PARTNERZY PORTALU
 • partner portalu farmer.pl
 • partner portalu farmer.pl
 • partner portalu farmer.pl
 • partner portalu farmer.pl

NAJNOWSZE WIADOMOŚCI

KOMENTARZE

 • Chłop Kujawski 2013-02-01 16:01:05
  Tu w Bydgoszcz się zaczeło i dlaczego nie trwa idea łączenia a nie dzielenia my zaprosiliśmy wszystkie województwa do Bydgoszczy a teraz Szczecin z Kosmalą na czele wszystkie propozycje neguje co jest grane chyba wielka polityka a nie chłopska ziemia
 • rolnik z łodzkiego 2012-03-27 00:05:08
  rolnik, czemu maja zlikwidowac dopłaty ? jezeli by tak było to ile ziemi by lezało odłogiem bo gospodarstwa ktore sa nastawione na produkcje roslina nie pobuduja sobie obory z dnia na dzien itp , jezeli dopłaty znikna to moim zdaniem bedzie inna cena surowców rolnych
 • arszczecin 2012-03-26 23:49:57
  rolnik, szanuj innych. powiem ci myk jaki mnie spotkał. 100-120 krów mlecznych kilka lat temu, prawie 1 000 000 mleka, budynki ubezpieczone od ognia, słoma i siano ok 2-3 tyś bell zebranych,zwiezionych na plac i ... kończyłem je ładować na strych, nie ubezpieczone, bo wymóg ubezpieczyćiela, pod dachem, za kilka dni miałem zrobić polisę. podpalili mi 2 budynki ( na górze siano słoma w 2 warstwach ) na dole krowy w uwięziowej oborze i cielętnik wolnostanowiskowy. spaliły się budynki, słoma, siano, spaliła sie jedna krowa- za bud. agencja wzieła kasiorę , za krowę ja 4000 zł - kupiłem ją jakoś z pół roku szybciej za 1250 erło. siano i słoma bez $. ale myk był taki straty w produkcji mleka wyniosły 460 000-500 000 l x1,2 zł/l co jest najlepsze kilka dni po pożarze dojechało 24 sztuki po wycieleniach.do ilości sprzedanego mleka dzień przed pożarem doszedłem dopiero po 7 miesiącach, krowy nie dojone "normalnie" były tylko 3 dni, potem żywienie dój, obsługa wróciło do normy a mleka nie było.
  i nie mogłem ubezpieczyć się od spadku produkcji, nikt nie chciał.
  co jest najlepsze, wpadł powiatowy sztab kryzysowy, pyta sie jak może pomóc. załatwcie agregat prądotwórczy , trzeba krowy gdzieś wydoić. oni na to NIE MAMY, ale widzimy że pan sobie dobrze radzi.
  druga rzecz: po 4-5 godzinach od zauważenia ognia wpada polycja- jechali wcześniej ale pjanego rowerzystę zatrzymali, ogień juz nie był taki straszny, sąsiedzi nie chcieli mówić tego co wcześniej, że to napewno ten podpalił, już nie bali sie o swoje domy. i ta policja pierwszą rzeczą która robi pyta się o ..... ubezpieczenie słomy!!!! drugie co sie panu spaliło ile krów. ja w szoku, gdzie sa krowy to ja nie wiem, spuszczone gdzieś lataja po łąkach wkoło wsi. polycja: pan pojedzie z nami na komendę spisać protokół. TERAZ ZARAZ. tłuki drukarskie. w dniu mojego największego kataklizmu oni mnie na komendzie trzymali 2-3 godz.
  Nie otzrymałem żadnej pomocy, oprócz sąsiadów z mojej rodzinnej miejscowości którzy przez te kilka dnia doili moje krowy , pożar był w sąsiedniej, popegerowskiej.
  jedynym DATKIEM jaki otrzymałem był gruz, śmieci, belki z gwoździami w oborniku- z zarządzenia pana przewodniczącego akcji gasniczej, wójta gminy, który te palące się śmieci rozkazał wrzucić do obornika.
  BYŁEM UBEZPIECZONY, gówno dostałem
  z innej beczki, ile płacą za mleko o was??
 • rolnik 2012-03-26 11:00:08
  nie jestem ściemniaczem mam również 80krów mlecznych i nie czatuje na kasę z Unii,ha mam 240 reszta to kukurydza i łąki, mi chodzi tylko o to, że każdy odpowiada za swoje postępowanie np nie ubezpieczenie upraw,tak czytam i się dziwie a co wy zrobicie jak dopłaty zlikwidują, a w końcu zlikwidują, powierzchnia moja nie wzięła się z sufitu tylko z ciężkiej pracy,powodzenia bo świat idzie na przód
 • uki 2012-03-25 20:58:54
  jaś ma racje nie kazdy ma 145 ha i park maszynowy sponsorowany z unii masz tyle ha i nie ubezpieczyłeś to pewnie jakis sciemniacz jestes co kase z unii ciągnie
