PARTNERZY PORTALU
partner portalu farmer.pl partner portalu farmer.pl

KOMENTARZE DO TEKSTU:

A co z rentą zdrowotną stałą,dlaczego rolnik dostaje ją co 3 miesiące,to kpina aby chory rolnik dostając 570 zł/co 3 miesiąc,a co z pozostałymi miesiącami.Za co ma kupić drogie lekarstwa reumatologiczne i neurologiczne.To naprawdę skandal,aby rolnik,który stracił zdrowie na gospodarstwie,pracując od dziecka,dostawał renty stałej takie psie grosze.Co na to P.Pawlak i P.Premier,a wie chociaż,jak traktuje się chorych rolników.Rząd opływa w dostatek,że nie wiedzą co robić z kasą,a rolnik nie wie jak ją rozdysponować,bo albo opłaci wszystkie rachunki,albo zaniesie do apteki na niektóre lekarstwa.Najwyższy czas,aby Pan Pawlak dowiedział się jak biedują rolnicy.

Krysta, 2012-03-13 16:55:30

Pawlak wiedział co robi, jak namówił Donalda na waloryzację kwotową.Podwyższył emerytury krusowskie rolnikom o kwotę wyższą niż wynikałoby to z waloryzacji procentowej oraz podwyższył renty strukturalne unijne o kwotę wyższą nawet dwukrotnie niż wynika to z przyjętej przez rząd waloryzacji kwotowej.Ma chłop głowę nie od parady.Ja oczekuję na podwyżkę o 149,10 pln, która moim zdaniem, w świetle podpisanego przez Komorowskiego "gniota sejmowego", należy mi się jak psu kość. Pozdrawiam wszystkich emerytów i rencistów rolnych.

bosy1950, 2012-02-29 18:18:30

renta strukturalna wynosi tez 150% emerytury podstawowej, jak masz 210 to sie ciesz, że sie załapałeś...
przy każdej rewaloryzacji renta strukturalan podnosi sie o 150 % lub 210%

rolnik, 2012-02-20 20:31:21

A co z rentą strukturalną rolniczą ?Renta ta wypłacana jest ze środków UE i jej stawka musi wynosić 210 % minimalnej renty .Jeśli takowemu rolnikowi wypłaci się tylko 71 zł rewaloryzacji zostanie złamana podstawowa zasada która obowiązuje w całej UE . Jak wiemy te 71 zł jest nie zgodne z polską konstytucją o czym wszyscy wiedzą i puki co nie protestują a jeśli nawet to w polskim grajdole nawet jak dojdzie do nadużycia to można zamieść pod dywan i basta ale z UE już tak nie jest ,tam wszystko musi się zgadzać i co będzie jak UE nie zechce zrobić wyjątku i będzie domagać się by rolnicy podlegający takowej rencie otrzymywali te 210% czyli nie 71 a 150 zł rewaloryzacji ?

konstruktywny, 2012-02-20 13:05:58BĄDŹ NA BIEŻĄCO


RYNEK, KONTRAKTY, KOMENTARZE


» WSZYSTKIE WYDARZENIA

EKSPERCI FARMERA

OFERTY

TU KUPISZ FARMERA

FORUM FARMERA

lokizom

Heder 5,4m. Leży całkiem przy ziemi, mam podbieraki, pole dość równe ale nie daje rady wszystkiego podnieść, zbyt dużo popadalo i teraz...

jarki

W opóźnione żniwa (przy rzepaku) każdy dodatkowy zabieg jest problemem również dlatego należy wapnować rok wcześniej