PARTNERZY PORTALU
partner portalu farmer.pl partner portalu farmer.pl

KOMENTARZE DO TEKSTU:

Ode mnie agencja chciała wyłudzić ponad 86 tyx zł wraz z odsetkami,yak walczyła i mataczyła,że sprawa trafiła do sądu apelacyjnego,wtedy dopiero zrozumieli swój błąd i przyznali ,że nie jestem nic winny.
A kręcili strasznie,sąd im tłumaczył a oni swoje tak walczyli z rolnikiem za publiczne pieniądze.A teraz walczą inaczej z zemsty za to,że przegrali robią mi kontrole 2 razy w roku i to w marcu i w grudniu na polu jak leży śnieg i nie ma wegetacji i chcą zabrać dopłaty,bo nie ma tej rośliny na polu w grudniu co zadeklarowana była w maju we wniosku.Nie rozumieją,że rolnik zbiera plony nie czekając na kontrolę.Takie są cyrki w świętokrzyskim za rządów pani dyrektor

ekojajo, 2013-01-08 17:40:17

Najśmieszniejsze w tym wszystkim jest to, że z roku na rok wg Agencji Restrukturyzacji działki się kurczą bez względu na wypisy z rejestru gruntów... Tak więc, a propo końca świata, mamy wyjaśnienie w jaki sposób się to stanie!!!! Niech szukają zwrotów u tych którzy na prawdę ich oszukali, a nie szukają kozłów ofiarnych! Wyślą pismo z jakimś śmiesznym wytłumaczeniem i liczą, że ludzie, na ogół bojący się sądów, zapłacą! A jeżeli wina była administratora to niech on płaci, niech się nauczy, że jak się nie nadaje to niech się nie pcha na stanowiska!!!!

Ręce opadają , 2013-01-08 16:42:45

Kto daje i odbiera to się w piekle poniewiera .

bauer1970, 2012-01-31 10:58:07

dla "lesnego " poparcie w pelnym zakresie.Bo jak inaczej nazwac tych nierobow co im pracowac sie nie chce wiec ziemie w dzierzawe daja , doplaty ktore sa do produkcji - kasoja i co jeszcze gorsze to czynsz dzierzawny rzadaja bo inaczej to sie nie dopchasz do dzierzawy.Czyste pasozyty , jak ta jemiola na drzewie tak oni na grzbiecie pracowac chcacego rolnika . Panie ministrze rolnictwa tam szukac korupcji i naduzyc , a nie w gospodarstwach uczciwych rolnikow!!!

OBSERWATOR, 2012-01-28 20:34:50

chłopie normalny - Twoim zdaniem rolnicy uczciwie pracujący na roli, producenci roślinni i hodowcy zwierząt przeznaczający całość dopłat na produkcję "nie są cacy", wobec pasożytów którzy wyłącznie doją dopłaty, aby je mówiąc kolokwialnie przeżreć i nic w polu nie robić? Właśnie ci drudzy to są buraki, którzy robią wszystkim razem opinię taką a nie inną. Szanuj pracę rolnika człowieku.

leśny, 2012-01-28 10:57:50

najlepsze to sa takie buraki co to pisza zabrac im a dac nam i jeszcze podkablowac
Ich kontrolowac i zabierac bo chwasty rosna a nam dac bo my są cacy
i dopoki takie buractwo bedzie to beda chłopa w dupe ladowac urzednicy

chłop normalny , 2012-01-28 07:59:38

złodziejskie nasienie kijem hama

tt, 2012-01-26 20:37:10

Do dziadek: prawda że najlepiej by było oddać właścicielowi i niech sam uprawia, ale w niektórych okolicach są ludzie gotowi nawet się pobić, byle wziąć w dzierżawę ziemie i za przeproszeniem ryc w niej i mieć mało albo nie zyskać nic tak jak opisałeś.

