PARTNERZY PORTALU
partner portalu farmer.pl partner portalu farmer.pl partner portalu farmer.pl

KOMENTARZE DO TEKSTU:

Agencja ta powinna być jak Najszybciej zlikwidowana. JEST TO NAJWIĘKSZY PASER EUROPY. Pierwotnie Agencja ta była powołana na ograniczony czas. Niestety niektórzy doszli do wniosku, że na kradzionym można nieźle żyć i kolejne ustawy przedłużał żywot tej złodziejskiej instytucji. Wycena przez ,, rzeczoznawców" jest robiona na zamówienie i kilkakrotnie wyższa niż ceny w obrocie wolnorynkowym. Tajemnicą poliszynela są powiązania rzeczoznawców z osobami decyzyjnymi Agencji. Agencji zależy zeby to jak najdłużej trwało, bo przecież to zawsze są ciepłe dobrze płatne posadki i co najważniejsze jest to przecież kilkadziesiąt stanowisk do obsadzenia. Powołanie następnego organu to znowu kilkadziesiąd stanowisk do obsadzenia i jak znam życie stanowiska przypadną działaczom ,,zielonej mafii".

A. Krzak, 2012-01-30 07:51:15

Bo zdarzają się kilometrowe działki, jeden koniec jest przy ulicy a drugi pod lasem.
A rzeczoznawcy są swoi dla ANR. Wyceniają pod zapotrzebowanie zleceniodawcy w majestacie "prawa".

JKC, 2012-01-29 11:09:48

Zgłaszajcie te i podobne sprawy do prokuratury, to najprostsza droga. Zajmie się tym i jednocześnie skontroluje działania rzeczoznawców, są ku temu odpowiednie instrumenty.

leśny, 2012-01-28 23:12:53

Zgadzam się z rolnikiem.
Rzeczoznawcy który za tanio wyceni ziemię nie przyjmie sie operatu i nie bedzie mial kaski.
Przykład z mojej gminy ( woj. łódzkie )
Rzeczoznawca wycenił grunty rolne na 25tys/ha kiedy w tym samym czasie inni rzeczoznawcy z moich okolic wyceniali ziemie rolna n 10-15tys za ha.
agencyjny rzeczoznawca brał do operatu dzialki 05-1.5ha blisko drogi gminnej z mozliwością zabudowy ( ziemia rolna 4-5klasa, ktora chcialem wykupic 15ha znajdowała sie ok. 1km od drogi gminnej "w szczerym polu" )
Taki operat mozna zaskarżyć ale tylko merytorycznie , ceny nie zmieni się.
I tu jest pies pogrzebany - wyceny rzeczoznawców mogą różnić sie nawet o 100%.
Nie wspomnę już o niechęci agencji udostepniania do wglądu takiego operatu.
Paranoja.

dzierżawca, 2012-01-28 21:55:14

Ciekaw podejście @legalista - tylko ta nowa ustawa to isnty bubel prawny i nie wiem jak na to poradzić ...?

krystian 67, 2012-01-28 20:22:37

Komisję sejmową powołać, Szmulewiczowi dać tam miejsce i pensję, I jego kolegom w filiach wojewódzkich. niech się bezprawie dzieje w glorii prawa, a nie tak cichcem i na boczku. Jak będzie głośno, to stanie się uprawnione. W końcu ANR idzie do likwidacji, gdzieś się muszą chłopaki przechować.

Legalista, 2012-01-28 19:33:34

Wreszcie pierwszy krok we włściwym kierunku.
To co agencja wyprawia z wyceną gospodarstw zorganizowanych dając wytyczne Rzeczoznawcom to nie mieści się w głowie w państwie demokratycznym.
Woła to o pomstę do nieba.
Tu zaczyna się dramat wielu ludzi, którzy poświęcili szmat życia na syzyfową pracę tworzenia gospodarstw, a agecja sprzedaje ich jak szmaty.
Posłowie , senatorowie, członkowie rządu RP, czy chcieliście, by zwami postąpiono tak samo i was sprzedano ? Opamiętajci sę póki czas, bo postąpimy z wami podobnie przy następnym demokratycznym rozdaniu, czytaj wyborach.
Arganizacje rolnicze nie wiemy od czego to jesteści. Czy nie powinniście nas reprezentować. Wasze działania to jakaś pozoracja, bez efektów i tylko tyle.
Do działania.

Rolnik, 2012-01-28 18:49:51BĄDŹ NA BIEŻĄCO


RYNEK, KONTRAKTY, KOMENTARZE


» WSZYSTKIE WYDARZENIA

EKSPERCI FARMERA

OFERTY

  • GORĄCE OFERTY:

  • GORĄCE OFERTY:

TU KUPISZ FARMERA

FORUM FARMERA

imen

Rzepaki które dostały RSM wyglądają tragicznie są spalone , na razie na rzepak podałem 300 kg yary mili i 150 saletry RSM pojedzie jak...

Pałuczanin81

http://www.farmer.pl/produkcja-roslinna/nawozy/wczesny-wysiew-azotu-czy-bylo-warto,77312.html Ku pokrzepieniu serc-jakby nie wszyscy trafili...