PARTNERZY PORTALU
partner portalu farmer.pl partner portalu farmer.pl

KOMENTARZE DO TEKSTU:

Czy ktoś się pozamieniał łbami skoro wyliczył dochód rolnika na poziomie 86 % wartości średniego wynagrodzenia gosp. narodowej skoro wszelakie badania przedstawiają poziom życia no poziomie 40 % tego co uzyskuje się w mieście .Więc pytanie co robią rolnicy z pozostałym 40 % dochodem skoro nie poprawia się ich poziom życia względem ludzi mieszkających w miastach ?Czyżby połowę zarobionych pieniędzy kiszą w beczkach od kapusty przez co nie widać tych dochodów albo pieniądze wykorzystują do tapetowania ścian i dlatego nie widać efektu .
Wymyślił ktoś pojęcie "dochód do dyspozycji" i teraz obliczenia będą opierać się nie o dane tylko o potrzeby budżetu .Ile będzie potrzeba wpływów do budżety o tyle dochód rolnika będzie do dyspozycji by go zmieniać byle na górze się zgadzało .
Sawicki dogadał się z Vincentem że wpływy z podatku dochodowego mają być "neutralne " do budżetu czyli nie większe i nie mniejsze jakie dotychczas wpłacali rolnicy w podatku rolnym .Obecni rolnicy płacąc podatek rolny szacuje się że w przeliczeniu do dochodów płacą około 40 % to teraz rolnik będzie musiał nadal płacić te 40 % swojego dochodu ale by nie wyglądało tak groźnie to fikcyjnie podniesie się dochód rolnika X2 i wtedy na deklaracji rolnik zobaczy tylko 20 % podatku dochodowego ale z zawyżonym dwukrotnie dochodem .
Jeśli chce się wprowadzi podatek dochodowy w rolnictwie to musi być oparty na indywidualnych danych a nie na założeniach dochodu które będą zakłamane .Jeśli uczciwie wyliczyć dochód rolnika to rolnicy zapłacą połowę podatku jakiego płacą w rolnym i w kosztach uzyskania dochodu ale pytanie skąd państwo uzyska pieniądze które obecnie otrzymuje w podatku rolnym ?
Mędrkują właśnie jak wy....mać rolnika .

ekonom, 2012-02-21 16:12:08

Znowu manipulacja bo na początku jest stwierdzenie ''...straty ...spowodowane mrozem są niewielkie " a w dalszej części artykułu powołując się na ten sam raport jest napisane "...oszacowanie strat spowodowanych przez mróz będzie możliwe dopiero na wiosnę ". Po co mówi się o skutkach mrozów skoro nie uwzględnia się wyników w raporcie ?
Ja także stwierdzam że kto przeczyta mój opis to wygra totka po skreśleniu tych liczb (podaje liczby 1,2,3,4,5,7 ) ale zastrzegam że nastąpi zmiana liczb które podam dopiero po losowaniu i gwarantuje wtedy że podane po losowaniu liczby będą w 100 % zgodne z wylosowanymi :)

totek, 2012-02-21 15:22:06BĄDŹ NA BIEŻĄCO


RYNEK, KONTRAKTY, KOMENTARZE


» WSZYSTKIE WYDARZENIA

EKSPERCI FARMERA

OFERTY

TU KUPISZ FARMERA

FORUM FARMERA

jarki

Rzepak musi sam dojść takie jest moje zdanie chyba że zachwaszczenie ktoś ma Pamiętam ładnych kilka lat temu znajomy potraktował rzepak...

lokizom

Kolego @barts odnośnie rzepaku mam ten sam dylemat, aż nie śpię. Ale jestem już nastawiony na desykacje