PARTNERZY PORTALU partner portalu farmer.pl partner portalu farmer.pl

KOMENTARZE DO TEKSTU:

miałem na mysli ze Jonny jest zakompleksiony:))

rozjemca, 2012-05-06 15:46:18

to chyba do Egiptu wysyła tą słome, turystycznie ha ha biada jak sie madrza a nie maja pojecia ale to chyba jakis zakompleksiony czlowiek?? tak Jonny??

rozjemca, 2012-05-06 15:45:25

rozjemca daj spokój, przecież on pisał że koszty mu zwracają się po sprzedaży słomy, przeciez to jasne, że ja mając 80 krów będę zabijał się o jego 3.5 gliny, kupie od niego 1500 balotów słomy, sprasuję nawet
a poważnie to po ile u was jest prasowanie 120x120, 120x150 i po ile słoma

arszczecin=bamber buhaha, 2012-05-06 15:17:17

3,5 ha gliny + praca w firmie = niepłacący zusu miastowy= znawca= ma hobby =życzę Ci 10 000 z ha nawet erło= johnybravo=fred flinston
wpisz sobie w google co to jest bamber

arszczecin, 2012-05-06 15:12:29

i jeszcze jedno , Ty bajkopisarz takiej ceny z Twojej hobbystycznej uprawy nie wezmiesz jak rolnik z 40 ha bo te Twoje marne pare ton to nawet kupic nie beda chcieli

rozjemca, 2012-05-06 15:05:11

http://www.wir.org.pl/kalk/jeczmien.htm a tu masz jeczmienia jarego i puknij sie drugi razy bo zawyzasz dochód 5 krotnie

rozjemca, 2012-05-06 15:01:10

Oni licza tylko zysk ha ha ha a kosztów nawet polowe i jakie plony maja ho ho...ech hobbysci !!! 3 tony rzepaku to najlepsi rolnicy nie mieli a bajkopisarz miał!!!! maszt tu koszty uprawy i puknij sie w czoło zanim cos napiszesz , bo jestes niedouczony i miotasz sie . http://www.wir.org.pl/kalk/pszenica.htm

rozjemca, 2012-05-06 14:58:13

do "rolnik nie chłop" widac po twoich wpisach ze chłop nie jestes bo jaj nie masz , nie sraj w swoje gniazdo

ukasz, 2012-05-06 14:17:47

no nie wiem ja czytam wyliczenia chyba odr i koszt uprawy ha rzepaku to 4999zł bo trzeba liczyc kombajn ciagniki amortyzacje itd jak to ci tak sie opłaca to zrezygnuj z tej firmy i zajmij sie rolnictwem jak to tak lubisz tylko zebys nie obudził sie z reka w nocniki jak nie bedzie z czego dołożyć

ukasz, 2012-05-06 14:13:37

Rozjemco!
Policz sobie w tym roku po 3 tony rzepaku z ha po 2000zł to masz 6 tysięcy plus dopłaty jeden tysiąc to masz 7000zł z hektara w moim przypadku na glinie. Odejmuje 2000zł kosztów uprawy(rzepak wiadomo potrzebuje więcej nawozów i ochrony) i masz 5000zł na czysto, jak byłby plon nawet słabszy to 4000zł na pewno zostanie na na czysto.
Jak posieje pszenicę to mam około 5,5 tony z ha tylko po 800zł czyli mam 4400zł na czysto ponieważ za 1000 dopłat na ha i za bele słomy sprzedane po 60zł mam na koszty uprawy. Zaokrąglam to już na wszelki wypadek do 4000zł na czysto.
W przypadku jęczmienia jest najsłabiej bo jary sypie mi około 4,2-4,5 z ha i zostaje na czysto trochę powyżej 3000zł z ha po sprzedaniu słomy.
Nauczcie się liczyć ,,farmerzy'' albo jak macie 5 i 6 klasę to sobie las posadźcie.
Ja założyłem firmę, zajmuje się wieloma rzeczami ale pracuję tylko pół miesiąca bo robię wysokopłatne nisze i nie zapieprzam jak wół jak wy a pole mam jako hobby.
Prawda was wyzwoli.

JohnyBravo, 2012-05-06 13:01:53

Rozjemco!
Policz sobie w tym roku po 3 tony rzepaku z ha po 2000zł to masz 6 tysięcy plus dopłaty jeden tysiąc to masz 7000zł z hektara w moim przypadku na glinie. Odejmuje 2000zł kosztów uprawy(rzepak wiadomo potrzebuje więcej nawozów i ochrony) i masz 5000zł na czysto, jak byłby plon nawet słabszy to 4000zł na pewno zostanie na na czysto.
Jak posieje pszenicę to mam około 5,5 tony z ha tylko po 800zł czyli mam 4400zł na czysto ponieważ za 1000 dopłat na ha i za bele słomy sprzedane po 60zł mam na koszty uprawy. Zaokrąglam to już na wszelki wypadek do 4000zł na czysto.
W przypadku jęczmienia jest najsłabiej bo jary sypie mi około 4,2-4,5 z ha i zostaje na czysto trochę powyżej 3000zł z ha po sprzedaniu słomy.
Nauczcie się liczyć ,,farmerzy'' albo jak macie 5 i 6 klasę to sobie las posadźcie.
Ja założyłem firmę, zajmuje się wieloma rzeczami ale pracuję tylko pół miesiąca bo robię wysokopłatne nisze i nie zapieprzam jak wół jak wy a pole mam jako hobby.
Prawda was wyzwoli.

