PARTNERZY PORTALU
partner portalu farmer.pl partner portalu farmer.pl partner portalu farmer.pl partner portalu farmer.pl

KOMENTARZE DO TEKSTU:

rolnik: tu nie chodzi o niszczenie plonów przez zwierzynę, tylko o to że skarb państwa zarabia - na czynszu- za dzierżawę obwodu. Obwodu, który nie należy do wydzierżawiającego. to tak jakby w miescie, na balkonie, urząd gminy wydzierżawił obwód wędkarski, i wędkarz może ci po balkonie bezstresowo łazić. art. 48 a szczególnie 4) za szkody nieprzekraczające wartości 100 kg Ŝyta w przeliczeniu na 1 hektar uprawy; jest masakryczny. znaczy że jeśli na działce 100 ha będziesz miał szkodę 9.90 tony to ci się odszkodowanie nie należy. Rozmawiałęm dziś z przewodniczącym Powiat. izb rolnych i powiedział taki myk. Jako izby nie możemy nic zrobić, lecz gdyby rolnicy założyli/nie wiem czy jest jakiś inny w regionie/ związek zawodowy, to związek mógłby interweniować u ustawodawcy, Nie może byc tak że myśliwy jest PANEM na moim polu, na moim polu PANEM jestem JA!, bo to jest moja własność. wprowadzić system niemiecki, lub rozwiązania z litwy lub łotwy ( w ostatniej braci łowieckiej była artykuł o bobrach, i wzmianka że gdzieś tam rolnik ma prawo strzelać/wystrzelać każdą zwierzynę znajdującą się na jego gruncie, i co jest najlepsze populacja się nie zmniejsza, tylko rośnie, bo jeśli kowalski będzie zawzięty i będzie co dzień strzelał do dzików na swoim polu to po kilku dniach zwierzyna -stado zminusowane o np 5 sztuk , pójdzie na pole nowaka który ma dziki w duszy) a co jest najlepsze już ponad rok walczę z kołem w sądzie, i w protokole z rozprawy jest zaznaczone kukurydza zasiana jesienią 2009 zebrana we wrześniu 2010 :) oraz mina sądu co to znaczy kiszonka ;). nawet jak teraz wygram to koło się odwołuje i dalej jeszcze rok walczymy
pozdrawiam rolników walczących :()

arszczecin, 2012-02-22 23:50:37

A CO Z KONSTYTUCYJNYM PRAWEM DO WŁASNOŚCI UPRAW, KTÓRE TO SĄ NISZCZONE PRZEZ DZIKĄ ZWIERZYNĘ?. DROGA DO ODSZKODOWANIA W SĄDACH DŁUGA I MAŁO REALNA. PRAWO CHRONI HOBBI MYŚLIWSKIE. I NARUSZA PODSTAWOWE PRAWA WŁASNOŚCI WŁAŚCICIELI UPRAW.ARTYKÓŁ 48 PRAWA ŁOWIECKIEGO NARUSZA TĄ WŁASNOŚĆ I UNIEMOŻLIWIA UBIEGANIE SIĘ O ODSZKODOWANIE. ŁAMIE RÓWNIEŻ AR. 415 KODEKSU CYWILNEGO. A NIBY TO MAMY PAŃSTWO PRAWA !. CHBA DLA WYBRANYCH.

