PARTNERZY PORTALU partner portalu farmer.pl partner portalu farmer.pl

KOMENTARZE DO TEKSTU:

sprzedam mlekomat midi i maxi http://olx.pl/oferta/mlekomat-midi-i-maxi-mleko-krowa-krowy-CID757-ID4N0fW.html#ccbe16821e

janusz, 2014-07-15 19:54:07

Ludzie, co Wy tu za głupoty wypisujecie. Zawasze o wiele bardziej cenię mleko od krowy niż ze sklepu i nie mam żadnych kłopotów żołądkowych.

zbulwersowana, 2012-05-18 18:58:39

do zmartwiona, nie żarty tylko fakty. a fakty wypada nazywać po imieniu. uht jest przetworzone, baterie w nim zabite, świeże zawiera bakterie , więc człowiek pijący wcześnie UHaTe musi przyzwyczaic żołądek do trawienia mleka krowiego.
ZMARTWIONA, na Pana trzeba mieć pieniądze i wygląd, ja jestem arszczecin,bez pana, pisane z małej:-D


do toro: czytając ten artykuł pierwszy raz odebrałem go, podobnie jak sprawiedliwy, że jest to artykuł wyprodukowany na zlecenie.
PRZYJMUJE DO WIADOMOSCI iż redaktor pisał go sam, ale proszę o GLEBSZE zajęcie się problemem. konkretnie za i przeciw. koszty i wpływy plusy i minusy.
gdyby artykuł był napisany konkretnie nie musialbys Toro tłumaczyć sie na forum. tu nie chodzi o obrażanie, pisanie inwektyw itp. tylko fakty.
jeśli podajesz liczby, to musi to być zrobione konkretnie. za ten artykuł w szkolnej ocenie 3+ lub 4 =. czekamy na poprawkę

arszczecin, 2012-04-29 20:05:18

Pewnie ze kazdy moze, a najwiecej Ci którzy nie maja zielonego pojecia. Wez sobie wstaw mlekomat i zobacz ile zarobisz, moZe na kaszanke jak dobrze pójdzie. Miałem dwa mlekomaty a jednak wole odstawiac mleko do mleczarni bo skutecznie został mi wybity ten interes z glowy. Lokalizacja to Tesco i Careffour, potem jeszcze 2 razy zmieniałem lokalizacje, kokosy szły na reklame ale jakos chetnych na mleko nie było a nizej z cena juz zejsc sie nie dało. Kazdy chce byc panem swego losu ale to ciezki kawelek chleba a ja czuje sie teraz wolny!! i zadowolony.Przyjezdzaja ludzie z miasta na wies to za mleko prosto od krowy nie chca dac 2 zł wiec w mlekomacie dadzą 3? Najwazniejsza jest sprzedaz ale kto zmusi ludzi do kupowania?

xxx, 2012-04-29 20:01:06

"xxx" pieprzyć głupoty każdy może. Marny interes? jak taki marny (czytałem to w topie) to po cholere ma gość 6 mlekomatów a - zaczynał od jednego!!!!!!!!. Mi tu "śmierdzi "raczej, że jest to biznes" a jak ktoś to poczół to wręcz zniecheca innych żeby nie mieć konkurencji i podaje takie bzdury!!!!!@

entuzjasta, 2012-04-29 19:29:31

do @sprawiedliwy przykro czytać inwektywy pod swoim sadresem, ale przełykam tę żabę. Jednak na przyszłość aby dyskusja była bardziej merytoryczna to prosze nie nazywać mnie "redaktorkiem". Odnośnie nieuczciwych firm to ma pan zupełna rację są takie. Zaznaczyłem problem i jak ktoś mysli to wiedział od razu o co chodzii. Jeżeli nie to tak napiszę teraz, są firmy które oferuja chłam lub dobry towar ale serwis leży totalnie. A przypomne, że aby biznes sie kręcił to musi być sprzedaż mleka i brak awarii, a jeżeli już awaria wystapi to musi być szybko usunięta a nie po miesiacu. Na koniec - żebym sie przyjrzał blizej tematowiu - otóż przyglądam się i pisze to co uważam, że jest prawdziwe , stosowne, poparte relacjami itp. To nie jest moja radosna twórczość.

toro, 2012-04-29 19:03:08

Rzetelnosc dziennikarska wymaga przedstawienia wszystkich aspektów , czyli za i przeciw a nie jednostronnej oceny. Odsyłam do majowego numeru Top Agrar Polska gdzie sa zrobione kalkuklacje z rolnikami którzy maja mlekomaty, mozna sie dowiedziec iz to jest bardzo marny interes i nie warty zachodu nawet przy mistrzowsko wynegocjonowanych cenach:) bo nikt nie jest głupi i kazdy chce chłopa wydoic:) , wiec po co komu mlekomat?????

