PARTNERZY PORTALU
 • partner portalu farmer.pl
 • partner portalu farmer.pl
 • partner portalu farmer.pl
 • partner portalu farmer.pl

NAJNOWSZE WIADOMOŚCI

KOMENTARZE

 • ekonom 2012-02-21 16:12:08
  Czy ktoś się pozamieniał łbami skoro wyliczył dochód rolnika na poziomie 86 % wartości średniego wynagrodzenia gosp. narodowej skoro wszelakie badania przedstawiają poziom życia no poziomie 40 % tego co uzyskuje się w mieście .Więc pytanie co robią rolnicy z pozostałym 40 % dochodem skoro nie poprawia się ich poziom życia względem ludzi mieszkających w miastach ?Czyżby połowę zarobionych pieniędzy kiszą w beczkach od kapusty przez co nie widać tych dochodów albo pieniądze wykorzystują do tapetowania ścian i dlatego nie widać efektu .
  Wymyślił ktoś pojęcie "dochód do dyspozycji" i teraz obliczenia będą opierać się nie o dane tylko o potrzeby budżetu .Ile będzie potrzeba wpływów do budżety o tyle dochód rolnika będzie do dyspozycji by go zmieniać byle na górze się zgadzało .
  Sawicki dogadał się z Vincentem że wpływy z podatku dochodowego mają być "neutralne " do budżetu czyli nie większe i nie mniejsze jakie dotychczas wpłacali rolnicy w podatku rolnym .Obecni rolnicy płacąc podatek rolny szacuje się że w przeliczeniu do dochodów płacą około 40 % to teraz rolnik będzie musiał nadal płacić te 40 % swojego dochodu ale by nie wyglądało tak groźnie to fikcyjnie podniesie się dochód rolnika X2 i wtedy na deklaracji rolnik zobaczy tylko 20 % podatku dochodowego ale z zawyżonym dwukrotnie dochodem .
  Jeśli chce się wprowadzi podatek dochodowy w rolnictwie to musi być oparty na indywidualnych danych a nie na założeniach dochodu które będą zakłamane .Jeśli uczciwie wyliczyć dochód rolnika to rolnicy zapłacą połowę podatku jakiego płacą w rolnym i w kosztach uzyskania dochodu ale pytanie skąd państwo uzyska pieniądze które obecnie otrzymuje w podatku rolnym ?
  Mędrkują właśnie jak wy....mać rolnika .
 • totek 2012-02-21 15:22:06
  Znowu manipulacja bo na początku jest stwierdzenie ''...straty ...spowodowane mrozem są niewielkie " a w dalszej części artykułu powołując się na ten sam raport jest napisane "...oszacowanie strat spowodowanych przez mróz będzie możliwe dopiero na wiosnę ". Po co mówi się o skutkach mrozów skoro nie uwzględnia się wyników w raporcie ?
  Ja także stwierdzam że kto przeczyta mój opis to wygra totka po skreśleniu tych liczb (podaje liczby 1,2,3,4,5,7 ) ale zastrzegam że nastąpi zmiana liczb które podam dopiero po losowaniu i gwarantuje wtedy że podane po losowaniu liczby będą w 100 % zgodne z wylosowanymi :)

PISZESZ DO NAS Z ADRESU IP: 54.80.82.9
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin serwisu

Zgłoś swoje propozycje zmian!


Dziękujemy za współpracę!