PARTNERZY PORTALU
partner portalu farmer.pl partner portalu farmer.pl

KOMENTARZE DO TEKSTU:

@102 punk widzenia zależy od punktu siedzenia. Kto siedzi na kanapie przed 50" plazmą i słucha Marka S. przemawiającego z tv o dobrobycie na polskiej wsi, ten ma inne zdanie od tego, kto siedzi na traktorze gdzieś w polskiej wsi i usiłuje związać koniec z końcem.

~m, 2012-06-21 12:51:04

Wzrost dochodów?Watach 70-90 z 13-ha.Ojciec potrafił zabezpieczy byt 8-mio osobowej rodzinie i jeszcze inwestowac!A teraz
wszyscy gospodarze we wsi musieli zlikwidowac wszelkie chodowle zwierząt,bo nie ma już z czego dokładac.Po prostu rządy polskie tak jak rozłożyli polskie zakłady,robią wszystko aby zniszczyc poslkich rolników.A w mediach opowiadają bzdury by mieszczuchów podpuścic.

wicenty, 2012-06-21 11:57:47


nie tak dawno pisali że rolnictwo żyje w ubóstwie jak to jest ?

102, 2012-06-21 10:30:05

dobrześ napisał. tylko by twoje pisanie napotkało tego co potrafi dobrze myśleć to będzie graniczyło z cudem.

graf, 2012-06-21 09:39:03

Autorzy raportu mijają się z prawdą. Mylą pojęcia! Dochód z gospodarstwa to nie jest to samo co dochod rolnika, to nie jest to samo co np. pensja pracownika najemnego. W dochodzie rolnika kryją się jeszcze koszty produkcji koszty na odtworzenie produkcji. Operowanie pojęciem dochodu rolniczego jest błędne i wprowadza w bład opinię publiczną. Prawidłowym pojęciem powinna być zyskowność gospodarstwa po odliczeniu kosztów nakładów i również robocizny. Prawdą jest, że podniosła się rentowność jak wzrosły ceny na niektóre produkty, ale innych cena jest poniżej kosztów produkcji. Dzisiaj 10 ha gospodarstwo jest za mało aby utrzymać z niego rodzinę, trzeba mówić o 20-30 ha. Pozytywnym zjawiskiem jest powiększanie się średniego gospodarstwa, ale to jest ciągle za mało. Rolnictwo jest ciągle tą zaniedbaną stroną. Środki finansowe i dopłaty jest to temat TABU ile z tego trafia bezpośrednio do rolników. Na tych funduszach żeruje cała masa pasożytów. Ile z tego trafia do rolników? Podejrzewam, że nie więcej niż 40%.

J.Krzak, 2012-06-21 08:58:56BĄDŹ NA BIEŻĄCO


RYNEK, KONTRAKTY, KOMENTARZE


» WSZYSTKIE WYDARZENIA

EKSPERCI FARMERA

OFERTY

  • GORĄCE OFERTY:

  • GORĄCE OFERTY:

TU KUPISZ FARMERA

FORUM FARMERA

przem

lepsze działanie ?? tiofanat metylowy + tebukonazol czy prochloraz + tebukonazol 

miwigos

Był plan na toprex,a na płatek propulse,ale chyba zamiast toprexu ,bedzie lepszy tebukonazol,no i taniej