PARTNERZY PORTALU
partner portalu farmer.pl partner portalu farmer.pl

KOMENTARZE DO TEKSTU:

Nic gorszego nie może być niż Polski rynek terminowy na produkty rolne bo dziś bez rynku Polscy pseudo eksperci manipulują faktami wysuwając fikcyjne tezy oderwane od rzeczywistości a co dopiero było by gdyby tendencje i ceny na rynku miały by się klarować na podstawie takich ekspertyz ?
Polska to dziwny kraj i w przeciwieństwie do takich państw jak USA,Francja czy UK gdzie rynki terminowe istnieją i analizy tam podawane muszą zgadzać lub być przybliżone do stanu faktycznego a analitycy jeśli się pomylą to wypadają z gry i nikt ich nie słucha ani nie publikuje ich "spekulacji" a w Polsce każdy zainteresowany dobrze wie jak jest i że spekulacja na zniżki trwa od lat a udział w niej biorą nawet min.rolnictwa (Sawicki) ,BGŻ (emituje dane nie sprawdzające się z Faktami) czy rzesza typu Tański,Kowalczyk i im podobni .
Przykładem niech będzie obecna sytuacja po zimie gdzie do dziś nie ma dokładnych danych o stratach w oziminach a na rynkach zagranicznych już dawno są ale załóżmy że nie było by srogiej zimy to rodzimi "eksperci" przebijali by się w rekordowych zbiorach na poziomie 30 mln ton z ceną po 100 euro za tonę .

tramp, 2012-04-13 07:37:35

Jawna marginalizacja rolnictwa i sfery agrobiznesu ze strony nadzoru finansowego. Miejmy nadzieję, że w najbliższej przyszłości pozwolenie zostanie wydane, a rynek ruszy pełną parą!

Gość, 2012-04-12 22:39:16BĄDŹ NA BIEŻĄCO


RYNEK, KONTRAKTY, KOMENTARZE


» WSZYSTKIE WYDARZENIA

EKSPERCI FARMERA

OFERTY

TU KUPISZ FARMERA

FORUM FARMERA

jarki

Jestem zwolennikiem szybkiego podania caryxu już na czwarty liść  Później można spokojnie przy okazji jakiś tebu dorzucić dla...

jarki

    Jakby tak bioasekurować tą całą hołotę-decydentów