PARTNERZY PORTALU
partner portalu farmer.pl partner portalu farmer.pl partner portalu farmer.pl partner portalu farmer.pl

KOMENTARZE DO TEKSTU:

Panie Sawicki , ja Panu powiem dlaczego z tym nic nie można zrobić. Bo władza w Polsce i komisarze unijni nie chcą nic z tym zrobić. To są ruchy pozorowane , bo łobuzerskie praktyki supermarketów są nie do ukrycia. Właścicielami wielkich sieci jest kapitał żydowski , który dryluje kieszeń polaków na różne sposoby (np. nie płaci podatków , wykorzystuje dostawców itp. ) Nie po to dostali oni takie przywileje i możliwości by teraz tak łatwo zrezygnować z "dojenia". Maja oni prawników , tzw. " lobbystów" wpływaja na prawo i robią swoje.
Oni przerzucją koszty na mleczarnie , mleczarnie na rolnika , a biedny rolnik na kogo ma przerzucić ?????????
Pan Sawicki to jedynie płacze nad tym , ale działań a co za tym idzie efektów brak.

bauer1970, 2012-02-15 09:58:23

Należy zauważyć że taka sytuacja po części była na rękę mleczarniom bo nie musiały starać się o zbyt tylko płacili półkowe i reklamę w markecie a odbijały to sobie na rolnikach .Taka sytuacja głownie służyła mleczarniom spółdzielczym gdzie miały gotowe wytłumaczenie na obniżki .Ktoś powie że jakie jest wyjście przed monopolem marketów a przecież sprawa jest prostsza niż się wydaje .Podam przykład spółdzielni do której sam odstawiam mleko i na jednym z zebrań prezes motywował obniżki tym że muszą galanterię wstawiać do marketów i do tego dopłacać 1/3 wartości produktu byle tylko upchać tam towar więc na moje pytanie czy nie lepiej sproszkować surowiec i sprzedać jako mleko w proszku .Z racji że mleko surowe skupowane jest za cenę najniższą w UE to i zbyt na nie nie powinien być problemem bo niech się martwią mleczarnie Duńskie,Niemieckie czy Holenderskie nadprodukcją taniego mleka w proszku niech to oni sprzedają po cenach dampingowych i dokładają 1/3 a nie odwraca się sytuację w Polsce .Prezes tłumaczył się że ciężko wejść na rynek gdzie tu mu przerwałem że mleko w proszku jest produktem o którego zbycie decyduje cena nie reklama bo nie dotyczy bezpośrednio konsumenta więc nie tu tkwi problem wtedy prezes przyznał się że rzeczywiście tak by było ale wtedy zapytał mnie co wtedy zrobić z pracownikami zakładu gdy przestanie produkować się mleko w proszku a zamknie się kilka linii produkcyjnych .Tak więc niech rolnicy wiedzą że za sytuacje jaka jest odpowiedzialni są nie tylko markety które wykorzystują monopol ale także mleczarnie które nie chcą zwalniać pracowników (zazwyczaj przyjmowani po rodzinie) i wolą płacić "myto" marketom niż cokolwiek zmieniać .To samo dotyczy konsolidacji mleczarni gdzie w normalnie funkcjonujących zakładach powinno dochodzić do połączeń ale jak wiadomo będzie tylko jeden prezes więc nikt do tego się nie garnie a wręcz mleczarnie konkurują po między sobą mając jednego przeciwnika jakim są markety .
Jednym z winnych jesteśmy też My rolnicy którzy na taką sytuację zezwalamy i godzimy się na wszystko co nam się przedstawi .

12,5 % suchej masy, 2012-02-14 15:24:07

Tak właśnie jest - sieci naliczają dodatkowe opłaty mleczarniom, a mleczarnie przerzucają je na rolników. I jak tu żyć Panie Ministrze?! Czas to zmienić!

Maciej, 2012-02-14 13:33:06BĄDŹ NA BIEŻĄCO


RYNEK, KONTRAKTY, KOMENTARZE


» WSZYSTKIE WYDARZENIA

EKSPERCI FARMERA

OFERTY

  • GORĄCE OFERTY:

  • GORĄCE OFERTY:

    • Warszawa rynek komercyjny - lokale na sprzedaż
    • Warszawa rynek komercyjny - lokale na sprzedaż
    • Warszawa rynek komercyjny - lokale do wynajęcia
    • Warszawa rynek komercyjny - lokale na sprzedaż

TU KUPISZ FARMERA

FORUM FARMERA

UeorMdsan

have scored Bo Horvat Jersey. Fran Keep extra a few provides help plus Alex Stalock manufactured 28 helps you to save. Thomas Johansen, Boone...

jarki

Dzięki dzięki ciągle się zastanawiam czy siać qq  Napiszcie jeszcze o tym FAO  Czy wczesne czyli niskie FAO koniecznie znaczy...