PARTNERZY PORTALU
partner portalu farmer.pl partner portalu farmer.pl partner portalu farmer.pl

KOMENTARZE DO TEKSTU:

Uwaga!! ten artykuł to istne kłamstwo!! Agencja nasienna nie może nikogo nawet pozwać do sądu! Korespondencję wysyłają zwykłym listem więc nadaje się jedynie na rozpałkę! :))

Pawel rolnik, 2016-10-25 00:55:05

Złodzieje z urzędów miejskich pokradli nasze ulice i każą sobie płacić za parkowanie, inni złodzieje każą sobie płacić za wejście np. w góry czy nad zbiornik wodny. Teraz kolejni moim zdaniem złodzieje chcą ukraść nasze nasiona? A co to wy frajerzy zmontowaliście te nasiona? Trzeba by im zrobić jakieś kuku. Może by pomyśleć o opatentowaniu ich ryjów. Po opatentowaniu można by zamknąć im mordy i zakazać wszelkiej aktywności!

mtat, 2016-07-27 15:06:17

Kto słyszał aby żywność patentować? Doprowadzić chcą do biedy i bogactwa korporacji. Dbajmy o nasza polską żywność. Korporacje wynocha.

antyglobalizm, 2012-09-24 12:06:03

Kto ma problem z AGNAS , podaję namiar na prawniczkę dr Katarzynę Jasińską , na którą powołuje się Spółka (że niby doktryna spółkę wspiera) , chodzi o komentarz wg, Fechnera: biuro@katarzyna-jasinska.pl.

pozwany, 2012-09-03 18:58:33

To dziwne , bo wg. Sądu Aplacyjnego w Szczecinie (wyrok z 10 maja 2012r. IACa 159/12) spółka nie ma zdolności procesowej do pozywania rolników w oparciu o ustawę o ochronie prawnej odmian. Posiadane pełnomocnictwa spółek hodowlanych nadają sie do wyściółki butów. Wyrok jest prawomocny . Agencja nie skorzystała z prawa do kasacji. Koszty procesowe ściagnął komornik .

sąsiad, 2012-09-03 18:36:53

No to jeszcze dajcie sobie wcisnąć GMO (Genetycznie Modyfikowane Organizmy) to dopiero się dowiecie co to znaczy niewolnictwo ...tym razem od korporacji. Rolnik, który decyduje się na uprawę GMO musi podpisać umowę, że wszystko co zbierze sprzeda korporacji, nie wolno mu zachować żadnej ilości ziarna...rolnik jest tylko wyrobnikiem. Do tego musi płacić opłaty patentowe. W dodatku Ci rolnicy, którzy nie chcą GMO też będą musieli oddać swoje nasiona korporacjom i płacić opłaty patentowe bo ich pola zostaną z czasem zanieczyszczone przez GMO.
ROLNICY CHROŃCIE TRADYCYJNE NASIONA I NIE UPRAWIAJCIE GMO.

Rolniczka

Rolniczka, 2012-08-10 00:05:06

ktos pomysilal i kase tszepie raz ze placimy grube pieniadze przy zakupie to jeszcz przy wysewie wlasnego zboza to zalosne ze strony sawickiego zal mi tego czlowieczka

tran, 2012-06-21 13:32:56

Publikacja Izby z Opola z 30.04.2012 temu przeczy. To kto pisze prawdę ? Czy też może są różne stany faktyczne w różnych sprawach ?

sten., 2012-04-30 21:19:03

bamber, no jak to skąd z DOPŁAT, KRUS płacimy a nie ZUS. banda pseudobyznesmenów. oj chodzi po głowie pomysł: pieprzn ąć to wszystko i zagramanicę do roboty.
spokój cisza, wychodzisz z pracy i masz wszystko w d..pie, a teraz, wychodzisz z pracy i masz wszystko na głowie. ani to porzyteczne anie zdrowe pozdro

arszczecin, 2012-04-27 03:53:37

Ta cała Agencja to nic innego jak instytucja wyrywająca od rolnika ostatnie pieniądze... Niestety nikt się nad tym nie zastanawia i ciągle nam wyrywają z kieszeni często ostatnie pieniądze, i ciekawe skąd my rolnicy mamy na te wszystkie zachcianki wziąść kase:(

bamber, 2012-04-26 23:40:59

To dopiero początek...jak pozwolimy na uprawy genetycznie zmodyfikowanych roślin (GMO) to policja korporacyjna będzie sprawdzać pola rolników nie tylko tych co świadomie zasiali nasiona GM ale również sąsiadów...bowiem te nasiona są patentowane i należą do korporacji. I wszyscy rolnicy, również Ci którym pola zostaną zanieczyszczone przez GMO, będą płacić olbrzymie kary za nieświadome korzystanie z ''własności intelektualnej'' korporacji. Nie ma bowiem możliwości oddzielenia upraw GMO od upraw tradycyjnych...nastąpi zanieczyszczenie tych ostatnich. W USA czy w Kanadzie rolnicy płacą miliony dolarów i sadzą się z korporacjami bez szans na uzyskanie jakiegokolwiek odszkodowania. DLATEGO ROLNICY DOMAGAJCIE SIĘ ZAKAZU UPRAW GMO w Polsce. Zakazu upraw GMO obowiązują już w 8 krajach Unii Europejskiej, w tym w Niemczech i we Francji...jak myślicie dlaczego tam są zakazy na uprawę GMO?

Rolnik, 2012-04-24 21:40:12

nie zmienia to faktu że AN-Leszno to bubel prawny bo nie działa aby chronić hodowcę rośliny tylko gnębić rolnika.
Pytałem kiedyś telefonicznie jakie grunty mam podać. Odpowiedź - wszystkie a nawet te któe wydzierżawiłem komuś ;)
Zaśmiałem się kobitce w twarz i poprosiłem aby doczytała to co kazali jej szerzyć telefonicznie.

tuda, 2012-04-24 15:38:20BĄDŹ NA BIEŻĄCO


RYNEK, KONTRAKTY, KOMENTARZE


» WSZYSTKIE WYDARZENIA

EKSPERCI FARMERA

OFERTY

  • GORĄCE OFERTY:

  • GORĄCE OFERTY:

TU KUPISZ FARMERA

FORUM FARMERA

ikcomas

@radomir20 zajmij się lepiej prowadzeniem tego biura rachunkowego a nie odkopujesz stare tematy i nic nie wnosisz do dyskusji

Marecki

Istnieje droższe hobby, myślistwo.