PARTNERZY PORTALU
partner portalu farmer.pl partner portalu farmer.pl

KOMENTARZE DO TEKSTU:

Brawo normatywny , ministerstwo rolnictwa pieprzy takie ble ble , 100% tego co w co w starej UNI. Minister Sawicki i jego urzędnicy nie umieją liczyć procentów . Albo równe dopłaty dla rejonów albo żadne

dziadek, 2012-02-14 20:04:29

Może ktoś wreszcie zwrócił uwagę na bezzasadność dotychczasowych rozwiązań. Maszyny i urządzenia używane w rolnictwie kosztują tyle samo w starej Unii jak i w Polsce, podobnie z nawozami i wszystkimi innymi środkami chemicznymi,produkowanymi w większości przez zachodnie koncerny. Pieniądze z Polskiej gospodarki i tak trafiają do krajów starej Unii.Jedyne co kosztuje mniej to praca, co przy zmechanizowaniu większości procesów kosztuje 1 osobę na 100 ha.

oberwator 1, 2012-02-14 16:15:39

Jeśli polscy rolnicy mają być konkurencyjni do krajów starej 15 UE muszą mieć dopłaty takie same jak inni i żadne tłumaczenia o różnych stawkach nie są uzasadnione .Tłumaczenia że to kwestia pieniędzy i składek jakie płacą państwa nie jest żadnym argumentem bo jeśli nawet ustalono by stawki do hektara dla Niemiec ponad 300 euro a dla Polaka 200 euro a np. rząd polski zobowiązał by się że dopłaci do hektar polskiemu rolnikowi 100 euro z własnego budżetu to nie dostanie zgody UE .Po prostu nie chodzi starej 15-stce by zaoszczędzić pieniądze tylko by pozostała różnica w płatnościach i by rolnik staro-unijny zawsze był bogatszy o 100 euro dzięki którym będzie mógł się rozwijać a jednocześnie np.polski rolnik będzie bankrutował .
Ta różnica jest gwarancją że nikt nie dogoni rozwiniętej gospodarki Niemiec .Jeśli dopłaty mają być niesprawiedliwe to lepiej zrezygnować z nich w całej UE a w zamian wprowadzić cła regulujące napływ taniej żywności np. z Ameryki południowej .

normatywny, 2012-02-14 12:45:10BĄDŹ NA BIEŻĄCO


RYNEK, KONTRAKTY, KOMENTARZE


» WSZYSTKIE WYDARZENIA

EKSPERCI FARMERA

OFERTY

  • GORĄCE OFERTY:

  • GORĄCE OFERTY:

    • Warszawa rynek komercyjny - lokale do wynajęcia
    • Gdynia rynek komercyjny - lokale na sprzedaż
    • Warszawa rynek komercyjny - lokale do wynajęcia
    • Warszawa rynek komercyjny - lokale na sprzedaż

TU KUPISZ FARMERA

FORUM FARMERA

grzegorzsoł

Pałuczanin do  seniora  to  jeszcze  mnie  troszkę  brakuje:)  

Pałuczanin81

@arszczecin i @Marecki-PRZEPRASZAM najmocniej nie wiedziałem,ze to tak moze wygladać(te fotki to myśliwi wydeptali kukurydzę?) TU sa dwa...