PARTNERZY PORTALU
partner portalu farmer.pl partner portalu farmer.pl

KOMENTARZE DO TEKSTU:

Jak sprzedawali wielkie hektary to nikt nie myslał, żeby podzielić na działki 10 ha i podobne... tak to by więcej rolników skorzystało.

louis, 2012-01-26 18:31:13

@janek kowalski
Masz pretensje do garbatego że ma dzieci proste albo wszczepiony czip zwalający wszystko na PiS przecież właśnie jest podana powyżej propozycja obniżenia całej akcyzy na której skorzystają wszyscy którzy kupią paliwo i o dziwo nie przeszkadzają Ci że praktycznie nie ma dopłat do produkcji zwierzęcej tylko do hektara i to właśnie dzięki koalicyjnemu PSL-owi który przy wyborze dopłat miał wybrać czy dopłacać ma się do produkcji czy do hektara i wybrał tak zwany system mieszany nazwany potem pomięszanym a efekt sam pan zna .

mer, 2012-01-26 17:19:33

Panowie z PISu weźcie pod uwagę że rolicy maszynami pracują nie tylko na polach, a także potrzebują traktorów do żywienia zwierząt- np wóz paszowy w gospodarstwie z bydłem. Zwrot akcyzy jest tylko do hektara, więc nawet wśród rolników są równi i równiejsi. gdyż np 2 gospodarstwa posiadające po 100 ha - jedno tylko z ziemią , a drugie ziemia + zwierzęta będą miały taki sam zwrot akcyzy, a zużycie paliwa całkiem inne. Czy nie ma możliwości wyliczenia średniego zużycia paliwa na na jedno zwierze, i umożliwienia odliczenia od tego także kosztów akcyzy?

Prośba druga, weźcie na rozkład prawo łowieckie i Rozporządzenie Ministra Środowiska z dnia 8 marca 2010 r. w sprawie sposobu postępowania przy szacowaniu szkód oraz wypłat odszkodowań za szkody w uprawach i płodach rolnych, gdyż w tym poprawionym rozporządzeniu są duże luki
Np zgłaszam szkodę na piśmie w terminie do koła łowieckiego i koło nie reaguje, twierdząc że nie musi dokonywać 2,3 czy też 15 oględzin, gdyż z rozporządzenia wynika iż rozróżnia się tylko Wstępne szacowania szkody, ostatecznego szacowania szkody oraz ponownego szacowania szkody, powinno być zapisane iż jak koło w przeciągu 7 dni od zgłoszenia nie dokona oględzin, rolnik ma prawo wezwać dowolnego biegłego rzeczoznawcę, a koło od opinii biegłego nie ma prawa się odwołać. tzn nie dokonaliście oględzin? PŁACZCIE I PŁAĆCIE

janek kowalski, 2012-01-26 15:32:55BĄDŹ NA BIEŻĄCO


RYNEK, KONTRAKTY, KOMENTARZE


» WSZYSTKIE WYDARZENIA

EKSPERCI FARMERA

OFERTY

  • GORĄCE OFERTY:

  • GORĄCE OFERTY:

TU KUPISZ FARMERA

FORUM FARMERA

przem

NIE znam

men2face

Zna ktos?http://www.solmag-agro.pl/ Opinie?