JohnyBravo, 2012-05-06 12:58:15

Rozjemco!
Policz sobie w tym roku po 3 tony rzepaku z ha po 2000zł to masz 6 tysięcy plus dopłaty jeden tysiąc to masz 7000zł z hektara w moim przypadku na glinie. Odejmuje 2000zł kosztów uprawy(rzepak wiadomo potrzebuje więcej nawozów i ochrony) i masz 5000zł na czysto, jak byłby plon nawet słabszy to 4000zł na pewno zostanie na na czysto.
Jak posieje pszenicę to mam około 5,5 tony z ha tylko po 800zł czyli mam 4400zł na czysto ponieważ za 1000 dopłat na ha i za bele słomy sprzedane po 60zł mam na koszty uprawy. Zaokrąglam to już na wszelki wypadek do 4000zł na czysto.
W przypadku jęczmienia jest najsłabiej bo jary sypie mi około 4,2-4,5 z ha i zostaje na czysto trochę powyżej 3000zł z ha po sprzedaniu słomy.
Nauczcie się liczyć ,,farmerzy'' albo jak macie 5 i 6 klasę to sobie las posadźcie.
Ja założyłem firmę, zajmuje się wieloma rzeczami ale pracuję tylko pół miesiąca bo robię wysokopłatne nisze i nie zapieprzam jak wół jak wy a pole mam jako hobby.
Prawda was wyzwoli.

JohnyBravo, 2012-05-06 12:55:58

Rozjemco!
Policz sobie w tym roku po 3 tony rzepaku z ha po 2000zł to masz 6 tysięcy plus dopłaty jeden tysiąc to masz 7000zł z hektara w moim przypadku na glinie. Odejmuje 2000zł kosztów uprawy(rzepak wiadomo potrzebuje więcej nawozów i ochrony) i masz 5000zł na czysto, jak byłby plon nawet słabszy to 4000zł na pewno zostanie na na czysto.
Jak posieje pszenicę to mam około 5,5 tony z ha tylko po 800zł czyli mam 4400zł na czysto ponieważ za 1000 dopłat na ha i za bele słomy sprzedane po 60zł mam na koszty uprawy. Zaokrąglam to już na wszelki wypadek do 4000zł na czysto.
W przypadku jęczmienia jest najsłabiej bo jary sypie mi około 4,2-4,5 z ha i zostaje na czysto trochę powyżej 3000zł z ha po sprzedaniu słomy.
Nauczcie się liczyć ,,farmerzy'' albo jak macie 5 i 6 klasę to sobie las posadźcie.
Ja założyłem firmę, zajmuje się wieloma rzeczami ale pracuję tylko pół miesiąca bo robię wysokopłatne nisze i nie zapieprzam jak wół jak wy a pole mam jako hobby.
Prawda was wyzwoli.

JohnyBravo, 2012-05-06 12:54:57

i jeszcze jedno da się 3 tysiące wyciągnąć z ha np pszenica po 900 razy 7ton=6.300 - 0k 3.500-4.000 koszty + dopłato 900zł i jest 3tys z hakiem

rolnik nie chłop, 2012-05-06 12:39:02

drodzy chłopi bo po wpisach takich tylko tu widzę co wy maci za problemy i jaki ograniczony pogląd na życie, że rząd, że to że tamto ludzie wolny rynek tak wygląda raz jest dobrze raz gorzej i tak chłopi są pod szczególna ochrona na tle innych profesji widzę że 30-40 ha to co dla niektórych latyfundia,nikt nikomu nie dyktuje co ma produkować niech się każdy zajmie sobą a to ile dotajemy za mleko zależy od konsumentów , to tak jak np ze stoczniami w których pracownicy chcieli produkować statki tylko nie było chętnych na nie, przecież mleka w Polsce tylko ok 30% sie spożywa reszta na eksport idzie i jak teraz naszego mleczka nie chcą gdzieś z róznych powodów to co poradzić, tak jak zboże jest dużo nie ma ceny nie ma zboża jest cena

rolnik nie chłop, 2012-05-06 12:34:43



BĄDŹ NA BIEŻĄCO


RYNEK, KONTRAKTY, KOMENTARZE


» WSZYSTKIE WYDARZENIA

EKSPERCI FARMERA

OFERTY

  • GORĄCE OFERTY:

  • GORĄCE OFERTY:

TU KUPISZ FARMERA

FORUM FARMERA

Kolxoznik

Новая простая экономическая игра. Более 65 000 пользователей. Заработок происходит на сборе сырья от домашних животных. Доход можно вывести на...

barts

Tak to on, sama nazwa kusi, jak ktoś się spyta co siałeś i odpowiesz że vikinga to szczena palce u nóg potłucze Byłem sceptycznie nastawiony ale...

miwigos

Ja za przechowywanie nic nie płace ,jeśli im sprzedam,a w silosie to musi być idealny suchy ,no i czyszczony,a tak święty spokój ,bez zmartwienia...