PARTNERZY PORTALU
partner portalu farmer.pl partner portalu farmer.pl

KOMENTARZE DO TEKSTU:

BINGO! No właśnie czy możesz uważać za Polaka tego który utopiłby w łyżce wody drugiego Polaka, ustanawia prawo które służy wąskim grupom interesu, napuszcza jednych na drugich, system wartości obniża do "zera" i jeszcze nawołuje do wyrzeczeń. W imię czego? W imię pękających kont w Szwajcarii? To już zaczyna być śmiech na sali. Magiel jedzie równo prasuje nie tylko nasze kieszenie, ale i nasze mózgi ku uciesze kilku.

jerome, 2012-06-29 09:37:39

Polak Polaka utopiłby w łyżce wody byleby wyjść na swoje...
Jak widać na wsi jest to nadal wartość uniwersalna.

JKC, 2012-06-28 11:47:10

Johny po rosyjsku znaczy Iwan. Tak więc zwrócę się jak do Iwana. Jakim prawem zaglądasz innym do ich garnuszka, obliczasz rzeczy które g. powinny ciebie obchodzić. Masz swoje podwóreczko to staraj się to podwóreczko ulepszać i zagospodarować. Jątrzenie, podjudzanie, zawiść, zazdrość to takie be be rzeczy. Gogol w swoich powieściach dokładnie opisał tę przypadłość pewnej kasty urzędniczej w znanym nam wszystkim imperium. Chyba dużo się nie zmieniło.

kranik, 2012-06-28 09:42:31

Myśłe że zamiast zająć się tym co trzeba pierdzielita głupoty jak felki pod sklepem

Lewar, 2012-06-28 08:45:28

To jest takie pomieszczenie w hali, że wchodzi 12 sztuk i ciach i wydojone i tak dwa cztery razy ciach ciach i wszystkie moment wydojone

JohnyBravo, 2012-06-28 07:05:30

widzisz, liczyć ponoć umiesz, piszesz ze jestem obszarnikiem, bambrem. piszesz o kwotach. a ja mam tylko 40 ha. i wg ciebie 40 szt... i bamber, obszarnik. laktacja wlasciwa to 305 dni, nie 365. czyli wg ciebie te 30 kilka to mój zysk? obore, kompletna, z własną praca postawisz w cenie jednostkowej 13-15000zł/szt... co to jest udoj specjalny?

arszczecin, 2012-06-27 22:23:35

SZczecin
Nie wierze ci całkowicie w pień!
Po pierwsze to nie 3 ha tylko prawie 4 ha.
Po drugie pisałeś, że masz 40 ha i jak napisałem, że bierzesz około 20 kilka za mleko miesięcznie to wyśmiałeś się, że masz dużo więcej więc napisałem, że masz 30 kilka na miesiąc.

30000zł:1,2=25000 litrów miesięcznie:7000=3,57 krowy na miesiąc razy 12 miesięcy to jest 42,85 krów w zaokrągleniu 43 sztuki krów mlecznych.

Za matematyki jestem jak brzytwa więc nie myśl, że jestem z pierwszej łapanki!!!

Pisałeś wcześniej, że nie masz żadnych pracowników więc wychodzi, że pracujesz tylko z żoną......hahaha więc skąd masz tyle wolnego czasu aby pisać bzdury?
Przy takiej ilości krów jest duży zapieprz bo tyle ma taki jeden z rodziny.
Żeby takie stado utrzymać i w polu zrobić wszystko jest zapieprz dla dwóch osób od rana do wieczora non stop i trzeba mieć halę super zmechanizowaną za kilka set tysięcy z udojem specjalnym. Wiec powiedz skąd masz tyle czasu na pisanie bzdur? Pewnie na hale wydałeś pół bańki?

JohnyBravo, 2012-06-27 21:08:10

bagnet na broń! Trzeba krwi!

rol-nick, 2012-06-27 20:49:17

mam taką radę - PROSZĘ ,niech nie wypowiadają się Ci ,którzy nie wiedzą jak wygląda praca rolnika i zazdroszczą tych wszystkich dopłat z UNII..... weź człowieku kredyt,kup ziemię,maszyny,dopłaty i zarabiaj (więcej niż średnia krajowa) jeśli uważasz,że tak rajsko na wsi.... ROLNICTWO obecnie to raczej drogie hobby niż dochodowa praca.... ZAPRASZAM na wieś !!!!

jaremka, 2012-06-27 18:07:54

johny spadaj na onet albo na wp z tym bolszewickim komentem.

