PARTNERZY PORTALU
partner portalu farmer.pl partner portalu farmer.pl partner portalu farmer.pl

KOMENTARZE DO TEKSTU:

Należy czytać z uwagą a potem mydlić bo napisałem "Znacznie zależne " tzn. że uprawy w Rosji są bardziej zależne od pogody niż gdzie indziej .W tym kraju jednego roku można zebrać 62 mln a już następnego 105 mln ton (patrz ostatnie lata ) .Kraj jest nie obliczalny i o ile europejskich krajach też nie ma mocnych na suszę to jednak stara się ograniczać jej skutki przez odpowiednie nawożenie i lepszą kulturę a nawet nawadnianie o tyle w Rosji "eto wsio haraszo " i różnica w zbiorach może być nawet o 40 % rok do roku .

rasputin, 2012-06-04 08:27:02

Prosze pana a gdzie zbiory są niezależne od pogody, może jedynie w uprawach pod szkłem z ogrzewaniem.

small farmer, 2012-06-04 00:57:04

Z tą Rosją to niestety nie jest do końca tak różowo bo ich zbiory są znacznie zależne od pogody a do tego szacunki i dane o zbiorach są fikcją i podawane jak wybory na Białorusi w zależności od zapotrzebowania .Obecny sezon w Rosji także nie rozpieszczały mrozy a obecnie susza więc rekordów nie będzie a eksport zapowiadają niższy niż w poprzednim sezonie .Do tego doliczyć fochy Putina ,kontyngenty i cła wywozowe to te zboże jest ale go nie ma .

rasputin, 2012-06-02 12:12:17

Z tego widać, że rolnictwo na Ukrainie w dalszym ciągu na poziomie rolnictwa byłego ZSRR w przeciwieństwie do Rosji, ktora stała sie znaczącym eksporterem zbóż.

small farmer, 2012-06-02 09:24:17

No i dobrze

Sylwi, 2012-05-24 18:30:27BĄDŹ NA BIEŻĄCO


RYNEK, KONTRAKTY, KOMENTARZE


» WSZYSTKIE WYDARZENIA

EKSPERCI FARMERA

OFERTY

  • GORĄCE OFERTY:

  • GORĄCE OFERTY:

    • Poznań rynek komercyjny - lokale do wynajęcia
    • Rusinowo rynek komercyjny - lokale na sprzedaż
    • Warszawa rynek komercyjny - lokale do wynajęcia
    • Warszawa rynek komercyjny - lokale do wynajęcia

TU KUPISZ FARMERA

FORUM FARMERA

arszczecin

Pauk, trolować to będziesz jak ci skasują stado i gówno dostaniesz. Jakiś czas temu japę cieszyłeś że w końcu zlikwidujesz za dobre...

lokizom

Na yr.no wracają mrozy ale np. 31 marca ma być ok. 5 stopni a 1 kwietnia już 20. Także czuć powoli wiosne, narazie tylko w zapowiedziach