PARTNERZY PORTALU
partner portalu farmer.pl partner portalu farmer.pl

KOMENTARZE DO TEKSTU:

Ode mnie agencja chciała wyłudzić ponad 86 tyx zł wraz z odsetkami,yak walczyła i mataczyła,że sprawa trafiła do sądu apelacyjnego,wtedy dopiero zrozumieli swój błąd i przyznali ,że nie jestem nic winny.
A kręcili strasznie,sąd im tłumaczył a oni swoje tak walczyli z rolnikiem za publiczne pieniądze.A teraz walczą inaczej z zemsty za to,że przegrali robią mi kontrole 2 razy w roku i to w marcu i w grudniu na polu jak leży śnieg i nie ma wegetacji i chcą zabrać dopłaty,bo nie ma tej rośliny na polu w grudniu co zadeklarowana była w maju we wniosku.Nie rozumieją,że rolnik zbiera plony nie czekając na kontrolę.Takie są cyrki w świętokrzyskim za rządów pani dyrektor

ekojajo, 2013-01-08 17:40:17

Najśmieszniejsze w tym wszystkim jest to, że z roku na rok wg Agencji Restrukturyzacji działki się kurczą bez względu na wypisy z rejestru gruntów... Tak więc, a propo końca świata, mamy wyjaśnienie w jaki sposób się to stanie!!!! Niech szukają zwrotów u tych którzy na prawdę ich oszukali, a nie szukają kozłów ofiarnych! Wyślą pismo z jakimś śmiesznym wytłumaczeniem i liczą, że ludzie, na ogół bojący się sądów, zapłacą! A jeżeli wina była administratora to niech on płaci, niech się nauczy, że jak się nie nadaje to niech się nie pcha na stanowiska!!!!

Ręce opadają , 2013-01-08 16:42:45

Kto daje i odbiera to się w piekle poniewiera .

bauer1970, 2012-01-31 10:58:07

dla "lesnego " poparcie w pelnym zakresie.Bo jak inaczej nazwac tych nierobow co im pracowac sie nie chce wiec ziemie w dzierzawe daja , doplaty ktore sa do produkcji - kasoja i co jeszcze gorsze to czynsz dzierzawny rzadaja bo inaczej to sie nie dopchasz do dzierzawy.Czyste pasozyty , jak ta jemiola na drzewie tak oni na grzbiecie pracowac chcacego rolnika . Panie ministrze rolnictwa tam szukac korupcji i naduzyc , a nie w gospodarstwach uczciwych rolnikow!!!

OBSERWATOR, 2012-01-28 20:34:50

chłopie normalny - Twoim zdaniem rolnicy uczciwie pracujący na roli, producenci roślinni i hodowcy zwierząt przeznaczający całość dopłat na produkcję "nie są cacy", wobec pasożytów którzy wyłącznie doją dopłaty, aby je mówiąc kolokwialnie przeżreć i nic w polu nie robić? Właśnie ci drudzy to są buraki, którzy robią wszystkim razem opinię taką a nie inną. Szanuj pracę rolnika człowieku.

leśny, 2012-01-28 10:57:50

najlepsze to sa takie buraki co to pisza zabrac im a dac nam i jeszcze podkablowac
Ich kontrolowac i zabierac bo chwasty rosna a nam dac bo my są cacy
i dopoki takie buractwo bedzie to beda chłopa w dupe ladowac urzednicy

chłop normalny , 2012-01-28 07:59:38

złodziejskie nasienie kijem hama

tt, 2012-01-26 20:37:10

Do dziadek: prawda że najlepiej by było oddać właścicielowi i niech sam uprawia, ale w niektórych okolicach są ludzie gotowi nawet się pobić, byle wziąć w dzierżawę ziemie i za przeproszeniem ryc w niej i mieć mało albo nie zyskać nic tak jak opisałeś.