 • Jaś 2012-03-25 16:01:41
  Rolnik, dobrze że Ciebie stać - przy 145 ha, nic dziwnego, nie każdy ma tak fajnie. Dziwię się, że nie ubezpieczyłeś. Gorzej mają ci, których na ubezpieczenie nie stać, i na przesianie też. Pewnie że ryzyko zawsze jest, każdy musi je ponosić. Szkoda tylko, że ubezpieczyć się nie ma za co, a i przesiać nie bardzo. Dlatego dobrze, że ktoś się o to upomina. to nie są słowa puszczane na wiatr, miejmy nadzieję. Warunki gospodarowania są jakie są - to nie jest niedopatrzenie czyjeś, że nie ma ubezpieczenia, ale kwestia stworzenia warunków do gospodarowania i ubezpieczania się. Albo pomoc, jak nie wyszło.
  Praca polityka to także mówienie o rzeczach, które nie każdy widzi. Warto posłuchać. To tak samo ważne, jak plomba (dobrze założona, bo i tu i tu bywają fuszerki).
  W Twojej wypowiedzi pobrzmiewa takie hasło z minionej epoki: Robotnicy do fabryk, studenci do nauki, chłopi do pługa! Czasami warto głowę podnieść i się rozejrzeć, także poza własne hektary. Ścielesz nie tylko sobie, i nie zawsze śpisz tak, jak sobie pościeliłeś. Zależysz od wielu, oni od Ciebie też czasem.
  Przewoźnik wzrost ceny paliwa odbije na kosztach usługi. Ty też?
 • Rolnik do Jaś 2012-03-25 14:05:20
  Jaś co ty opowiadasz, po prostu prawda jest taka, że jak sobie pościelisz tak masz, mi wymarzło wszystko co zimowe 45ha rzepaku,100ha pszenicy i zboże nie było od przymrozku ubezpieczonem ale to ja go nie ubezpieczyłem i to moja wina, więc nie latam po pikietach,paliwo - a co mają powiedzieć przewoźnicy oni ani grosza nie mają zwrotu,jeżeli chłop jest na Vat to po zwroce tych ok 90gr do litra ma paliwo na czysto po ok 3.50 netto więc o co chodzi, a wkurza mnie to że ludzie, którzy to organizują i tak wiedzą, że mało można zrobić ale robią szum żeby zaistnieć jako obrońcy ludu, dla nich często ciemnego ludu.Ja też jestem rolnikiem z Kujaw i chciał bym, żeby postulaty się spełniły 1000 do ha to bym 145 tysięcy dostał kto by nie chciał, ale tak nie będzie więc przesiewam pola a nie politykuje pozdro dla rolników, a i dentysta nie zbija kapitału tylko bierze wynagrodzenie za PRACE a nie słowa puszczane na wiatr!
 • Jaś 2012-03-25 13:42:22
  Rolnik, a co Ty masz do kapitału politycznego? Tak samo dobry, jak każdy inny - byle nie kradziony i nie sprzeniewierzony, jak niektórych partii. Do dentysty też nie chodzisz, bo ten zbija kapitał zawodowy, jak Ci plombę zrobi?
 • jarki 2012-03-25 08:30:16
  a jak ktoś ubezpiecza wiosną od gradu i ognia
 • rolnik 2012-03-25 08:27:03
  przewodnik chce zbić kapitał polityczny i tyle, tylko dać i dać,mało i mało
 • nomijas 2012-03-25 03:01:05
  Witam. Mam takie jedno krótkie pytanko, tak uczciwie po ludzku, czy to nie wstyd to co oni tam w tej Bydgoszczy wyprawiają, bo mi to trochę wstyd by było. 1000 zł/ha, to tylko brać i nić nie siać, no bo po co ? Po za tym jest w Polsce obowiązek ustawowy ubezpieczeń min. 50% areału, to że niby co, nie ubezbieczyli ?!? Jeżeli nie, to jest w Polsce, obowiązek ustawowy (nałożony na gminy) aby ścigać takich co nie ubezpieczyli i nakładać na nich kary, bodajże 2,5euro/ha. Ja osobiście się ubezpieczam i czasami słyszę w zwiąku z tym, że jestem ostatni jeleń, może i jestem ale w takim razie ja się domagam aby gminy ściągnęły od wszystkich tych co się nie ubeżoieczyli po te 2,5euro/ha, tak dla sprawiedliwości dziejowej, ale może się myle, co ogólnie o tym się myśli, życzę dobrych siweów
 • chłop 2012-03-25 01:03:44
  jestem rolnikiem ale takich bzdetów to już dawno nie słyszałem -zmieńcie dealera albo najlepiej całkiem przestańcie palić to świństwo

PISZESZ DO NAS Z ADRESU IP: 54.80.68.137
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin serwisu

Zgłoś swoje propozycje zmian!


Dziękujemy za współpracę!