PARTNERZY PORTALU
partner portalu farmer.pl partner portalu farmer.pl

KOMENTARZE DO TEKSTU:

UKASZ I NAJLEPIEJ 4 OSOBY NA RAZ

ASEPTYCZNY, 2012-04-20 18:40:07

mleko to sie powinno pic prosto od krowy

ukasz, 2012-04-20 09:51:36

Bidna ta gospodyni! Zupełnie nie zna sie na mleku, a głos zabiera. Ja sie nawet zajmuje szkoleniem rolników w zakresie przetwórstwa mleka. Znam sie jak mało kto. Mleko z kartonu lub butelki nie służy do robienia mleka zsiadłego. gdyby się zsiadało, to znaczy że jego produkcja była wadliwa. Mleko z mlekomatu ma tyle bakterii proteolitycznych i lipolitycznych, że najczęściej się nie ukwasza, ale gnije. czasem sie ukwasza, ale nie czysto, z obcymi posmakami.
A ja potrafię z każdego mleka zrobić takie jogurty, twaróg, zsiadłe mleko, ze ludziom szczęka na podłogę opada ze zdumienia. wszystko mozna, tylko trzeba wiedzieć jak.
A mlekomaty, wcześniej, czy później padną.

znam się, 2012-04-20 08:34:52

Po co na siłę ludzi uszczęśliwiać, jak będzie chciał ktoś mleko kupić od rolnika to się z nim skontaktuje, nie wszyscy w polsce muszą jeść wołowinę i zsiadłe mleko }:) pozdro 600 wracam do pracy

Lewar, 2012-04-19 14:12:58

w koncu jestem sprawiedliwy:) to przyznałem Ci racje bo zgadzam sie w zupełnosci z Twoja opinia , tylko dane masz zanizone i to bardzo duzo , To zaden interes dla rolnika bo niby nie ma posredników ale firmy tez dowoza co dzien mleko, dzierzawa miejsca , swiatło, itd...wiec znowu zarabiaja wszyscy wokół tylko nie rolnik!! i to mleko jednak nie schodzi, mój znajomy ma w dobrym punkcie mlekomat ale nie widac kupujacych bo kazdy woli taniej w sklepie albo nie umia obsługiwac tego sprzetu i mówi ze wolałby oddawac do mleczarni i miec swiety spokój bo jest duzo zachodu, a co z tym mlekiem które zostaje?? miał cene 3 zł i nikt nie spojrzał nawet na mlekomat , dzis ma 2.50 i tez pustki wiec co to za intere?? musi sprzedac 150 litrów minimum by wyjsc n azero

sprawiedliwy, 2012-04-18 20:22:25

arszczecin zapomniałeś o tym że te 3zł to nie tylko zysk - trzeba liczyć 3zł - 1.2zł jakie rolnik dostanie w mleczarni która do niego po nie przyjedzie więc dziennie trzeba sprzedać 5800zł / 1.8zł / 30 dni w miesiącu i mamy 107 litrów dziennie aby wyjść na zero z tego interesu.

jaro, 2012-04-18 15:07:36

ja nie wierzę! sprawiedliwy się ze mną zgadza. hehe. dobra, żartowałem, już na mnie więcej nie krzycz.w hehee
z tego co pamiętam, gdybym chciał kupic/wydzierzawić mlekomat musiałbym im ( producentom) płacic za dzierżawę miesięcznie oraz na " fundusz reklamowy czy jakos tak, chodzi głównie o to że łoni wrzuca informację do internetu i lokalnych mediów, pomoga na starcie a potem co miesiąc trzeba bulić za te wsparcie kwotę ok 500-1000 ( niech mnie ktoś poprawi jeśli się mylę z tą kwotą )
zgadzam się ze sprawiedliwym, to świetny interes, ale dla producenta urządzenia.
pomysł jest ok, sprzedaż bezpośrednia, z pominięciem pośredników, ale cena urządzenia jest kosmiczna.
ten mechanizm trzeba gdzieś postawic, polecają koło markietu.
no a markiet za darmo ci terenu nie udostępni, za półdarmo też nie. więc z tysiak juz idzie, codziennie trzeba byłoby te mleko wozic.
załóżmy że do mjasta jest 10 km w jedna mańkę ( przy dobrych wiatrach) dziennie robisz 20 km, miesięcznie 600 km x 1 zł/km
jeśli urządzenie kosztuje 100 000 zł, wziąć je na kredyt na 24 miesiące to rata wyjdzie 4200 miesiecznie
sumując 4200 + 1000 + 600 = 5800 zł kosztów. 5800 zł dzielimy przez cenę 3 zł/l wychodzi że w miesiacu trzeba sprzedać 1900 l aby osiagnąć zero, dziennie jakieś 60 l .
koszty wzięte ze łba, dużo raczej nie zaniżyłem, ale obraz widać jaki to cudny byznes

