PARTNERZY PORTALU
partner portalu farmer.pl partner portalu farmer.pl

KOMENTARZE DO TEKSTU:

Czy ktoś się pozamieniał łbami skoro wyliczył dochód rolnika na poziomie 86 % wartości średniego wynagrodzenia gosp. narodowej skoro wszelakie badania przedstawiają poziom życia no poziomie 40 % tego co uzyskuje się w mieście .Więc pytanie co robią rolnicy z pozostałym 40 % dochodem skoro nie poprawia się ich poziom życia względem ludzi mieszkających w miastach ?Czyżby połowę zarobionych pieniędzy kiszą w beczkach od kapusty przez co nie widać tych dochodów albo pieniądze wykorzystują do tapetowania ścian i dlatego nie widać efektu .
Wymyślił ktoś pojęcie "dochód do dyspozycji" i teraz obliczenia będą opierać się nie o dane tylko o potrzeby budżetu .Ile będzie potrzeba wpływów do budżety o tyle dochód rolnika będzie do dyspozycji by go zmieniać byle na górze się zgadzało .
Sawicki dogadał się z Vincentem że wpływy z podatku dochodowego mają być "neutralne " do budżetu czyli nie większe i nie mniejsze jakie dotychczas wpłacali rolnicy w podatku rolnym .Obecni rolnicy płacąc podatek rolny szacuje się że w przeliczeniu do dochodów płacą około 40 % to teraz rolnik będzie musiał nadal płacić te 40 % swojego dochodu ale by nie wyglądało tak groźnie to fikcyjnie podniesie się dochód rolnika X2 i wtedy na deklaracji rolnik zobaczy tylko 20 % podatku dochodowego ale z zawyżonym dwukrotnie dochodem .
Jeśli chce się wprowadzi podatek dochodowy w rolnictwie to musi być oparty na indywidualnych danych a nie na założeniach dochodu które będą zakłamane .Jeśli uczciwie wyliczyć dochód rolnika to rolnicy zapłacą połowę podatku jakiego płacą w rolnym i w kosztach uzyskania dochodu ale pytanie skąd państwo uzyska pieniądze które obecnie otrzymuje w podatku rolnym ?
Mędrkują właśnie jak wy....mać rolnika .

ekonom, 2012-02-21 16:12:08

Znowu manipulacja bo na początku jest stwierdzenie ''...straty ...spowodowane mrozem są niewielkie " a w dalszej części artykułu powołując się na ten sam raport jest napisane "...oszacowanie strat spowodowanych przez mróz będzie możliwe dopiero na wiosnę ". Po co mówi się o skutkach mrozów skoro nie uwzględnia się wyników w raporcie ?
Ja także stwierdzam że kto przeczyta mój opis to wygra totka po skreśleniu tych liczb (podaje liczby 1,2,3,4,5,7 ) ale zastrzegam że nastąpi zmiana liczb które podam dopiero po losowaniu i gwarantuje wtedy że podane po losowaniu liczby będą w 100 % zgodne z wylosowanymi :)

totek, 2012-02-21 15:22:06BĄDŹ NA BIEŻĄCO


RYNEK, KONTRAKTY, KOMENTARZE


» WSZYSTKIE WYDARZENIA

EKSPERCI FARMERA

OFERTY

  • GORĄCE OFERTY:

  • GORĄCE OFERTY:

    • Warszawa rynek komercyjny - lokale do wynajęcia
    • Gdynia rynek komercyjny - lokale na sprzedaż
    • Warszawa rynek komercyjny - lokale do wynajęcia
    • Warszawa rynek komercyjny - lokale na sprzedaż

TU KUPISZ FARMERA

FORUM FARMERA

arszczecin

@Marecki zmiana ministra zmieniła dużo . Miny pzł nietęgie. I zaczęło się w dupkach palić. Wszyscy do wioseł. Zobacz co piszą. "bez nas...

Marecki

Zdjęcia jak z dzika strzelił...  Artykuł fajny. Treść bardzo ogólnikowa, ale za to zmusiła kilku zajadłych zielonych do...