PARTNERZY PORTALU
partner portalu farmer.pl partner portalu farmer.pl partner portalu farmer.pl partner portalu farmer.pl

KOMENTARZE DO TEKSTU:

Przecież glifosat to nic innego jak napalm stosowany m.in. w Wietnamie.Tam kilkadziesiąt lat po wojnie nie rośnie nic.Dosłownie NIC.Ten stosowany u nas jast po prostu mniej stężony.Tysiąckrotnie mniej.Zdarzyło mi się że na postoju przez okoł2 minut opryskałem glebę glifosatem.W tym miejscu od ok 10 lat nie rośnie NIC

lawa, 2012-02-15 20:14:46

do bleee - mam już siódmy krzyżyk , jestem rolnikiem ,dotychczas byłem obojętny na to czy rośliny GMO będą uprawiane w Polsce czy nie , byłem nawet częściowo za ( tak jak Wałęsa , jestem za a nawet przeciw ) . W międzyczasie wyszła sprawa ACTA , stało się jasne ,ze tu nie chodzi o GMO a o panowanie nad światem przez kontrole produkcji żywności . Najlepiej kontrolować przez znakowaną żywność genetycznie , bo jej nikt nie podrobi na poziomie komórkowym . Teraz należałoby zabezpieczyć przez koncerny ochronę takiej żywności prze konkurencją ztad ACTA i nacisk w całym świecie na ich podpisanie . Koncerny biotechnologiczne (głównie Monsanto ) jest w 90 % właścicielem licencji roślin i zwierząt z GMO. Niedawno w agrobiznesie podali,że koncern Monsanto dostał patent na genom świni . Opatentowali układ genów w świni , podobny układ genów znajduję się w każdej rasie świń , również w naszej Pulawskiej . Co to znaczy , że chowając świnie w przyszłości będziemy musieli zapłacić opłatę licencyjną .Będziemy musieli wnosić opłatę za genom świni stworzony przez BOGA a opatentowany przez Monsanto Do zobaczenia linkhttp://www.youtube.com/watch?v=2IiZ4cqY7x0

dziadek, 2012-02-15 17:53:27

Mamusia nie mówiła "nie dyskutuj z idiotą, bo sprowadzi cię do swojego poziomu i pobije doświadczeniem"?

alvin, 2012-02-15 17:26:44

Nic Nam nie odejdzie. Świat wycofuje się z GMO ale tych danych tu nie wolno Ci zaprezentować

rol-nick, 2012-02-15 16:31:10

bleee

Spokojnie bleee. My nie będzemy. Ty też nie będziesz bo rolnikiem nie jesteś a tylko wyrobnikiem na etacie który nie ma pojęcia o czym pisze.

70% polaków nie chce GMO i Nasz głos jest coraz bardziej słyszalny.

Polska też nie bedzie uprawiać tego świństwa podobnie do 9 unijnych krajów które juz teraz nie uprawiaja.

rol-nick, 2012-02-15 16:29:19

Podsumowując. Najważniejsze, ze od takich ludzi jak Wy niewiele zależy w tym kraju. Możecie protestować, krzyczeć, wyzywać, pomawiać, itd. Mam nadzieję, iż dzięki temu się spełniacie.

Może uda wam się i waszym organizacjom zakazać GMO w Polsce, może. To tylko kwestia czasu kiedy zaczniemy uprawiać GMO, jak nie za rok, to może za 5, 10, 20. W tym czasie troszkę nam świat odjedzie. Wszyscy tak krzyczą o szkodliwości GMO, łącznie z naszym Ministrem, ale importują tego na potęgę. Zjadamy tego mnóstwo nie tylko bezpośrednio ale i pośrednio. Wszystkie nasze zwierzęta są karmione GMO (ciekawe kto na tym najbardziej zarabia, na pewno nie kraje Europejskie).

Szkoda tylko, że przez działanie ludzi Wam podobnych rozwój rolnictwa oraz gospodarki troszkę zwolni.

Jak mówię i tak w końcu wszyscy będziemy uprawiać GMO.

bleee, 2012-02-15 16:06:24

Trochę wiedzy

nic się nie stało

Pozdrawiam serdecznie

rol-nick, 2012-02-15 16:01:07

rol-nick przepraszam . Tak to było do bleee ( co to za nick ?) . Stary już jestem i trochę mnie te oznaczenia kto do kogo pisze zmyliły.
Pozdrawiam

trochę wiedzy, 2012-02-15 15:57:07

@rol-nick i trochę wiedzy

Oczywiście nie podacie żadnego źródła do jakichkolwiek statystyk, tylko stwierdzacie, że ISAAA robi to źle.

Co ciekawe na te statystyki powołują się również organizacje zwalczające GMO i ich eksperci, np. Dr Lisowska.

ISAAA jest dotowana przez firmy produkujące GMO, ale również przez UNESCO, USDA oraz Rząd Kenii. Zresztą nikt nie podważa wiarygodności tych statystyk.

"w całej Hiszpanii rolników , którzy zdecydowali się na uprawę GMO jest około 200 co stanowi nikły ułamek procenta wszystkich rolników"

Podaj źrodlo do tych informacji. Biorąc pod uwagę, ze areał upraw GMO w tym kraju wynosi prawie 100000ha, wypada, po 500ha na rolnika, trochę dużo. Myślę, ze kłamiesz.

"Agresywna reklama, wmawianie bzdur o zyskach dla rolników przez takich pracowników firm PR jak Ty, ograniczanie dostępu do nasion tradycyjnych, nieopatentowanych przez koncerny sprzedające GMO poprzez wykupywanie firm nasiennych. Mało Ci przykładów?"

