PARTNERZY PORTALU
partner portalu farmer.pl partner portalu farmer.pl partner portalu farmer.pl

KOMENTARZE DO TEKSTU:

do bleee

Usługa to wykonywanie pracy na rzecz kogoś kto nam za nia płąci. Dlatego pracuj kolego, pracuj, bo jak nie będziesz wydajny to firma komuś innemu zleci usługę pisania bzdur o cudownym wpływie GMO na wszystko a Twoje 50 mkw wzięte na hipotekę na 35 lat bank zabierze bez mrugnięcia okiem.

Jęsli ktoś ma jeszcze watpliwości gdzie pracuje bleee i jemu podobni, to proszę bardzo:

Ambasador USA w Polsce, Victor Ashe zauważył, że z powodu zbyt dużego ryzyka administracyjnego, producenci nie chcą wprowadzać upraw genetycznie modyfikowanych.

Ambasador widzi jednak powody do optymizmu - aktywnie działająca Koalicja na Rzecz Biotechnologii we współpracy z Koalicją na Rzecz Nowoczesnego Rolnictwa nie zamierza rezygnować z wywierania nacisku, by lokalne władze robiły więcej w sprawie edukacji i obrony biotechnologii.

rol-nick, 2012-02-13 15:58:30

do bleee

Wyjaśniło sie dlaczego w Twoich wypowiedziach jest tak mało sensu

rol-nick, 2012-02-13 15:50:54

@rol-nick

Po co mam pracować skoro jestem na usługach korporacji, itd? U nas we firmie pracujemy na akord. Jeden komentarz i odpowiednia suma wpada na konto. Tak więc dzięki za podtrzymywanie dyskusji.

bleee, 2012-02-13 15:42:22

do bleee

Dzis o 16.30 czy o 17 kończysz swoją pracę biurową i jednoczesnie znikasz z netu z tymi "pożal się Boże argumentami", hę?

rol-nick, 2012-02-13 15:05:46

Do bleee

Według art. 3 ustawy z dnia 22 czerwca 2001 r. o organizmach genetycznie zmodyfikowanych, GMO to organizm inny niż organizm człowieka, w którym materiał genetyczny został zmieniony w sposób niezachodzący w warunkach naturalnych wskutek krzyżowania lub naturalnej rekombinacji.

Rozumieć bleee czy nie rozumieć o czym mówimy?

Kukurdza? Bardzo proszę. Oto wyjaśnienie.
W Polsce nie ma rdzennych polaków bo przez minione wieki a to Ci ze wschodu a to Ci z zachodu traktowali nasze babki jako zdobycz wojenną. I napełniali ich brzuchy swoim nasieniem. Skoro nie było tu Twoich genów kilka wieków temu a teraz są to zgodnie z Twoją teorią powinno Cię tu nie być bo jesteś napływowy! To na kiedy masz zarezerwowany bilet poza Bug czy też poza Odrę?

rol-nick, 2012-02-13 15:03:02

@rol-nick

Podaj nazwę odmiany kukurydzy, którą uprawiano w Polsce 100 lat temu.

Skoro z Ciebie taki rolnik.

Widzę, że z braku argumentów zaczynają nerwy puszczać i pojawiają się epitety?

bleee, 2012-02-13 14:51:10

Bleee

Człowieku! Czyś TY się dopiero dziś rano urodził???

Nie jesteś rolnikiem tylko pracownikiem firmy PR. Czy naprawdę za te 2 tyś zł netto miesięcznie musisz robić z siebie takiego bezrozumnego matoła???
Przecież jest tyle pracy za większą kasę gdzie bedziesz się czuł dowartościowany. I szef nie będzie bucem! Nie gadaj głupot! Zamilknij wreszcie!

Poczytaj co pisałem w poprzednich postach i wyciągnij wnioski.

Rolnicy uprawiają odmiany które uprawialiśmy 100 lat temu i dłuuuuugo jeszcze będą je uprawiać!

Nie bedą tęsknić za tradycyjnymi odmianami? Jak nastepne pokolenie nie będzie ich znać to na pewno nie bedzie za nimi tęskniło.

