PARTNERZY PORTALU
 • partner portalu farmer.pl
 • partner portalu farmer.pl
 • partner portalu farmer.pl
 • partner portalu farmer.pl

NAJNOWSZE WIADOMOŚCI

KOMENTARZE

 • S. 2012-03-07 21:43:39
  Brawo <dziadek> kulturalnie i na temat w przeciwieństwie do poprzedników
 • dziadek 2012-03-07 19:59:51
  do miastowej , na wstępie chcę cie przeprosić za bardzo obraźliwe słowa moich poprzedników . Teraz do rzeczy :Rolnictwo jest specyficzną gałęzią produkcji . Produkcja rozciąga się w czasie i przestrzeni. Czas to przeważnie jeden cykl produkcyjny w ciągu roku , inaczej niż w przemyśle gdzie cykl produkcyjny trwa zależnie od wytwarzanego produktu od kilku sekund do kilku godzin . Jeżeli chodzi o przestrzeń , to podstawowym środkiem produkcyjnym w rolnictwie jest ziemia jako areał a nie w doniczce lub w worku . Na tym areale trwa produkcja i wciągu roku 1 raz zbieramy plony czasami 3 razy na dwa lata. Rolnictwo w Polsce zgodnie z ustawą zasadniczą jest rodzinne , to znaczy że produkcją zajmują się całe rodziny rolników , często 3 i 4 pokoleniowe , dlatego składki na ubezpieczenie społeczne rolników są dużo mniejsze, bo i wypłaty emeryt&#8364;r na wsi są symboliczne , obecnie 720 zł na emeryta. Na wsi zabezpieczeniem emerytalnym jest rodzina jako podstawa , a państwo jest uzupełnieniem . Jeżeli uważasz że rolnicy powinni być ubezpieczeni w ZUS , to i świadczenia powinni dostać zusowskie . Państwo by na tym straciło i to dużo bo dopłata do jednego ubezpieczonego w ZUS jest większa niż do jednego ubezpieczonego w KRUS , tak jest obecnie. Gdyby rolnicy byli ubezpieczeni w ZUS , to wykorzystali by wszystkie choroby , niedomagania na które dziś nie zwracają uwagi i nie idą do lekarza po zwolnienie . Na koniec jeszcze jedno, oddzielne ubezpieczenie rolników nie jest tyko specyfiką Polski ale wielu krajów Europejskich i pozaeuropejskich . Dopóki trwa wieś wielopokoleniowa takie ubezpieczenie powinno być .Aby była wieś wielopokoleniowa musi następować przemiana pokoleń , a takiej prawie nie ma bo młodzież pomimo że ma tanie ubezpieczenie na wsi woli prace w zawodach pozarolniczych i wybiera inne życie z ZUSEM
 • nawigator 2012-03-07 17:30:32
  do piczki miastowej rolnik dostaje 10zl na dzień chorobowego 10 x30 dni daje to 300zl ile dostaje urzedas w miescie czyzby 100% pensji??? zlikwidowac zus bo za duzo wyplaca na chorobowe...
 • pogromca miastowej 2012-03-07 14:21:10
  Weź się do roboty piczko grochowa
 • miastowa 2012-03-05 14:06:07
  czy może ktoś mi wyjaśni dlaczego rolnicy mają płacić KRUS, a cała reszta ZUS?
  czy to jest konstytucyjne by obywatele płacili w sposób zróżnicowany ubezpieczenie?
 • arszczecin 2012-03-04 12:55:22
  do podlasiak jeszcze raz.
  nizej wrzucam link do filmu z protestu w 2009 r. ja otrzymywałem w tamtym czasie cenę za litr 0.60-0.75 a jaką ty? ilość krów mamy podobną.