No przykładów mam wystarczająco dużo podanych prze raport ISAAA, na przykład. Wy nie podaliście żadnego.

bleee, 2012-02-15 15:52:41

bleee

pisałem Ci, że te Twoje isaaa jest niewiarygodne bo finansowane z pieniędzy firm produkujących nasiona GMO.

Dotarło to do Ciebie?

rol-nick, 2012-02-15 15:35:47

trochę wiedzy
zdaje się adresatem Twoich słów jest
siejący zamęt bleee


rol-nick, 2012-02-15 15:32:13

bleee

Już Ci wyjaśniłem powody uprawiania GMO. Agresywna reklama, wmawianie bzdur o zyskach dla rolników przez takich pracowników firm PR jak Ty, ograniczanie dostępu do nasion tradycyjnych, nieopatentowanych przez koncerny sprzedające GMO poprzez wykupywanie firm nasiennych. Mało Ci przykładów?

Wiesz, wiem, ze to w rolnictwie organicznym używa się kupy zwierząt do podlewania zdrowych i ekologicznych upraw. A wiesz od ilu lat istnieją nawozy syntetyczne produkowane z gazu ziemnego? A wiesz, że polskie zakłady chemiczne produkujące nawozy sztuczne przypada 12% zużycia krajowego gazu ziemnego!? Policz ile to CO2 jest dzięki temu emitowane do atmosfery. I powiedz, że nie trzeba sypac nawozu na kukurydze i rzepak GMO. No napisz to.
.
Zanim nie było nawozów syntetycznych co jadła Twoja mamusia i Twoja babcia? Właśnie te kupy zwierzęce o których piszesz.
Pomysl chwilkę, podrap się po główce, zapytaj szefa, czy wolno Ci i przyznaj mi rację

Twoje milczenie bedzie przyznaniem mi racji.

Czemu siejesz zamęt? Czemu mnie oczerniasz pisząc nieprawdę i sugerując mi niezgodne z prawem działania?
Miej jaja, podaj nazwę firmy dla której pracujesz i przedstaw się z imienia i nazwiska.

rol-nick, 2012-02-15 15:28:44

Jaki Ty mądry rolnik jesteś . Pewnie z powodu radości i tego sukcesu tysiące rolników w Indiach popełniło samobójstwo gdy ich farmy na których uprawiali bawełnę GMO zbankrutowały. Z tego samego powodu miesiąc temu BASF zamknął swoje biura w Europie zajmujące się GMO bo ich działalność była nierentowna i nie widzieli dla siebie przyszłości w Europie. Dla ułatwienia podam Ci ,że jeden cykl uprawowy trwa 1 rok i żeby coś ocenić potrzeba takich cykli (lat) co najmniej kilka - kilkanaście . Manipulujesz statystyką . W tym linku , który podałeś jest też informacja ,że w całej Hiszpanii rolników , którzy zdecydowali się na uprawę GMO jest około 200 co stanowi nikły ułamek procenta wszystkich rolników . Jeśli jest tak jak Ty mówisz to dlaczego mimo podobno super biznesu jakim jest GMO , potężnych pieniędzy jakie to lobby wydaje na popularyzację ich upraw , "widocznych sukcesów" ich sąsiadów , ponad 99% rolników w Hiszpanii nie chce w ogóle uprawiać GMO ???

trochę wiedzy, 2012-02-15 15:17:04

bleee

To tylko deklaracja. Tak jak ta, którą dają politycy przed wyborami. Wszyscy wiemy ile warte są deklaracje...

A teraz odkrywamy w jaki sposób robi sie takie badania.

Bierzemy 20 rolników. Dajemy im ankietę anonimową do wypełnienia i gratisy: koszulkę, długopis, notatnik i jednocześnie mówimy, że w sprawie uprawiania GMO w następnym roku deklarują, NIEZOBOWIĄZUJĄCO, że będą je uprawiać.
Jeden nie musi deklarować żeby badanie wyglądało na bardziej wiarygodne.

Wersja druga:
Oszczędzamy na gratisach i jeżdżeniu. Ankietę anonimową w 20 egzemplarzach wypełniamy w biurze zgodnie z założeniami.

A później chwalimy się, że deklaruje chęć uprawy 95% badanych.
i taki bleee używa to jako argumentu w dyskusji.
Żałosne...

rol-nick, 2012-02-15 15:13:02

@rol-nick

Hiszpania

Tak tym rolnikom z GMO źle (jak próbują nam wmówić organizacje zwalczające GMO w naszym kraju), że z przeprowadzonych badań wynika, iż 95% rolników uprawiających GMO w Hiszpanii, zadeklarowało chęć kontynuowania tego typu upraw w roku 2012. Pozostałe 5% jeszcze nie podjęło decyzji.

http://www.isaaa.org/kc/cropbiotechupdate/article/default.asp?ID=9047

bleee, 2012-02-15 14:19:38BĄDŹ NA BIEŻĄCO


RYNEK, KONTRAKTY, KOMENTARZE


» WSZYSTKIE WYDARZENIA

EKSPERCI FARMERA

OFERTY

  • GORĄCE OFERTY:

  • GORĄCE OFERTY:

    • Warszawa rynek komercyjny - lokale do wynajęcia
    • Rozprza rynek komercyjny - lokale do wynajęcia
    • Rozprza rynek komercyjny - lokale do wynajęcia
    • Wrocław rynek komercyjny - lokale do wynajęcia

TU KUPISZ FARMERA

FORUM FARMERA

jarki

Jak zacznę liczyć to się okaże że lepiej będzie wydzierżawić za 2,5 :(  

jarki

Pytam z ciekawości bo yamato zawsze zamieniałem na tebu+topsin    2 godziny temu, przem napisał: @jarki wg...