Rozumiesz co piszę?

rol-nick, 2012-02-13 14:40:32

@rol-nick

I jeszcze jedno. Nikt, nigdy nie zmusi rolnika do uprawianie tej czy innej odmiany. Jak będą chcieli uprawiać GMO, to będą uprawiać i tyle.

Czy rolnicy tęsknią za odmianami, które uprawialiśmy załóżmy 100lat temu? Nie i być może niedługo nie będą tęsknić za tradycyjnymi odmianami. warto zadbać, by powstały również odmiany GMO, wyprodukowane przez polskie spółki. Działania przeciwników powodują, że to głównie koncerny na tym zarobią.

bleee, 2012-02-13 14:21:23

@rol-nick

Głupoty wypisujesz i o tym doskonale wiesz. Powierzchnia upraw bawełny w Indiach wynosi 10,1 miliona hektarów, nie wmówisz nikomu, że to mało. Rolników jest ok. 7 milionów, wychodzi ponad hektar na osobę, a nie 15x15 metra!

Skoro nie ma "tradycyjnych" nasion, ba jak mówisz są zakazane (choć nie wiem na jakiej podstawie tak twierdzisz) to co uprawia pozostałe 12% rolników?


Nie wiem co ma oznaczać stwierdzenie, iż nie można kupić nasion w jakości ekologicznej. Co to w ogóle jest np. kukurydza ekologiczna, skoro roślina pochodzi z Ameryki Południowej? Aby nie było monopolu zadbajmy o rozwój własnych technologii GMO.

bleee, 2012-02-13 14:17:55

do bleee Pytanie:

Jeśli w roku bazowym obsiewamy GMO 1 mkw a w dziesiątym roku 212 mkw to ile razy wzrośnie powierzchnia uprawy GMO w ciągu 10 lat?
Eureka! 212 razy.
Ale dalej powierzchnia GMO nie przekracza 15x15 m (!!!), chociaż pięknie to wygląda w zestawieniach, prawda?

Prosiłem już. Czytaj ze zrozumieniem.

"W celu promocji nasion GMO tradycyjne odmiany roślin zostały zakazane w bankach nasion"

Firmy nasienne zostały przejęte przez korporacje sprzedającą GMO dlatego też w ciągu 10 lat powierzchnia upraw wzrosła 212 razy bo nie można było kupić tradycyjnych nasion.
Nie można tego było kupić ponieważ nie można było tego namnożyć.

Wiesz co to oznacza? To jest monopol a jak wiemy jest to najlepszy sposób na zarabianie kasy.

Ten sam proces ma miejsce w Polsce. Firmy nasienne zostały sprywatyzowane i należą do spółek córek koncernów produkujących GMO.
To jest realne zagrożenie. Już w tej chwili nie można kupić materiału siewnego w jakości ekologicznej!

rol-nick, 2012-02-13 13:45:45

@rol-nick

Ciekaw jestem Twojej interpretacji. Odpowiedz na pytania:
1. Dlaczego 88% upraw bawełny w Indiach to Bawełna Bt (GMO)?

2. Dlaczego w ciągu zaledwie 10 lat powierzchnia upraw bawełny Bt wzrosła, uwaga 212 razy?!

www.isaaa.org/resources/publications/briefs/xx/executivesummary/pdf/Brief%2043%20-%20Executive%20Summary%20-%20English.pdf

bleee, 2012-02-13 13:10:48

bleee

szkoda, ze nie umiesz czytać ze zrozumieniem moich wypowiedzi...

To jak to jest, masz coś między uszami, czy nic tam nie masz?

rol-nick, 2012-02-13 13:06:03

Do m:

Oto skrót artykułu:
- Miliony rolników w Indiach uwierzyły w obietnice wcześniej niewyobrażalnych inwestycji i zysków i zaczęły wysiew nasion genetycznie modyfikowanych zamiast dotychczasowych tradycyjnych. Omamieni wizja swojego przyszłego bogactwa zapożyczali się by kupić nasiona genetycznie modyfikowane. Jednak w obliczu nieurodzaju pozostali z rosnącym długiem i bez żadnych dochodów

- sprzedawcy nasion GMO i urzędnicy państwowi obiecali rolnikom, że te "magiczne nasiona" przyniosą lepsze zbiory, wolne od pasożytów i insektów. W celu promocji nasion GMO tradycyjne odmiany roślin zostały zakazane w wielu rządowych bankach nasion. Promocja biotechnologii leży w interesie władz.

