PARTNERZY PORTALU
 • partner portalu farmer.pl
 • partner portalu farmer.pl
 • partner portalu farmer.pl

NAJNOWSZE WIADOMOŚCI

KOMENTARZE

 • Rolnik 2012-06-25 19:58:18
  Komuna wraca tylko w innej postaci wszystkim równo tym co ciężko pracują gówno przepraszam za kolokwializm ale szlak mnie trafia politykom pensje rosną a nas do ziemi przygniataja.
 • zorro 2012-06-25 09:00:01
  Ktoś pracował ciężko całe życie i każdy grosz odkładał na budowę domu. Wybudował sobie dom i pięknie go wykończył. Po czym przeszedł na emeryturę (głodową) i cieszył się, że sobie odpocznie na leżaku w swoim ogrodzie, bawiąc wnuki. A tu nagle państwo, w którym całe życie mieszkał, pracował i płacił podatki (także od każdej cegiełki i gwoździa wykorzystanych do budowy domu) mówi "ale ty jesteś bogaty Kowalski, bo masz dom z ogrodem - to płać podatek katastralny, a nie stać Cie, to sprzedaj i kup sobie wóz Drzymały". Obok mieszkał Nowak w kurnej chacie, co ją jeszcze pradziadek Nowak budował. Nowak niespecjalnie oszczędzał. Co zarobił, to wydał na wczasy za granicą i na panienki lekkich obyczajów, bo lubił się dobrze zabawić. Nowak podatków od towaru i usług nie płacił, bo wydawał kiedy był na wczasach pieniądze za granicą, a nierząd (usługi panienek) nie podlega opodatkowaniu. Nowak też się zestarzał i też przeszedł na emeryturę w wysokości podobnej do Kowalskiego. Patrzy dobre państwo, "ale Ty Nowak biedny jesteś, nie masz takiego ładnego domu jak Kowalski, zapłać nam symboliczny grosik i będzie dobrze, my zedrzemy kasę z Kowalskiego, bo przecież bogaty jest, a Ty zostaw sobie pieniążki na piwko".
  I kto tu ma lepiej Nowak, czy Kowalski.
  Podatek katastralny, to zwykły rabunek i niech nikt nie dorabia ideologii, że jest sprawiedliwszy itd. Sprawa jest prosta: z bumelanta Nowaka nie ma jak ściągnąć podatków, a z Kowalskiego można, bo coś ma.

PISZESZ DO NAS Z ADRESU IP: 54.81.197.24
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin serwisu

Zgłoś swoje propozycje zmian!


Dziękujemy za współpracę!