RR, 2012-01-26 19:37:43

większość rolników nie odwołuje się bo jest {słuszna zresztą} opinia że jak się odwołujesz to masz kontrolę i opóźnione dopłaty

jarki, 2012-01-26 08:49:02

Pomiary prowadzone na podstawie map są obarczone błędem. 1mm na skali 1:6 czy 8 tysięcy daje to już 6-8 m w terenie. Na obwodzie 1000m może to dać pomyłkę około 0,6-0,8 ha. Mie są również dokładne pomiary dokonywane przy pomocy GPS. W zależności od położenia satelitów i ich zasięgu różnice też mogą wynosić o,5-0,8m. Najdokładniejsze pomiary moim zdanie są pomiary geodezyjne wykonane w terenie przez geodetów. Mam wrażenie, że w tym roku ARiMR próbuje szukać dziury w całym i zaniżają zgłaszane powierzchnie. Np przez dotychczasowe lata powierzchnia zgłaszana zgadzała się z pomiarami prowadzonymi przez Agencję, a w tym roku nagle powierzchnia się skurczyła. W pierwszym roku dopłat powierzchnia kontrolowana była przez firmę geodezyjną. Oczywiście od decyzji się odwołałem. Po odwołaniu 70% kwestionowanej powierzchni się znalazło. Oczywiście od drugiej decyzji również się odwołałem i czekam na następną decyzję. Wniosek: jeśli jesteś pewny swoich powierzchni to się odwołuj, niech ruszą d... z za biurek i zrobią pomiary w terenie, ale metodami geodezyjnymi a nie GPS.

Krzak, 2012-01-26 08:35:46

do RR ,dopłaty są dla tych co uprawiają ziemię , ale są tacy rolnicy , którzy uprawiają ziemię i godzą się aby właściciel brał dopłaty, jest to głupie , bo są lata że do tej ziemi musi dołożyć , ale to jest jego wybór , myślę ,że ty też do takich należysz. Oddaj ziemię właścicielowi niech sobie sam uprawia , a jak sam nie będzie uprawiał , a wystąpi o dopłaty , to daj znać do ARiMR , aby uzyskać dopłaty ziemia ma być utrzymana w dobrej kulturze rolnej, nie ma dopłat do ziemi porzuconej. Nie bądź frajerem , wykorzystaj dobrze ziemię , która posiadasz, zbierz dwa plony , a nie miej dużo ze słabym wykorzystaniem

dziadek, 2012-01-25 20:30:13

Popieram Kolegę

stop pasożytom, 2012-01-25 19:16:31

Zgadzam się z poprzednikiem. Ziemia ma być utrzymana w kulturze a nie obsiana chwastami. Dopłaty powinna otrzymywać osoba, która uprawia tą ziemię.

RR, 2012-01-25 19:05:56

Niech zwrócą całą kasę wszyscy ci, co biorą kasę a wcale nie uprawiają swoich gruntów, nic nie hodują, nie produkują, ziemia leży odłogiem i przeżerają całe te pieniądze. Te pieniądze powinny być przekazywane czynnym rolnikom celem zwiększenia dopłat. Albo ci co dają w dzierżawę swoje grunty i sami koszą dopłaty, choć ustawowo powinien je otrzymywać użytkownik (wydzierżawiający). To są zwykłe pasożyty, z którymi należy zrobić w końcu porządek.

leśny, 2012-01-25 17:24:57BĄDŹ NA BIEŻĄCO


RYNEK, KONTRAKTY, KOMENTARZE


» WSZYSTKIE WYDARZENIA

EKSPERCI FARMERA

OFERTY

TU KUPISZ FARMERA

FORUM FARMERA

Pałuczanin81

Pałuczanin to kitę od grypy majowej odwali prędzej

jarki

Oj można się czasem mocno zdziwić miałem pompę do studni chińską dawała przyzwoicie ale padła  Chciałem coś lepszego-polskiego kupiłem...