- chociaż obszary upraw GMO zwiększyły się w Indiach do 17 milionów akrów wielu rolników musiało za to zapłacić ogromną cenę. Nasiona GMO nie są magiczne i wiele upraw zostało zdewastowanych przez pasożyty. Przed wysiewem rolnicy nie zostali poinformowani, że nasiona GMO wymagają dwukrotnie większych nakładów wody niż nasiona tradycyjne. Okazało się to być sprawą życia i śmierci.

- W przeszłości, gdy zdarzały się klęski nieurodzaju, rolnicy zachowywali część nasion i wysiewali je w roku następnym. Nie mogą tego robić z nasionami GMO. Nasiona te oparte są na technologii terminacyjnej, co sprawia, że rośliny nie produkują nadających się do wysiewu nasion. W rezultacie rolnicy muszą kupować nasiona co roku po wysokich cenach. Dla wielu oznacza to balansowanie na krawędzi życia i śmierci.

- Sprzedają nam nasiona GMO mówiąc, że nie będziemy musieli używać drogich pestycydów, a potem okazuje się, że są jednak potrzebne. Musimy kupować te same nasiona od tej samej firmy. To nas zabija.

- Firma Mon.san.to przyznała, że pogłębiające się długi są jednym z 'czynników w tej tragedii'. Urzędnicy dowodzą, że zgodnie z badaniami surveyowymi większość rolników w Indiach chce nasion genetycznie modyfikowanych. Nie ma jednak wątpliwości, że są oni poddawani bardzo agresywnym taktykom marketingowym.

A teraz Drogi "M" skoro masz "coś między uszami, żeby się w tym medialnym zgiełku i pustych obietnicach nie pogubić" zabawmy się w prostą zabawę w rodzaju: Na załączonym przykładzie znajdź trzy podobieństwa do obecnej sytuacji w Polsce.
Dla ułatwienia dodam: a) władze, b) obietnice, c) pestycydy

rol-nick, 2012-02-13 12:56:08

@rol-nic

Wykorzystywanie ludzkich tragedii do walki z GMO, jest po prostu żenujące.

Ci ludzie zaciągali kredyty na nasiona, których nie potrafili spłacić, a bo był nieurodzaj na przykład. Nie byli również ubezpieczeni. Nie dziwne, że popełniali samobójstwa.

I wyjaśnij mi, skoro te GMO nieopłacalne, dlaczego w Indiach mamy obecnie 7 milionów rolników uprawiających GMO (bawełnę Bt), a 88% upraw bawełny w tym kraju to bawełna Bt (GMO). Idioci jacyś?

bleee, 2012-02-13 12:53:06

Rol-nick, to że ci biedni ludzie nie mieli pojęcia, jak inwestować, ma niewiele wspólnego z GMO. Po czarnym czwartku bankierzy i gracze giełdowi też skakali z okien, a mimo to nikt nie zakazał giełdy.

Trzeba mieć coś między uszami, żeby się w tym medialnym zgiełku i pustych obietnicach nie pogubić, czego i Tobie życzę.

m, 2012-02-13 12:19:24BĄDŹ NA BIEŻĄCO


RYNEK, KONTRAKTY, KOMENTARZE


» WSZYSTKIE WYDARZENIA

EKSPERCI FARMERA

OFERTY

  • GORĄCE OFERTY:

  • GORĄCE OFERTY:

    • Grójec rynek komercyjny - lokale na sprzedaż
    • Nowy Prażmów rynek komercyjny - obiekty do wynajęcia
    • Janki rynek komercyjny - obiekty do wynajęcia
    • Piaseczno rynek komercyjny - lokale do wynajęcia

TU KUPISZ FARMERA

FORUM FARMERA

jarki

Też widziałem w pszenicy głuchego ale to zwykle wiosenne wschody  Przyczynom są grudki ziemi zwykle źle uprawione gliny ...

Marecki

Jak miałem kiedyś z nim problem, to wystarczyło na pole dać ziemiory, albo buraki i było czysto. Kto wie, może to przez ciągłe uprawki, bo w...