PARTNERZY PORTALU
partner portalu farmer.pl partner portalu farmer.pl

KOMENTARZE DO TEKSTU:

Tylko że dane o popycie i podaży muszą być prawdziwe a w Polsce tak nie jest i mafia zawsze przekłamuje .Nawet min.rolnictwa umiał okłamać rolników zawyżając podaż o 5 mln ton zapasów których nie było albo co dziś się dzieje po wymrożeniach i \"przyjazne\" handlarzom opiniotwórcze media i inne sondy przedstawiają sytuację że nie jest tak źle ale tylko rolnicy wiedzą jak jest naprawdę .
W Polsce jak GUS podaje złe dane to się zmienia prezesa GUS i wszystko jest OK .
Także pozdrawiam zdrowo myślących .

adwokat, 2012-05-18 17:46:34

@adwokat. Rynek terminowy jest obiektywny dla wszystkich jego uczestników, a ceny na nim wyznaczane są jak na każdym wolnym rynku pod wpływem sił popytu i podaży;)

Pozdrawiam

Kalioo, 2012-05-18 09:05:30


Więc pęka bańka spekulacji na zniżki myślano że wstawiając kit typu "niby nie jest tak źle" nabiorą się inne rynki i zaczną się spadki a tu niestety tylko drożej .
@Kalioo nic bardziej mylnego że rynki terminowe w Polsce mogą pomóc producentom bo ceny na takich rynkach będą "sztuczne" a nie rynkowe .Za dużo złodziei by straciło na normalnym rynku terminowym .
Za oceanem dzisiaj nadal porządne wzrosty i końca nie widać .

adwokat, 2012-05-17 18:34:40

Dobrze, że na takim portalu własciciwie codziennie dokonywana jest analiza rynków terminowych. To ważne, że rolnicy, firmy skupowe, przedsiębiorstwa przetwarzające surowce mogą za pomocą m.in. takich narzędzi podejmowac decyzje w zakresie swojej działalności. Wciąż jednak nie można w Polsce wykorzystywać instrumentów pochodnych w ograniczaniu ryzyka rynkowego (surowce rolne). Jest szansa, że szybko się to zmieni. Oczekuję na dalsze wnikliwe analizy i porównania w zakresie cen kontraktów terminowych.

Pozdrawiam

Kalioo, 2012-05-17 11:55:58BĄDŹ NA BIEŻĄCO


RYNEK, KONTRAKTY, KOMENTARZE


» WSZYSTKIE WYDARZENIA

EKSPERCI FARMERA

OFERTY

  • GORĄCE OFERTY:

  • GORĄCE OFERTY:

TU KUPISZ FARMERA

FORUM FARMERA

Pałuczanin81

To będzie II albo IIIa ?pyry i bobik?

Pałuczanin81

16 godzin temu, jarki napisał: Substancja z Japonii znana od początku lat 70 bez oporności    16 godzin...