ryjek, 2012-06-27 15:49:52

johny piszesz raz ze mam ponad 20 miesięcznie za mleko teraZ 30 . zdecyduje się w końcu ile... jeśli nawet 30 miesięcznie, mleko po 1.2 zł/ l jest , policz ile dziennie produkuje, i wylicz ile jest krów. wydajność śr krajowa. dlaczego może narzekać tylko do 25 ha, ty masz 3ha gliny i mówisz ze jesteś bogaty.
chcesz wiedzieć: prow zero, sapard zero, kupiłem traktor 7000 zł, przyczepa 5000, prasa 60 000, używana, kosiarki w przeciągu ostatnich 10 lat 4 szt- 6000 , 4000 , 4000, 4 lata temu traktor 15500 zł, reszta cena zlomu plus przywrócenie do życia. 8 lat temu w czerwcu kupiłem nowke prasę warfama za 40000 we wrześniu sprzedałem za 22000zl. taki badziew był. w 2003 r kupiłem wóz paszowy za 60 000 zl. i ile set tysięcy tluku wydałem?

wylicz mi ile mam krów, jeśli biorę za mleko 30000 miesięcznie, cena litra 1.2 zl i wydajność laktacyjna 7000 l /szt. a jak nie wiesz o co chodzi to stul dziób... chcesz pisać? pisz! tylko z sensem, bo uderzasz, a nie wiesz w co i gdzie. 4 raz ci napisze wylicz ilość moich krów

arszczecin, 2012-06-27 15:41:09

Szczecin
Narzekać to może rolnik co ma poniżej 20 albo 25 ha a nie taki obszarnik jak ty co bierze miesięcznie po 30 kilka tysięcy złotych za mleko i wiecznie skamle że mu mało.
A teraz powiedz obszarniku ile nachapałeś kasy z PROW na maszyny oraz ile set tysięcy wydałeś w ostatnich 3 albo 4 latach na maszyny?
Skamlesz wiecznie a w mieście ludzie pracują za 1600 zł na produkcji i muszą z tego wyżyć więc przestań skamlać raz na zawsze zachłanny do szpiku kości człeku.

JohnyBravo, 2012-06-27 14:39:36

mim, jak się nie przejmować. gdziekolwiek nie pójdę do jakiegokolwiek urzędu, wszyscy twierdzą jak mi dobrze, mam dopłaty, przecież zusu nie płacę. jak ostatnio byłem po jakieś papier w US to babka się ze mnie śmieje, i mówi że coś kręcę. jak zadałem jej pytanie aby odpowiedziała ile w gminie jest krów mlecznych i ilu producentów mleka odpowiedziała: krów 5000 szt, producentów 30-40 ( całość mleczna w gminie to ok 200 szt. zmłodzieżą, a producentów 4 ) jak jej to powiedziałem to nie wierzyła. zadała pytanie, a dlaczego tak mało przecież macie dopłaty? i dodała że rzeczywiście dawno krowy na łące nie widziała. pytam się jej po ile za mleko z mleczarni dostaje, odpowiada że po 2,5 zł/l, no bo tyle ostatnio w sklepie płaciła.
sawicki zamiast reklamy robic jak nam jest dobrze, powinien mówić ile nam do normalniości brakuje...

arszczecin, 2012-06-27 12:29:52

nie przejmuj się. połowa tych komentarzy pisana jest na polityczne zamówienie. druga połowa to wynik tej pierwszej. znowu ktoś wysłał SMS-a co mają pisać. manipulacja przybiera coraz to cwańsze metody.

mim, 2012-06-27 12:12:46

KRUS WG WIRTUALNEJ POLSKI
http://finanse.wp.pl/kat,104128,title,To-poczatek-konca-KRUS,wid,14706935,wiadomosc.html
POLECAM KOMENTARZE, NIE WIEDZIAŁEM ŻE MI JEST TAK DOBRZE NA TEJ WSI

arszczecin, 2012-06-27 12:04:26



BĄDŹ NA BIEŻĄCO


RYNEK, KONTRAKTY, KOMENTARZE


EKSPERCI FARMERA

OFERTY

TU KUPISZ FARMERA

FORUM FARMERA

Pałuczanin81

Ale to zawiłe-później takie @Ubezpieczenia Pocztowe nas nałapią,a na wiosnę będzie zdziwienie,ani na polu-ani na koncie W trakcie...

jarki

Dnia 5.07.2011 o 15:10, jarki napisał: 6000*11%-10%=594zł/ha Te 10% to właśnie udział własny w szkodzie czyli...