PARTNERZY PORTALU
partner portalu farmer.pl partner portalu farmer.pl

KOMENTARZE DO TEKSTU:

Globalny Rynek w działaniach spekulantów ma jeden skutek płacimy wszyscy mówiąc precyzyjnie parę instytucji zarabia kokosy.
Jak to jest możliwe jeżeli przykładowo w Polsce mamy urodzaj kukurydzy i pszenicy a u kowboi klęska skąd w naszym kraju w rynku wewnętrznym ceny gwałtownie rosną gdzie zgodnie z logiką jedyne konsekwencje mogą dotyczyć propozycji exportowej do kraju gdzie panuje deficyt danego produktu. Subsydiowanie całego świata gdzie nasza złotówka wynika z wartości porównawczej i nie posiadamy giełd terminowych ani regulacji wewnątrz rynkowych wynikających z zaniechania działania przez wszystkich szefów resortu rolnictwa zmusza się społeczeństwo do globalnego masochizmu.
Unia europejska od wielu lat miota się w mikro koncepcjach preferujących wariant równi i równiejsi bez logicznych rozwiązań długoterminowych demokratyzujących ryneki rolne EU, spirala indolencji i pazerności wąskiej grupy powodujących ogromne negatywne skutki społeczne oddala idee wspólnej Europy jako spokojnego domu nas wszystkich. Oczywiście jest idea mniejszego zła tylko ma ona inny wymiar dla konsumenta polskiego i przykładowo holenderskiego. Być może nadszedł czas zmiany filozofii im więcej globalnego rynku tym drożej i mniej demokracji na koncepcję bliższą naszym portfelom godne życie teraz i tu a nie iluzorycznie kiedyś. Mniej dzikiej polityki więcej racjonalizmu społecznego.

nedpolams@op.pl, 2012-07-21 09:47:39BĄDŹ NA BIEŻĄCO


RYNEK, KONTRAKTY, KOMENTARZE


» WSZYSTKIE WYDARZENIA

EKSPERCI FARMERA

OFERTY

  • GORĄCE OFERTY:

  • GORĄCE OFERTY:

    • Poznań rynek komercyjny - lokale do wynajęcia
    • Poznań rynek komercyjny - lokale do wynajęcia
    • Baranowo rynek komercyjny - lokale do wynajęcia
    • Poznań rynek komercyjny - lokale do wynajęcia

TU KUPISZ FARMERA

FORUM FARMERA

men2face

11 godzin temu, jarki napisał: Oba stare próbowałem w grochu  Chlorotalonil ze strobi idzie w pszenicy jest...

jarki

Dobry jesteś w wyrywaniu z kontekstu :P