arszczecin, 2012-04-18 01:19:34

ha ha ha pewnie nawet placka nie potrafi upiec jaka owca gadatliwa ale baby tak maja ze pisza duzo i glupio!! a analizy to w folderach firm mlekomatowych dobrze wychodza!! znam wielu ludzi , moich znajomych kórzy marza by przestac sprzedawac z mlekomatu ale nie moga bo zbyt wiele zainwestowali i maja podpisane umowy

sprawiedliwy, 2012-04-17 22:21:25

gospodyni idz placek upiecz a nie sie udielasz bo chłop głodny i siły do roboty zas nie ma

ukasz, 2012-04-17 22:04:51

Chrzanić bzdury to potraficie. Najpierw pomyślcie, przeanalizujcie i dopiero się wypowiadajcie. "takie samo przemysłowe mleko" to cytat z komentarz @znam się. Otóz nie znasz sie, bo widocznie nie próbowałeś zrobic chociażby zsiadłego mleka z kartonu czy butelki kupionej w sklepie. Nie da się zrobić!!!!! A To mleko świeże ma tę przewagę (miedzy innymi), że można. O innych aspektach nie będę pisała bo po co. Jak ktoś z natury zawsze jest na NIE to i wołem go nie przekonasz. Jedyne pocieszenie , że baranów w kraju jest wiele, a baranina to towar w cenie. Może bedziemy liderem w eksporcie!!!!.

gospodyni, 2012-04-17 21:49:02

Te mlekomaty, to poroniony pomysł. Wcześniej, czy później padną, bo to takie samo przemysłowe mleko, jak to, które trafia do mleczarni. nie jest warte tej ceny.

znam się, 2012-04-17 21:25:43

po 3 zł mleko nie idzie z mlekomatu, dlatego sprzedaja po 2.50 i tez słabiutko a nizej zejsc sie nie opłaca bo trzeba dołozyc do tego interesu, owszem biznes maja ale Ci którzy sprzedaja mlekomaty hihi

sprawiedliwy, 2012-04-17 20:03:18

malorolny, mlekomat zaczyna się od 100 wy, plus trzeba zrobić przyczepke lub busa, aby tanka transportowac , a tanki trzeba 2, sprzedając mleko po 3 zł do kieszeni masz jakieś 1.8 , reszta to koszt najmu, transportu, opłaty są płac.kiedyś na to byłem napalony, liczyłem koszty szukałem miejsca, chciałem dzierżawę mlekomatu, a nie kupno. aby ten interes był opłacalny , to trzebabylo sprzedawać dziennie ok 200 l z mlekomatu. cienko widzę ten interes.
lewar, z jednego urządzenia ta sprzedaż byłaby nawet nawet. z 3 to jest tragedia. takiej byłoby mleko w plastik, i te 60 l po ludziach rozwiesc

arszczecin, 2012-04-17 09:11:12

240 000 mieszkancow 200 litrow mleka z mlekomatów, bida jak (...)

Lewar, 2012-04-17 08:36:08

Przy takiej sprzedaży to ja nie wiem czy to się tak opłaca - jeden mlekomat to około 50tyś więc przy takim poziomie sprzedaży to zarobimy tylko na raty jeśli nie mieliśmy gotówki... po dwóch-trzech latach wyjdziemy na zero :/ jeśli sprzedawaliby dwa razy tyle to owszem - warto w to wejść i trzymać nawet te 5-10 krówek tylko pod mlekomaty :)

małorolny, 2012-04-17 08:30:40



BĄDŹ NA BIEŻĄCO


RYNEK, KONTRAKTY, KOMENTARZE


» WSZYSTKIE WYDARZENIA

EKSPERCI FARMERA

OFERTY

TU KUPISZ FARMERA

FORUM FARMERA

maslak88

od ilu liści rzepaku można dać pełną dawkę na samosiewy?

jarki

Jest mokro jak cholera ma się ocieplić czyli samosiewy będą szalały  Przez 10 dni zboże jare naprawdę powinno się odbudować czyli masz...