PARTNERZY PORTALU
partner portalu farmer.pl partner portalu farmer.pl

KOMENTARZE DO TEKSTU:

Za co mam kupić nowy ciągnik jeżeli sprzedaję buraczki ćwikłowe po 10gr za kg podczas gdy wyprodukowanie ich kosztowało mnie 25 gr za kg. Cebulę sprzedaję po 15 gr za kilogram a wyprodukowałnie kosztowało mnie 43 gr za kilogram. To są realne ceny. Już wiem że pujdę z torbami do miasta po zasiłek!

Rolnik nie mały150ha, 2012-02-08 20:50:59

Może i mój przedmówca ma racje ale każdy jeździ takim samochodem na jakiego go stać, nie mówiąc o naprawie, którą tylko serwis może wykonać. I moim skromnym zdaniem każdy chciałby mieć nowoczesne maszyny ale nieraz nie ma na to rady............. mam tu na myśli ceny płodów rolnych nie wspominając już o warzywach:(

Bartek94, 2012-02-02 21:46:48

Rolnicy mogą ostatecznie kupować ON po ok. 3.8 zł (po odliczeniu akcyzy i vatu) koszt paliwa napewno jest wysoki ale nie chcę tu dyskutować czy to jest drogo czy tanio.
Z tej tabeli wynika że mamy akcyzę mniejszą o 30 % niż średnia w Unii. Ale nie o to chodzi bo dochody mamy bardzo małe. Ja nie rozumiem jednak sensu podatku drogowego przecież szkodliwość spalania paliwa w ciągnikach czy samochodach jest taka sama. Zamiast akcyzy to całkowicie jestem za podatkiem od emisji. Nowe ciągniki mają wysokie normy emisji spalania i ten podatek zapewne byłby niski, napewno zachęcałby do zakupu nowoczesnych ciągników (ze względu na podatek). Okropny jest obraz kiedy jedzie stary kamas czy żuk za którym się dymi że drogi nie widać, takich samochodów nie powinno być na drogach, a jak chcę być to powinni płacić słone podatki od emisji.

Marcin, 2012-02-02 18:03:52BĄDŹ NA BIEŻĄCO


RYNEK, KONTRAKTY, KOMENTARZE


» WSZYSTKIE WYDARZENIA

EKSPERCI FARMERA

OFERTY

TU KUPISZ FARMERA

FORUM FARMERA

Pałuczanin81

Chociaż jeden szczery prócz mnie :) znaczy pochlapało?(czyli trza TU liczyć na max.2,8T)

m@ciej

Ładnie szlo i stanęło rzepak czysty i suchy 7% zostało jeszcze trochę do s koszenia ale plon katastrofa 2.82