  http://www.dailymotion.com/video/x8kzm7_szczecin-protest-producentow-mleka_news

  tu jest link z protestu z tego roku

  http://www.24kurier.pl/Aktualnosci/Szczecin/Rolnicy-przeszli---

  na potwierdzenie moich słów przeczytaj ostatnie zdania
  "Sporo emocji budzą też zmiany w kwestii dzierżawy ziemi z zasobu Własności Rolnej Skarbu Państwa.
  &#8211; Zrywa się z nami umowy dzierżawy, mówiąc, że trafi ona do rolników indywidualnych. Jaką mamy gwarancję, że nie zabiorą jej panowie z Marszałkowskiej? &#8211; pytali rolnicy przed siedzibą Oddziału Terenowego Agencji Nieruchomości Rolnych w Szczecinie, a z tłumu skandowano: Złodzieje! Złodzieje!"
 • robert 2012-03-04 11:25:10
  olimpiada w tym roku przecież za nią trzeba zapłacić a kto to zrobi-ROLNICYi ich RODZINY
 • Młody rolnik 2012-03-03 17:06:35
  DO arszczecin Dobrze piszesz ,Panowie co wy tu piszecie ze jest dobrze zap..za pół darmo i mowicie ze jest dobrze a chociasz którys z was obliczył dobrze wszystkie koszty ,jak jest jakas firma nie wazne jaka to oni wiedza ile wziaść za usługe a my mamy tyrac jak osły za darmo to jest jakas kpina wogule z rolnika , A po drugie jeśli wieś przestanie inwestowac to miasto tak samo bedzie klepało biede bo zmiejszy sie produkcja sprzetu i różnego rodzaju usług ale o tym nasz rzad oczywscie tez nie pomyślał tylko zabrac i zniszczyc
 • arszczecin 2012-03-03 11:15:54
  do kiss
  kiss, kiss my pretty Arsch.
  czepiłeś się jednego. tu wcale nie chodzi o 1 zł od ha na krus. strajk był w większości/ głównie związany a anr, i armirem, potem ogólna sytuacja na rynku, a na sam koniec krus.
  straszysz komornikiem,a co dziś nie ma komorników, adwokatów i innych problemów??
  piszesz o zaniżaniu dochodów/przychodów.
  jeśli jutro będę miał 50 zł/ha tak jak to było osttnio,to myślisz ze to coś zmieni, nawset jak US zabierze te 75 %.
  w zach-pom nie ma/ lub jest bardzo mało rolników z własną ziemią powyżej 100 ha, bo w większości ziemia jest dzierżawiona. awrsk/anr nie chciały sprzedawać ziemi przez lata, a teraz zabieraja dzierżawy, w myśl ustawy.
  z arimr chodzi głównie o to iż zmniejszają dopłaty w nast roku o 10 % potem o 20 %. i tu też nie chodzi o to iż zabierają, tylko w jaki sposób. dziś ci mówią że jutro i pojutrze zminieszają ci płatności. a co z biznesplanami, z zobowiązaniami, co z kredytami n które na kilka/kilkanaście lat zostały wzięte. gdybym wiedział ze w 2013 platności będą niższe to moze bym nie inwestował tyle. ale to powinno byc zrobione z wyprzedzeniem. a nie hop siup
  wyżej jest odpowiedź do aa- jakiś skrót anonimowy abstynent ?- możesz być najlepszy w swojej branży i pierdykniesz, jeśli ci takie ustawy robią. Pamiętaj, to kim jesteś zależy od ciebie. to co dajesz innym wraca do ciebie z 2razy większą siłą.
  do janek- co możesz sprzedać , jak ją dzierżawisz od lat, i nie ma zainteresowania sprzedażą. i wyobraź sobie ze w listopoadzie otrzymujesz pismo że te 200 ha które dzierżawisz musisz kupić, bo jak nie to sprzedadzą umowę razem z dzierżawa. masz 2 miesiace na załatwienie kredytu. tu nie chodzi o 10-20 tyś. musisz kupic ziemię za 3 000 000 zł. w kilka tygodni bo jak nie żegnaj gienia.

  co do krus i podatków, jak można płacic podatek/składke od samego faktu posiadania. dlaczego mechanik nie płaci pod. dochodowego od metra kwadrat posiadanego warsztatu? dlaczego sklepowa nie płaci podatku/składki zdrowotnej od m2 sklepu. bo to nie ma sensu. i u nas też to nie ma sensu. ustawa napisana na kolanie