RR, 2012-01-26 19:37:43

większość rolników nie odwołuje się bo jest {słuszna zresztą} opinia że jak się odwołujesz to masz kontrolę i opóźnione dopłaty

jarki, 2012-01-26 08:49:02

Pomiary prowadzone na podstawie map są obarczone błędem. 1mm na skali 1:6 czy 8 tysięcy daje to już 6-8 m w terenie. Na obwodzie 1000m może to dać pomyłkę około 0,6-0,8 ha. Mie są również dokładne pomiary dokonywane przy pomocy GPS. W zależności od położenia satelitów i ich zasięgu różnice też mogą wynosić o,5-0,8m. Najdokładniejsze pomiary moim zdanie są pomiary geodezyjne wykonane w terenie przez geodetów. Mam wrażenie, że w tym roku ARiMR próbuje szukać dziury w całym i zaniżają zgłaszane powierzchnie. Np przez dotychczasowe lata powierzchnia zgłaszana zgadzała się z pomiarami prowadzonymi przez Agencję, a w tym roku nagle powierzchnia się skurczyła. W pierwszym roku dopłat powierzchnia kontrolowana była przez firmę geodezyjną. Oczywiście od decyzji się odwołałem. Po odwołaniu 70% kwestionowanej powierzchni się znalazło. Oczywiście od drugiej decyzji również się odwołałem i czekam na następną decyzję. Wniosek: jeśli jesteś pewny swoich powierzchni to się odwołuj, niech ruszą d... z za biurek i zrobią pomiary w terenie, ale metodami geodezyjnymi a nie GPS.

Krzak, 2012-01-26 08:35:46

do RR ,dopłaty są dla tych co uprawiają ziemię , ale są tacy rolnicy , którzy uprawiają ziemię i godzą się aby właściciel brał dopłaty, jest to głupie , bo są lata że do tej ziemi musi dołożyć , ale to jest jego wybór , myślę ,że ty też do takich należysz. Oddaj ziemię właścicielowi niech sobie sam uprawia , a jak sam nie będzie uprawiał , a wystąpi o dopłaty , to daj znać do ARiMR , aby uzyskać dopłaty ziemia ma być utrzymana w dobrej kulturze rolnej, nie ma dopłat do ziemi porzuconej. Nie bądź frajerem , wykorzystaj dobrze ziemię , która posiadasz, zbierz dwa plony , a nie miej dużo ze słabym wykorzystaniem

dziadek, 2012-01-25 20:30:13

Popieram Kolegę

stop pasożytom, 2012-01-25 19:16:31

Zgadzam się z poprzednikiem. Ziemia ma być utrzymana w kulturze a nie obsiana chwastami. Dopłaty powinna otrzymywać osoba, która uprawia tą ziemię.

RR, 2012-01-25 19:05:56

Niech zwrócą całą kasę wszyscy ci, co biorą kasę a wcale nie uprawiają swoich gruntów, nic nie hodują, nie produkują, ziemia leży odłogiem i przeżerają całe te pieniądze. Te pieniądze powinny być przekazywane czynnym rolnikom celem zwiększenia dopłat. Albo ci co dają w dzierżawę swoje grunty i sami koszą dopłaty, choć ustawowo powinien je otrzymywać użytkownik (wydzierżawiający). To są zwykłe pasożyty, z którymi należy zrobić w końcu porządek.

leśny, 2012-01-25 17:24:57BĄDŹ NA BIEŻĄCO


RYNEK, KONTRAKTY, KOMENTARZE


» WSZYSTKIE WYDARZENIA

EKSPERCI FARMERA

OFERTY

  • GORĄCE OFERTY:

  • GORĄCE OFERTY:

TU KUPISZ FARMERA

FORUM FARMERA

Viola49

witam potrzebuje potwierdzenia czy taki płodozmian może byc komleks 2 pszenny dobry ziemniaki pszenica ozima kukurydza pszenica...

jarki

Ja się ciągle uczę zalecają to kurki i temu podobni magicy :D Z tebukonazolem już kilka lat w rzepaku robię nazywam to yamato+  Od...