ROLNIK, 2012-02-22 22:53:22

Zaczyna się jakiś obłęd bo teraz firma która zechce wydobywać gaz z łupków może wywłaszczyć rolnika z jego ziemi w myśl dobra narodowego .W jakimś stopniu taka ustawa ma sens przy budowie dróg bo przemawia za tym że droga służy wszystkim ludziom a jej wytyczanie musi się opierać o ciągłość choć i dziś znaczenie celu społecznego zmienia znaczenie bo np.autostrady budowane są przez prywatnych inwestorów i służą im jako inwestycja w zarabianiu np. Kulczyk budując autostradę do niemieckiej granicy ma tak skonstruowaną umowę że jeśli nie uzyska dochodu z tejże inwestycji państwo (czyli MY) dopłacimy mu stratę jeśli ją poniesie a nawet nie dowiemy się ile bo ustawą podpisaną przez prezydenta w dniu 25.09.2011 sprawy tego typu zostały utajnione .
Sprawy nabierały by inny obrót gdy wydobycie było by prowadzone przez spółki z kapitałem państwowym co każdy rolnik jakoś mógł by zrozumieć to jako "cel społeczny" ale co wspólnego ma biznesmen praktycznie w całości zagraniczny który wywłaszczy polskiego rolnika bo chce robić interes .To mniej więcej to samo jak by rolnik miał prawo wywłaszczenia siedziby takiej firmy by ją wyburzyć a następnie na ich terenach zasiać np.marchewkę i zarabiać na jej sprzedaży , to też jest ważny "cel społeczny" bo nawet żywność jest bardziej potrzebna niż gaz .Co z rolnikami którzy zainwestowali w swoją ziemię i to nie małe pieniądze dość często z kredytu na wiele lat a dziś zostanie wywłaszczony a decyzją sądu za hektar nie dostanie więcej niż stawki wywoławcze w regionie ?
Nie może być tak że intruz wywłaszczy prawnego właściciela argumentując to tym że chce zarabiać pieniądze a prawowity właściciel nich bierze ubogie odszkodowanie i niech się wynosi .
Nigdy nie dojdzie do wydobycia gazu jeśli nie będą przestrzegane interesy obydwu stron bo inwestycje będą sabotowane przez poszkodowanych .Rolnicy są bardzo wyrozumiali i zgodzili by się na wydobywanie i nawet przy ewentualnych szkodach ale nie bezinteresownie i na zasadzie bezwzględnej hegemoni koncernów wydobywczych .Dziś nawet najwięksi optymiści wydobycia gazu (czyli ja) przechodzą do opozycji bo rozumieją że zysków dla Polski nie będzie żadnych prócz konfliktów ,łapówek i ewentualnych strat .

wołek, 2012-02-22 21:40:14

u nas jak szukali łupków to nawet za darmo rolnicy wpuszczali byle by znaleźli to może wykupią i będzie niezła kasa

mały rolnik, 2012-02-22 20:01:31

i znów nas Walduś wydymał,czy jeszcze sa chętni na głosowanie na PSL

west, 2012-02-22 12:51:47

Banda PO-PSL z wozu, chłopom lżej!

Waldek POdpalacz, 2012-02-22 12:02:12

Jak głosowało PSL?

USTAWA
z dnia 9 czerwca 2011 r.
Prawo geologiczne i górnicze

Głosowanie z dn. 19-03-2009 Godz. 19:03.
PSL - 26 głosowało za, 1 wstrzymał się, 4 nie głosowało

rol-nick, 2012-02-22 11:19:14

Mam pytanie jak w tej sprawie głosowało PSL.

ROLNIK, 2012-02-22 10:31:59

jak ja kupuję ziemię to sprzedawca dyktuje cenę.
Jeżeli sąd to wtedy tracę bo skąd sąd wie ile ziemia jest warta?

Dlaczego we wszystkich sprawach w których idzie o ziemię to jest wypłacana jakaś kasa a nie ziemia z zasobów ANRu?
Chodzi o to że jak chcą odebrac pod budowę np drogi część działki to czemu nie wezmą całej działki ale w zamian dadzą inną z zasobów ANRu (o podobnej i nie mniejszej wielkości)? Tylko nie mówcie że ANR nie ma ziemi bo u mnie jest tego trochę.

71145, 2012-02-22 10:26:26BĄDŹ NA BIEŻĄCO


RYNEK, KONTRAKTY, KOMENTARZE


» WSZYSTKIE WYDARZENIA

EKSPERCI FARMERA

OFERTY

  • GORĄCE OFERTY:

  • GORĄCE OFERTY:

    • Kowary rynek komercyjny - lokale na sprzedaż
    • Rzeszów rynek komercyjny - lokale do wynajęcia
    • Kraków, Krowodrza rynek komercyjny - lokale do wynajęcia
    • Kraków rynek komercyjny - lokale do wynajęcia

TU KUPISZ FARMERA

FORUM FARMERA

jarki

W modusowatych i nie tylko ogólnie we wszystkich antywylegacze  Termin to podstawa i pogoda odpowiednia  Na modusy to...

ikcomas

No dziwne, jesteś bardziej na północy co daje krótszy dzień a więc późniejszą wegetację i teoretycznie zimniej. Poza tym chyba...