PARTNERZY PORTALU
partner portalu farmer.pl partner portalu farmer.pl partner portalu farmer.pl

KOMENTARZE DO TEKSTU:

Jak będzie pszenica pod dachem wtedy na mównicę wyjdzie Sawicki i powie że w Polsce jest 5 mln ton zapasów . Ktoś zapyta skąd ?Jak? a wtedy będzie opierała się właśnie na takich prognozach że tyle wychodzi im z wyliczeń i tak ma być a że tyle zbóż nie będzie to już marginalna sprawa grunt że cenę uda się zbić do 100 euro za tonę .

hiena, 2012-03-19 08:59:29

Co tu prognozować i nie wiadomo co wymyślać zastanówcie się dobrze. Gdzie to jeszcze do żniw a oni już liczą mln ton. Jak już będzie coś pod dachem to niech wtedy zestawienia robią.

Młody 23, 2012-03-18 21:14:24

Prognozy mówią o wszystkich zbożach też jarych

mt, 2012-03-16 15:27:37

Nie wiem jak się odnieść do raportu FAMMU/FAPA za Reuters za Jańcio Wodnik&krasnoludki skoro podają że straty wynoszą tylko 1,1 mln ton skoro w samej Polsce szacuje się straty w oziminach na poziomie 30 % co daje stratę około 9 mln ton , przy założeniu że zostanie to przesiane jarymi które plonują gorzej ale idąc dalej zakładając optymistycznie że jare jednak dadzą plon tylko o 30 % niższy od ozimin to strata w samej Polsce wyniesie 3 mln ton jak dotychczas więc tu rodzi się moje pytanie czy Polska jest w UE i jest brana pod uwagę przy ocenianiu zbiorów bo moje wyliczenia w samej Polsce wykazują 3 mln ton zbóż strat a powyższa prognoza mówi tylko o 1,1 mln ton strat więc czy Polska była brana pod uwagę przy prognozach ?

wołek, 2012-03-16 15:13:35BĄDŹ NA BIEŻĄCO


RYNEK, KONTRAKTY, KOMENTARZE


» WSZYSTKIE WYDARZENIA

EKSPERCI FARMERA

OFERTY

  • GORĄCE OFERTY:

  • GORĄCE OFERTY:

    • Poznań rynek komercyjny - lokale do wynajęcia
    • Rusinowo rynek komercyjny - lokale na sprzedaż
    • Warszawa rynek komercyjny - lokale do wynajęcia
    • Warszawa rynek komercyjny - lokale do wynajęcia

TU KUPISZ FARMERA

FORUM FARMERA

lokizom

Na yr.no wracają mrozy ale np. 31 marca ma być ok. 5 stopni a 1 kwietnia już 20. Także czuć powoli wiosne, narazie tylko w zapowiedziach

jarki

Oj jest tych dziur w naszych rzepakach i widać procesy gnilne  Już wcześniej o tym wspominałem jakiś 5 cm poniżej gruntu  O...