xxx, 2012-04-29 16:15:34

@ toro. redaktorze, jak już wspomniałem pomysł na mlekomat, na sprzedaż mleka bezpośrednio z pominięciem pośredników jest GENIALNY.
rozważałem to jakiś czas temu, ale...
1 cena za urządzenia jest kosmiczna, cena dzierżawy urządzenia jest kosmiczna- nie pamiętam z jaką firmą rozmawiałem, były dwie.
szukając lokalizacji ( miasteczko 40 tyś duszyczek, część w GB ogólnie dziura) dyskutując ewentualne ceny, łapałem sie za głowę, odpadały markety, gdyż uważam że do tego typu działalności potrzebny jest stały klient, przychodzący co dzień , dwa, a nie raz w tyg po zakupy. znalazłem 2 lokalizacje ( 1 centrum, ziemia miasta, które walczy z ulicznym handlem ( do handlu tylko targowisko 2 x w tygodniu) i wywindowało cenę drastycznie w górę, drugi osiedle, sypialnia pełne bloków blisko siebie, prywatny właściciel walnął cenę min 1.5 zł/mieś.
ta histeria ze straszną starsza panią jest ponoć faktem, a rozmawiając z żywieniowcami potwierdzili to iż ludzie przyzwyczajeni do UHaTego, bedą mieli problem z trawieniem mleka krowiego, przejściow ,ale będzie. Organizm musi się przystosować. a znając naszych miastowych skargi do sanepidu to pewniak, i problem dla rolnika.

Więc redaktorze, aby nie było nieporozumień, PROSZĘ O ARTYKUŁ w którym pomoże Pan rolnikom podjąć decyzję. proszę o porównanie różnych ilości sprzedaży mleka, róznych cen lokalizacji, różnej odległości mlekomatu z gosp. cena urządzenia małego, cena dużego, zmieniająca się ilość sprzedaży dzienna itp. a nikt wtedy nie będzie Panu niczego zarzucał, a przynajmniej ja.
gdy kalkulowałem ten biznes, wyszło mi iż sprzedając mleko po 3 zł/l do mojej kieszeni wpada ok.1.8 zl/l reszta to koszty, nie pamietam przy jakiej ilości sprzedanych litrów dziennych. uznałem że to nie ma sensu, oczywiście jak to na wsi nie liczyłem pracy własnej ( mycia urządzenia, czasu spędzonego w wożeniu tego mleka, odbieraniu telefonów w nocy, bo "bankomat" nie wydał reszty)
PS. z tego co pamiętam, firma sprzedająca te urządzenia, dodała sobie miesięczny koszt na reklamę coś koło 500 zł, nie pamiętam czy było to tylko w dzierżawie, czy też w sprzedaży. posiadając taką informację uznałem, iż ten artykuł powstał na zlecenie. jeśli myliłem się to PRZEPRASZAM, nie chciałem urazić .
czekam na konkrety :)
ps2. aby sprzedawać butelki trzeba założyć działalność??
Ps3. co do tych moich liczb, wzięte z kosmosu, tylko drażni mnie to iż w każdym artykule o mlekomacie ( nie tylko w Pana, są same ochy i achy, suche liczby wzięte żywcem z ulotki reklamowej, a mało jest faktów.
Ps4. nie w eterze, tylko w erze, taka sieć komórkowa kiedyś była
dobra koniec żartów
da radę zrobić artykuł o tym interesie od A do Zet?? my chłopy, czekamy na coś takiego! udanej majówki
obiecuje forumowiczom że nie będę już dużo/długo pisał :)

