PARTNERZY PORTALU partner portalu farmer.pl partner portalu farmer.pl

KOMENTARZE DO TEKSTU:

Mi osobiście wystarczy cena rynkowa ,giełdowa a nie zaniżona o wartość spekulacji .
Naganiacze robią swoje .Niech nikt się nie ogląda na sentymenty rolników bo rolnicy jeszcze parę lat temu doświadczyli niskich cen i nikt nimi się nie przejmował że sprzedają poniżej 350 zł t a kukurydzę nie tak dawno można było kupić poniżej 200 zł t .Odpowiadano wtedy rolnikom że taki jest rynek i nic się nie da zrobić i muszą tanio sprzedawać dziś rolnicy tak samo odpowiedzą kupującym "Taki jest rynek i musicie płacić dużo ".

wasyl, 2012-07-13 12:34:12

a pszenica na matif 260euro/t czyli 1100zl/t. Wiec niech panowie przetworcy dalej nie kupuja "drogiej" zeszlorocznej

pawel, 2012-07-13 12:04:40

przecie nikt tu nie ustala ceny, pewnie bys chciał pszenice po 1500 tone i jeszcze z podwórza

prokur, 2012-07-13 12:00:41

Proponuje by tej informacji przyjrzała się prokuratura bo to jest jawna spekulacja/manipulacja i ingerowanie w prawa wolnego rynku .Jak można publicznie ustalić cenę i podać po ile mają kupować zakłady .Ceny ustala rynek a tu panowie z IZP podają jawnie jakie cenniki mają wystawić podmioty skupowe .To samo było z rzepakiem gdzie przez media ustalono cenę na 2 000 zł za tonę i tego się sztywno trzymają choć sami sprzedawcy przyznają że będzie drożej ale kupują po tyle bo taka jest cena czyli cena została sztucznie ustalona na taki poziom .Niektóre skupy które muszą skupić bo mają podpisane kontrakty i gotowe były dać nawet 2200-2300 zł t (bo i tak zarobią )jak dotychczas rzepak chętnie przyjmą ale ceny oficjalnie nie chciały podać .Mówiły przywóźcie a na pewno nie stracicie .Co to za rynek ?
Ceny co do przyszłości skupu na rynku mogą być znane np. w kontraktach terminowych ale publiczne ustalanie cen co do przyszłości to już niedozwolony dyktat .Niech prokuratura zapyta się np. Tańskiego skąd zna ceny na jęczmień ,pszenżyto i żyto z nowych zbiorów ? Wyssał to z palca czy po prostu zorganizowana spekulacja ?

wasyl, 2012-07-13 11:29:06BĄDŹ NA BIEŻĄCO


RYNEK, KONTRAKTY, KOMENTARZE


» WSZYSTKIE WYDARZENIA

EKSPERCI FARMERA

OFERTY

  • GORĄCE OFERTY:

  • GORĄCE OFERTY:

TU KUPISZ FARMERA

FORUM FARMERA

jarki

Wszystko wie tylko wóżbita Mój pomysł na chwasty w pszenicy od lat jest niezmienny Jesienią wykończyć miotłę przy okazji większość...

damian9871

Legato 600 ładnie czyści warto dodać 10gr granstaru lub glinu chociaż on coraz gorzej działa.

tujcia2

Opłaca się uprawiać?