PARTNERZY PORTALU
partner portalu farmer.pl partner portalu farmer.pl

KOMENTARZE DO TEKSTU:

Jeśli chodzi o słomę to beluje ten co kupuje i płaci 60 zł za sztukę robią z tego potem pellet czy tam brykiet i do elektrowni idzie.
Ja tylko traktor stary mam i nic mi więcej nie potrzeba bo po cholerę żeby gniło nawet przyczepy nie mam bo za darmo raz w roku pożyczam wszystko.

JohnyBravo, 2012-05-29 21:22:27

jb, wez mi wytłumacz. czym ty ta słomę pracujesz, i po ile sprzedajesz

arszczecin, 2012-05-29 21:10:39

Ukasz
Ha ha tak płaciłbyś ale w zimie trafi się miesiąc taki, że tylko jedna kuchnia jest więc tylko 2 tysiące wtedy mam i zapłać wtedy ZUS tysiąc i zostanie tylko tysiąc a tak mam dwa tysiące.
Pomijając zimę jest o wiele lepiej wpadają po 3 kuchnie i mógłbym płacić ZUZ tylko jest pytanie po co??? Jak i tak emerytury będą grosiki jak się dożyje więc po co płacić do kasy bandyckiego państwa?

JohnyBravo, 2012-05-29 20:49:27

dziadek spiepszaj dziadu rasisto i faszysto tłumok to cie urodził zasrancu @JB ale ja nie zarabiam tyle co ty zeby płacic zus jak bym zarabiał tyle co ty to bym ten zus zapłacił i sie jeszcze cieszył ze cos zostaje

ukasz, 2012-05-29 19:41:42

widzisz, ja nie pisałem nic o Solidarności, pisałem o podziałach, pisałem o zawiści, i pisałem o glupocie. czytaj że zrozumieniem. piszesz że jestem obszarnikiem? na 40 ha!? naucz się czytać

arszczecin, 2012-05-29 09:59:07

arszczecin
Czego jest winna Solidarność?
Nie podoba ci się, że sejm zablokowali i jednemu pałą po grzbiecie przyłożyli a inną opluli chociaż raz dowiedzieli się co ludzie o nich myślą.
A bolek powiedział aby ich pałować o menda farbowana od nagrody jobla.
Ja dostałem ziemie nie po to aby płacić Krus zamiast zus bo wtedy jak dostałem chodziłem jeszcze do szkoły i nikt nie wiedział czym będę się zajmować.
Mówię qurwa co ma dymać cały miesiąc za 2 tysiące albo mniej to wezmę się do konkretnej roboty na własną rękę.
Ty pewnie na moim miejscu poszedłbyś robić jak wół a ziemie sprzedał albo wydzierżawił a tak dodatkowe 10 koła jest.
Dlaczego masz pretensje, że ktoś jest kreatywny i zaradny?
Obszarnikiem jesteś to i pomocników pewnie masz no pochwal się ile im płacisz i czy zarejestrowani są i dostają urlop płatny?

JohnyBravo, 2012-05-29 07:07:59

dziadek, czyli popierasz cwaniaków - taksówkarzy, betoniarzy lekarzy itp którzy aby obejść zus weszli do krus? i niby są rolnikami? to ja już wolę pyskatego ukasza- z calym szacunkiem ukasz :-P
dziadek masz rację nie liczy się wielkość, lecz chęć do pracy i dziejowa sprawiedliwość. nie efektywność, bo mamy przykład efektywnych pseudoekologow, którzy zasiali trawę nawet jej nie kosza, a ino dopłaty trzepia. liczy się efektywność pracy, mnie zawsze uczono, że chłop na wsi musi pracować aby żyć, jak nie chcesz pracować idź do pegeru- słynne czy się stoi czy się...
dla mnie nie ma różnicy czy rozmawiam z krowiarzem który ma 3 krowy lub 300. jeśli jeden i drugi jest mądry to z nim godom, jeśli głupi to nie godom.
ale u nas polaków główną cechą jest podział i walka - bidny chlopek vs bamber pis vs po, moher vs niemoher komunista vs antykomunista czarny vs czerwony żyd vs nieżyt.
a jest tylko jedna polska.
dziadek czy dziś, solidarnuchy są lepsi od komuchow? to nie komuchy, solidarnuchy są winni. winni są głupi i chciwi ludzie tego że żyjemy w takim bagnie