  do powiat włoszczow: masz rację. w byłym woj koszalińskim zostały 2-3 szkoły rolnicze, czy mają tam kierunki rolnicze to tego nie wiem/ gm. białybór w szkole rolniczej jest szkoła policyjna/strażacka. jeśli młodzież nie będzie kształcona to skąd weżmiemy następców. i teraz odpowiedź do tych wszystkich krzykaczy co twierdzą że w rolnictwie jest cudownie i kasa z nieba spada.
  JEŚLI JEST TAK CUDOWNIE TO CZEMU MŁODZIEŻ W TO NIE CHCE WCHODZIĆ, czemu ucieka do pracy do miasta?
  co jest najlepsze. w zachodniopomorskiem leży ok 7 000 ha odłogiem należących do skarbu państwa, agencja tej ziemi nie chce wydzierżawić/sprzedać, ale zabiera ziemię już dzierżawioną. dlaczego?
  dlaczego są robione przetargi na zakyp/dzierżawę nieograniczone. na te przetargi przyjeżdzają byznesmeni, rolnicy nie mają jak z nimi konkurować, a ponoć jest ustawa o obrocie ziemią, trzeba mieć wykształcenie, lub staż pracy aby móc kupić ziemię.
  najgorsze jest to iz przed strajkiem, rozmawiałem z maqłymi rolnikami - 5-10 ha- mówią że jest źle, że to że tamto. ja im na to trzeba jechać , blokować, pokazywać błędy itp a maluchy na to a po co a na co.
  no kurde ludzie. to nie romantyzm, gdzie bohaterem była jednostka, smutna tłamszona, typu konrad walenrod, Jacek Spolica. dziś w KUPIE siła. nie mówcie że jest źle i nic z tym nie chcecie zrobić, tylko marudzicie. jeśli na wsi jest 10 rolników to niech chociaż połowa pojedzie na strajk. wiadomo każdy ma swoje wcześniejsze plany, ale trzeba się zebrać w grupę a nie pojedyńczo startować.
  aha do aa jeszcze raz. życzę ci tego samego :) :(
 • aa 2012-03-03 08:25:41
  jak sie nieumie gospodarzyc to tak bedzie tylko bankructwo nabralo sie sprzetu ktory tylko stoi ale piekny nowy sasiedzi zazdroszcza a tu co nie bedzie na raty wtedy bedzie gadka trzeba kupowac z glowa a nie ze sie przyda
 • rolnik homoledwosapiens 2012-03-02 20:32:53
  Siostra z Londynu dzwoni do brata.
  - Cześć Michał, co tam u Was w Polsce słychać?
  - Mam dwie wiadomości, dobrą i złą.
  - Zacznij od złej.
  - Mama chora, dom zajął komornik, mój zakład upadł, babcia umarła, bo nie miała na leki, sąsiad się powiesił po stracie pracy, zamknęli szkołę . Ania więc nie chodzi do szkoły, bo nie mają pieniędzy na dojazdy, Wojtkowi odmówili chemioterapii, więc szykuje się kolejny pogrzeb...
  - A dobra!?
  - Na szczęście to PO jest u władzy a nie PiS...
 • nawigator 2012-03-02 17:08:01
  kiss ma racje co do urzedu skarbowego i ich decyzji wedlug widzimisie urzednika....wszystkie zakupy przechodza przez bank i jezeli beda niescislosci to sakrbowka moze zablokowac konto bakowe i rolnik jest udupiony na kilka lat jezeli bedzie chcial sie szarpac z urzedem.. dzis od hektara 1zl ale o to chodzilo by podatek przeforsowac ktory niby nie obciazy rolnikow a za dwa lata bedzie 2 i 3 i 5 itd....
 • lubelanka 2012-03-02 16:33:05
  W Lubelskim podobnie. To wszystko jest bardzo smutne. Ci co pisza :rolnicy bekniecie... Ty też Kiss (smutno, jak sie czta Twojego posta) bekniesz, bo drożej zapłacisz w biedronie. I nie strasz, bo polskiego rolnika, nawet w Polsce B, trudno zastraszyć. My jakoś damy radę.
 • psl 2012-03-02 12:00:55
  z twoich wypowiedzi wynika że ty jesteś ZŁEM
 • bauer1970 2012-03-02 10:21:58
  No tak ,mamy bandycki rząd.Ten rząd jednak sam się nie wybrał . To właśnie w bardzo dużej części rolnicy glosowali na PSL i PO . Teraz trzeba ponieść konsekwecje swojej głupoty . Wema się za nas , aż piszczeć będziemy . Sami jednak mamy w tym swój udział. Nie wszycy ......ja do tego zła ręki nie przyłożyłem.

PISZESZ DO NAS Z ADRESU IP: 54.92.211.239
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin serwisu

Drodzy Użytkownicy!

W związku z odwiedzaniem naszych serwisów internetowych przetwarzamy Twój adres IP, pliki cookies i podobne dane nt. aktywności lub urządzeń użytkownika. Jeżeli dane te pozwalają zidentyfikować Twoją tożsamość, wówczas będą traktowane jako dane osobowe zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady 2016/679 (RODO).

Administratora tych danych, cele i podstawy przetwarzania oraz inne informacje wymagane przez RODO znajdziesz w Polityce Prywatności pod tym linkiem.

Jeżeli korzystasz także z innych usług dostępnych za pośrednictwem naszych serwisów, przetwarzamy też Twoje dane osobowe podane przy zakładaniu konta, rejestracji na eventy, zamawianiu prenumeraty, newslettera, alertów oraz usług online (w tym Strefy Premium, raportów, rankingów lub licencji na przedruki).

Administratorów tych danych osobowych, cele i podstawy przetwarzania oraz inne informacje wymagane przez RODO znajdziesz również w Polityce Prywatności pod tym linkiem. Dane zbierane na potrzeby różnych usług mogą być przetwarzane w różnych celach, na różnych podstawach oraz przez różnych administratorów danych.

Pamiętaj, że w związku z przetwarzaniem danych osobowych przysługuje Ci szereg gwarancji i praw, a przede wszystkim prawo do sprzeciwu wobec przetwarzania Twoich danych. Prawa te będą przez nas bezwzględnie przestrzegane. Jeżeli więc nie zgadzasz się z naszą oceną niezbędności przetwarzania Twoich danych lub masz inne zastrzeżenia w tym zakresie, koniecznie zgłoś sprzeciw lub prześlij nam swoje zastrzeżenia pod adres odo@ptwp.pl.

Zarząd PTWP-ONLINE Sp. z o.o.

Zgłoś swoje propozycje zmian!


Dziękujemy za współpracę!