arszczecin, 2012-04-28 23:10:10

Odp. nr 2 do @arszczecin. Do pierwszego akapitu: Ja nie wyliczałem kosztów produkcji mleka, jedynie odnosiłem sie do ceny mleka w mlekomacie i w sprzedaży do spółdzielni. Rzucił pan kilka liczb i na koniec podsumował że możliwe są "tylko w eterze". I tu sie zgadzam. Bo jak można krowę wyżywić za 1100 zł przez rok?- jak pan podaje i mieć prawie 120 tys. zł ze sprzedazy mleka???. Nie można!!!
Druga sprawa ARTYKUŁ SPONSOROWANY. Nikt mnie nie sponsorował ani w tej kwestii ani w inne i więcej panu powiem nikt mnie nie zmusi żebym napisał coś iinego co sam uważam za słuszne lub wynika to z relacji uzytkownika. I to tyle w tej kwestii.
Kolejna sprawa czynsz 500 zł/ mies. uważa pan że chyba w "kaczym dole", bo 1,5 tys. to pana zdaniem realia rynku. Może i tak, nawet i 5 tys. -bo wszystko zależy od negocjacji!!!! i realnej oceny sytuacji. Jeżeli miejsce jest super i zapewni mi odpowiedni poziom sprzedaży to i 1,5 tys. warto wydać. Ale zejdżmy na zienię za pięc stówek mozna mieć dobre miejsce.

Dalsze rozważania - m.in. ze s...czką starszej pani pominę. Tak pan pojechał ostro a na koniec stwierdził "pomysł z mlekomatem nie jest zły, tyko te koszty..." A ja powtórzę jeszcze raz koszty w dużej mieże zależą od nas od naszych zdolności negocjacyjnych, od podjetych decyzji np. odległosć od obory do mlekomatu. Ten szereg decyzji składa sie na sukces lub porażkę biznesu.

toro, 2012-04-28 21:49:07

Arszczecin Nie tlumacz mi jak smakuje prawdziwe mlekobo chociaz obecnie mieszkam w miscie to wychowalam sie na cudownej polskiej wsii wiem co mowie

smieszka, 2012-04-28 00:05:27

oj śmieszka, gdybys tylko spróbowała mleka prosto od krowy... :)

bo to jest mleko, a nie woda zabielona wwapnem, lub wyrób mlekopodobny

arszczecin, 2012-04-27 23:55:43

A mnie mleko z mlekomatu lepiej smakuje niż z kartonu

Śmieszka, 2012-04-26 17:09:11

Do autora tekstu: Czy wielbłądzie, lub kozie mleko można w tym sprzedawać?

bono, 2012-04-24 12:31:53

Po krótkiej przerwie, jako autor tekstu ustosunkuję się do każdej wypowiedzi w komentarzach - tych na temat. Dlatego pierwszy komentarz @aleksis99 pomijam. Drugi komentrz @ J. Walkera odpowiadam: Długie oczekiwanie na serwis nie tyko może położyc cały interes ale poprostu go rozkłada na łopatki. Znam osobiscie niestety posiadacza mlekomatu, który uruchomił biznes niespełna 3 mies. temu. W tym czasie ponad miesiąc mlekomat nie pracował z powodu jak sie okazało drobnej awarii, ale na przyjazd serwisu z Italii czekał wspomniane ponad miesiąc. W takim wypadku bez dwóch zdań biznes NIE BĘDZIE OPŁACALNY!!! Bo powtórzę to co pisałem w tekscie, żeby biznes był opłacalny to mleko musi sie sprzedawać. A jak ma sie sprzedawać jak jest przez kilka tygodni nie naprawiona awaria!!!! A koszty "leca".

toro, 2012-04-23 16:12:32

Klopoty zoladkowe sa przejsciowe. Oczywiscie wynikaja z tego ze mleko ze sklepu jest tak bardzo "przerobione", ze czasami zastanawiam sie czy to jest jeszcze mleko pod wzgledem tradycyjnej nazwy bo moze jest to po prostu napoj. Nasi przodkowie od tysiacleci pili naturalne mleko a pan arszczecin robi sobie zartynie wypada.NIe przetorzona zywnosc zawsze jest zdrowsza od zindrustializowanej naszpikowanej konserwantami i roznym badziewiem i na koniec wszyscy sie dziwia ze alergie uczulenia to ogromny ale i nadal rosnacy problem

zmartwiona, 2012-04-21 16:27:24



BĄDŹ NA BIEŻĄCO


RYNEK, KONTRAKTY, KOMENTARZE


» WSZYSTKIE WYDARZENIA

EKSPERCI FARMERA

OFERTY

  • GORĄCE OFERTY:

  • GORĄCE OFERTY:

TU KUPISZ FARMERA

FORUM FARMERA

jarki

Niby to wszystko fajnie bo bez kłopotów ale jednak we własnym silosie to we własnym Nikt ci nie stawia warunków sam decydujesz o wszystkim Moim...

jarki

Ta viking to 14-14-21 ? Na wiosenne pobudzenie

barts

Celuje w 500-600 kłosów w oziminach, jak za wiele nie wypadło przez zimę trudne to do osiągnięcia nie będzie, pszenżyto jesienią te 3 pędy miało,...