arszczecin, 2012-05-28 23:13:24

Ukasz po wojnie jak Komuniści na bagnetach wprowadzali komunizm w{Polsce do pomocy wyszukiwali takich jak ty , którym powiedzieli,że nowy ustrój jest lepszy i takie niedouczone tłumoki pomogły żydo- komunie wprowadzić ustój . Nie liczy się wielkość tylko efektywność we wszystkim również w seksie,łącznie z twoim penisem , cóż że będziesz miał wielkiego jak nie potrafisz zadowolić partnerki . Cóż ,że będziesz miał wielkie gospodarstwo jak nie utrzymasz rodziny J.B brawo

dziadek, 2012-05-28 22:48:26

Każdy może robić co chce i ja pracuje ile chce i mam się dobrze a najbardziej jestem dumny, że pracuje na pół miesiąca i nie dałem się zagnać do roboty jak dzika świnia.
Dla mnie największą podłością w tym kraju jest to, że najwięcej podatków płacą ludzie co zarabiają po 1500-2000 zł bo ich opodatkowanie relatywne dochodzi do 50%

JohnyBravo, 2012-05-28 22:17:16

widzisz jest różnica ja nie krzycze jaki ja jestem bogaty, a nie stać mnie na zus. :-P
jest takie rosyjskie przysłowie ciszej jedziesz dalsze budziesz...

arszczecin, 2012-05-28 22:09:27

Arszczecin
Polska to dziki kraj ale to nie moja wina i nie zamierzam zapieprzać cały miesiąc za 2 tysiące bo to śmiech na sali bo trzeba nauczyć się pływać w tym bagnie albo bagno opuścić raz na zawsze( UK or USA tak dla przykładu)
A co też możesz zapisać się na ZUS i becelować obszarniku takim jak ty powinni przyłożyć obowiązkowo podatek dochodowy.

JohnyBravo, 2012-05-28 21:58:05

jb, on nie musi płacić zusu bo nie ma niszy. on jest rolnikiem. ty jesteś przedsiębiorca, z nisza łakomiącym się na krus. taka różnica. przecież ty jezdes taaaaaaki bogaty, nie stać cię?

arszczecin, 2012-05-28 21:45:26

A jak dalej widzisz problem to łączymy ZUS i KRUS i niech każdy płaci proporcjonalnie do swoich dochodów od ilości hektarów i będzie po sprawie.
Jestem temu oczywiście przeciwny ale taką mam odpowiedź dla ciebie jeżeli masz pretensje do mnie o podwójny KRUS.

JohnyBravo, 2012-05-28 21:44:45


Ukasz
To jak jesteś taki mądry to zakładaj firmę płać zus 900zł i jeszcze na pełną wypłatę zarejestruj pracownika, daj mu płatny urlop i zobaczymy ile najedziesz z firmą. Sam płacisz taki sam pieniądz jak ja na krus albo jeszcze mniej a masz pretensje do mnie. A ziemie dostałem przed działalnością długo wcześniej bo przecież jak coś to wystarczyłby mi jeden hektar chyba i nie wywalałbym na ziemie po prawie 30 tyś/ha bo u mnie taka cena jest.
Więc w czym widzisz problem?
Ja rozumiem, że ktoś kto płaci duży zus może narzekać na kogoś kto płaci krus ale jak ty tyle samo płacisz to czego chcesz?

JohnyBravo, 2012-05-28 21:36:09

a w pierwszej kolejnosci powinni wyeliminowac oszustów co maja 3,5 ha gliny zeby krus płacic a nie zus

ukasz, 2012-05-28 20:14:00BĄDŹ NA BIEŻĄCO


RYNEK, KONTRAKTY, KOMENTARZE


» WSZYSTKIE WYDARZENIA

EKSPERCI FARMERA

OFERTY

  • GORĄCE OFERTY:

  • GORĄCE OFERTY:

    • Gdynia rynek komercyjny - lokale do wynajęcia
    • Gdynia rynek komercyjny - lokale do wynajęcia
    • Gdynia rynek komercyjny - lokale do wynajęcia
    • Gdynia rynek komercyjny - lokale do wynajęcia

TU KUPISZ FARMERA

FORUM FARMERA

arszczecin

2 godziny temu, sapek napisał: ... ja to się kiedyś spotkałem z dziewczyną poznaną przez internet, nawet miała trochę więcej pola...

sapek

... ja to się kiedyś spotkałem z dziewczyną poznaną przez internet, nawet miała trochę więcej pola niż ja ale w gorszej klasie i odpuściłem... :)