudniu na polu jak leży śnieg i nie ma wegetacji i chcą zabrać dopłaty,bo nie ma tej rośliny na polu w grudniu co zadeklarowana była w maju we wniosku.Nie rozumieją,że rolnik zbiera plony nie czekając na kontrolę.Takie są cyrki w świętokrzyskim za rządów pani dyrektor
 • Ręce opadają 2013-01-08 16:42:45
  Najśmieszniejsze w tym wszystkim jest to, że z roku na rok wg Agencji Restrukturyzacji działki się kurczą bez względu na wypisy z rejestru gruntów... Tak więc, a propo końca świata, mamy wyjaśnienie w jaki sposób się to stanie!!!! Niech szukają zwrotów u tych którzy na prawdę ich oszukali, a nie szukają kozłów ofiarnych! Wyślą pismo z jakimś śmiesznym wytłumaczeniem i liczą, że ludzie, na ogół bojący się sądów, zapłacą! A jeżeli wina była administratora to niech on płaci, niech się nauczy, że jak się nie nadaje to niech się nie pcha na stanowiska!!!!
 • bauer1970 2012-01-31 10:58:07
  Kto daje i odbiera to się w piekle poniewiera .
 • OBSERWATOR 2012-01-28 20:34:50
  dla "lesnego " poparcie w pelnym zakresie.Bo jak inaczej nazwac tych nierobow co im pracowac sie nie chce wiec ziemie w dzierzawe daja , doplaty ktore sa do produkcji - kasoja i co jeszcze gorsze to czynsz dzierzawny rzadaja bo inaczej to sie nie dopchasz do dzierzawy.Czyste pasozyty , jak ta jemiola na drzewie tak oni na grzbiecie pracowac chcacego rolnika . Panie ministrze rolnictwa tam szukac korupcji i naduzyc , a nie w gospodarstwach uczciwych rolnikow!!!
 • leśny 2012-01-28 10:57:50
  chłopie normalny - Twoim zdaniem rolnicy uczciwie pracujący na roli, producenci roślinni i hodowcy zwierząt przeznaczający całość dopłat na produkcję "nie są cacy", wobec pasożytów którzy wyłącznie doją dopłaty, aby je mówiąc kolokwialnie przeżreć i nic w polu nie robić? Właśnie ci drudzy to są buraki, którzy robią wszystkim razem opinię taką a nie inną. Szanuj pracę rolnika człowieku.
 • chłop normalny 2012-01-28 07:59:38
  najlepsze to sa takie buraki co to pisza zabrac im a dac nam i jeszcze podkablowac
  Ich kontrolowac i zabierac bo chwasty rosna a nam dac bo my są cacy
  i dopoki takie buractwo bedzie to beda chłopa w dupe ladowac urzednicy
 • tt 2012-01-26 20:37:10
  złodziejskie nasienie kijem hama
 • RR 2012-01-26 19:37:43
  Do dziadek: prawda że najlepiej by było oddać właścicielowi i niech sam uprawia, ale w niektórych okolicach są ludzie gotowi nawet się pobić, byle wziąć w dzierżawę ziemie i za przeproszeniem ryc w niej i mieć mało albo nie zyskać nic tak jak opisałeś.
 • jarki 2012-01-26 08:49:02
  większość rolników nie odwołuje się bo jest {słuszna zresztą} opinia że jak się odwołujesz to masz kontrolę i opóźnione dopłaty
 • Krzak 2012-01-26 08:35:46
  Pomiary prowadzone na podstawie map są obarczone błędem. 1mm na skali 1:6 czy 8 tysięcy daje to już 6-8 m w terenie. Na obwodzie 1000m może to dać pomyłkę około 0,6-0,8 ha. Mie są również dokładne pomiary dokonywane przy pomocy GPS. W zależności od położenia satelitów i ich zasięgu różnice też mogą wynosić o,5-0,8m. Najdokładniejsze pomiary moim zdanie są pomiary geodezyjne wykonane w terenie przez geodetów. Mam wrażenie, że w tym roku ARiMR próbuje szukać dziury w całym i zaniżają zgłaszane powierzchnie. Np przez dotychczasowe lata powierzchnia zgłaszana zgadzała się z pomiarami prowadzonymi przez Agencję, a w tym roku nagle powierzchnia się skurczyła. W pierwszym roku dopłat powierzchnia kontrolowana była przez firmę geodezyjną. Oczywiście od decyzji się odwołałem. Po odwołaniu 70% kwestionowanej powierzchni się znalazło. Oczywiście od drugiej decyzji również się odwołałem i czekam na następną decyzję. Wniosek: jeśli jesteś pewny swoich powierzchni to się odwołuj, niech ruszą d... z za biurek i zrobią pomiary w terenie, ale metodami geodezyjnymi a nie GPS.
 • dziadek 2012-01-25 20:30:13
  do RR ,dopłaty są dla tych co uprawiają ziemię , ale są tacy rolnicy , którzy uprawiają ziemię i godzą się aby właściciel brał dopłaty, jest to głupie , bo są lata że do tej ziemi musi dołożyć , ale to jest jego wybór , myślę ,że ty też do takich należysz. Oddaj ziemię właścicielowi niech sobie sam uprawia , a jak sam nie będzie uprawiał , a wystąpi o dopłaty , to daj znać do ARiMR , aby uzyskać dopłaty ziemia ma być utrzymana w dobrej kulturze rolnej, nie ma dopłat do ziemi porzuconej. Nie bądź frajerem , wykorzystaj dobrze ziemię , która posiadasz, zbierz dwa plony , a nie miej dużo ze słabym wykorzystaniem
 • stop pasożytom 2012-01-25 19:16:31
  Popieram Kolegę
 • RR 2012-01-25 19:05:56
  Zgadzam się z poprzednikiem. Ziemia ma być utrzymana w kulturze a nie obsiana chwastami. Dopłaty powinna otrzymywać osoba, która uprawia tą ziemię.
 • leśny 2012-01-25 17:24:57
  Niech zwrócą całą kasę wszyscy ci, co biorą kasę a wcale nie uprawiają swoich gruntów, nic nie hodują, nie produkują, ziemia leży odłogiem i przeżerają całe te pieniądze. Te pieniądze powinny być przekazywane czynnym rolnikom celem zwiększenia dopłat. Albo ci co dają w dzierżawę swoje grunty i sami koszą dopłaty, choć ustawowo powinien je otrzymywać użytkownik (wydzierżawiający). To są zwykłe pasożyty, z którymi należy zrobić w końcu porządek.

PISZESZ DO NAS Z ADRESU IP: 54.196.110.222
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin serwisu

Zgłoś swoje propozycje zmian!


Dziękujemy za współpracę!