PARTNERZY PORTALU
partner portalu farmer.pl partner portalu farmer.pl partner portalu farmer.pl partner portalu farmer.pl

KOMENTARZE DO TEKSTU:

http://www.farmer.pl/prawo/przepisy-i-regulacje/szczury-karmione-gmo-zyly-krocej-i-chorowaly-na-raka,38836.html

A TO CZYTAŁEŚ, 2012-09-22 22:47:16

I co WY MĘDRCY NA TO

Śmiercionośna kukurydza GMO
k.k. 20-09-2012, ostatnia aktualizacja 20-09-2012 23:58
W dwuletnim badaniu przeprowadzonym przez zespół z francuskiego uniwersytetu w Caen w Normandii kukurydza GMO typu NK603 oporna na herbicyd Roundup powodowała raka i uszkodzenia wątroby i nerek u szczurów.
50 proc. samców i nawet 70 proc. samic na takiej diecie żyło krócej o 20–30 proc. Zespołem kierował dr Gilles Eric Seralini, wiadomość o tym zamieszcza pismo „Food and Chemical Toxicology".
Rzeczpospolita http://www.rp.pl/artykul/9129,935272-Smiercionosna-kukurydza-GMO.html

chcecie dalej truć, 2012-09-22 22:32:41

Pamiętajmy, że nie wszystko jest dla ludzi.

GMO nie jest dla ludzi!

Może ktoś z Was konsumował kiedyś kupsko?
Nie jedliście nigdy kupy???
No co Wy jacyś dziwni!?
Toż miliardy much nie mogą sie mylić!!!
No co wy!?

I nawet gdyby Ci ktoś to zaserwował w kryształowym pucharku z waflem z bitą śmietaną i z ananasem - nie ruszysz tego!

Ale gdyby była taka sytuacja, ze przez X lat ktoś by Nam serwował informacje, że kupsko, pomimo niezbyt dobrego smaku jest bardzo zdrowe, dobrze robi na cerę i na włosy to od razu by się pojawiło kupsko w proszku, kupsko w kremie i lody o smaku kupska.

I dokładnie, analogicznie ta sama sytuacja jest a GMO. Nie przynosi zysków nikomu i nie jest zdrowe!
To jest kit sprzedawany przez producentów.

Są rzeczy które nie są dla ludzi tylko są towarem który trzeba sprzedać. I machina marketingowa rusza. I serwuje się informacje która mają trafić do naszej pamięci. I tam pozostać.
I tak się dzieje z GMO!
Informacja nie wiadomo skąd jest podawana dzisiaj, że GMO nie jest toksyczne, nie powoduje uzależnienia rolników, ba! że jest bardziej eko niż eko i w ogóle super ale tak naprawdę służy do uzależnienia rolników od korporacji, tylko ludzie o tym nie wiedzą.
Ludzie którzy produkują GMO płącą za artykuły które czytamy później w poczytnych polskich i nie tylko magazynach na temat GMO. Na 4 szpalty artykuł na temat GMO, że wszyscy uprawiają, liczą kolosalne zyski, jedzą i nikomu to nie szkodzi. To są kupione artykuły. To jest normalna procedura marketingowa. Za to się płaci. To robią konkretni ludzie, którzy za tym stoją. To nie są żadni fajni kolesie, którzy chcą Nam pomóc. To są kolesie, którzy chcą Nas złupić, którzy potrzebują Naszego szmalu. Oni chcą żeby każdy rolnik, kto raz kupi GMO, do końca życia szmal w zębach przynosił.
I to jest cała filozofia.
Producenci mają jeden cel. Żeby GMO uzależniało rolników od pierwszego razu. Żeby taki rolnik stawał się dostawcą kasy. Tego się nie da zrobić od razu. To potrzebuje czasu.
To jest poważna maszyna.
Jedno jest pewne.
GMO rujnuje każdego.
I rolnika i konsumenta.
Ci którzy twierdzą, że nie szkodzi to jeszcze za krótko mają z tym styczność.

rol-nick, 2012-04-23 07:47:03

-po pierwsze, konsument ma prawo decydować co chce kupować i jeść. ok. tylko jak można tutaj wytłumaczyć fakt że produkty do poziomu zawartości 0,9% genetycznie modyfikowanego białka są uznawane za produkty zwykłe,nieopatrzone etykietka GMO?
-po drugie lobby koncernów biotechnologicznych chce w znaczący, stopniu wpływać na opinie publiczna, a zdanie samych zainteresowanych, czyli rolników najmniej tutaj się liczy,a myśle że właśnie zachowanie tradycyjnego rolnictwa jest większą szansą polskiego rolnictwa niż przejmowanie wzorców amerykańskich; na przykład, moim zdaniem wynika to choćby z faktu struktury przeciętnego gospodarstwa, które w naszych warunkach, choć coraz większe obszarowo dalej pozostaje rodzinnym gospodarstwem a nie wielkoobszarową monokulturą. mam tutaj na myśli gospodarstwa które produkuja i sprzedaja na rynek produkcje,a nie te które konsumują to co są wstanie wyprodukowac.

młody rolnik, 2012-04-17 22:35:25

No wreszcie organizacja rolnicza zaczyna walczyć z ciemnotą ,zacofaniem i zieloną hołotą. Brawo tylko że nie możecie na tym poprzestać. Zielonych szkodników trzeba po prostu tępić

chłop, 2012-04-17 21:37:09BĄDŹ NA BIEŻĄCO


RYNEK, KONTRAKTY, KOMENTARZE


» WSZYSTKIE WYDARZENIA

EKSPERCI FARMERA

OFERTY

  • GORĄCE OFERTY:

  • GORĄCE OFERTY:

    • Macierzysz rynek komercyjny - obiekty na sprzedaż
    • Warszawa rynek komercyjny - lokale do wynajęcia
    • Warszawa rynek komercyjny - lokale do wynajęcia
    • Warszawa rynek komercyjny - lokale na sprzedaż

TU KUPISZ FARMERA

FORUM FARMERA

ikcomas

Mży nieśmiało, może się nauczy? Wody nam nada pilnie, ICM pokazuje, że na 1:00 coś będzie. Czekamy

lokizom

Tutaj pragniemy. Znowu ominęło