PARTNERZY PORTALU
partner portalu farmer.pl partner portalu farmer.pl

KOMENTARZE DO TEKSTU:

re;dziadek
Zauważ że dane są zebrane przez GUS a jak wiemy ta instytucja jest sterowana odgórnie i podaje dane na temat np.inflacji z czym się nikt nie zgadza . GUS jest po to by produkować dane potrzebne do kreatywnej księgowości co i robi dla rządzących bez zarzutu więc w takiej dziedzinie jak pogoda gdzie dane jeszcze bardziej mogą być zmanipulowane GUS może się popisać .
Także podtrzymuje twoje zdanie na temat suszy która utrzymuje się od sierpnia a ewentualne opady były mniejsze niż nie jedna rosa ,następnie ziemia zamarzła bez okrywy śnieżnej a ostatnie śniegi (20 cm) nie wsiąkną bo ziemia nadal jest zamarznięta a obecna wiatry skutecznie wysuszają opad i już widać grudy więc wiosenne susza jeśli nic się nie zmieni to fakt .

kostek, 2012-02-23 13:02:58

średnia opadów powyżej normy a u mnie susza . Przez całą zimę było możne 7 cm pokrywy śnieżnej , od sierpnia nie było porządnego deszczu lub śniegu , jak tak dalej będzie to wilgoci w ziemi braknie na początku wiosny .

dziadek, 2012-02-23 12:02:41

U mnie pszenica chyba wymarzła bo wygląda kiepso

Marioo, 2012-02-23 11:24:34BĄDŹ NA BIEŻĄCO


RYNEK, KONTRAKTY, KOMENTARZE


» WSZYSTKIE WYDARZENIA

EKSPERCI FARMERA

OFERTY

  • GORĄCE OFERTY:

  • GORĄCE OFERTY:

TU KUPISZ FARMERA

FORUM FARMERA

Pałuczanin81

W pszenżycie jeden zabieg!TILT-porażenie kłosa jak u @lokizoma, gorzej w pszenicy-braki ziarniaków w kłosach,suchy jęczmień...

lokizom

Akurat tutaj trafiłem, tzn pszenżyto. Gęste nie było ale teraz robi na mnie wrażenie, jeszcze zielone aczkolwiek septoriozy sporo w tym roku