PARTNERZY PORTALU
partner portalu farmer.pl partner portalu farmer.pl

KOMENTARZE DO TEKSTU:

kto lata po oplacalnosciach to moze trafic kilka razy w zlym momencie i po gospodarstwie....

aseptyczny, 2012-07-25 20:25:15

To zależy który jeden miał głównie świnie i około 3 lata temu zostawił i do dziś ma tylko jedną maciorę chyba a na polach wstawił sporo rzepaku i część zboża na pewno sprzedaje i ma kilka opasów bo jak mi mówił na ,,śwyniach'' zyskiem jest rozrzutnik gnoju warty worek nawozu.
Drugi natomiast miał 20 krów i ze 80-100 świń w niedawno dobudowanym budynku wyposażonym pod świnie i rok wcześniej też skasował świnie a tą dobudówkę będzie przerabiał teraz pod krowy/cielaki/jałówki. Ja to się już wcześniej śmiałem po co im ta świniarnia ale oni byli 100% przekonani swoich racji. Wychodzili na nich na zero mimo szybkiego tuczu i dobrej paszy z dodatkami.
Zwiększyli stado głównie przez swoje jałówki po HF bo jak wcześniej ze 3 lata kupili ,,przecódnych'' jałówek do cielenia HF to się na nich przejechali bo i pozdychało im sporo, mówiłem im że najlepsza jest krowa od dobrej krowy od siebie po inseminatorze HF a nie HF czysty 100% bo to takie krowy są wrażliwe na wiele czynników i trzeba je mocno pielęgnować aby nic się im nie stało.

JohnyBravo, 2012-07-25 15:06:22

johny pytanie.
kiedy ci twoi sąsiedzi porzucili świnie na rzecz krów? wczoraj, w zeszłym roku , 2 lata temu?
w jaki sposób zwiększyli hodowlę krów: kupili cielaki, Jalowki do cielenia, krowy, skąd?
wiesz takie zboczenie zawodowe, ciekawski jestem

arszczecin, 2012-07-25 13:02:59

no niestety koniec tego dobrobytu

kukle, 2012-07-25 11:46:09

Jako, że w rolnictwie na mleku można zarobić najwięcej ( w porównaniu do chowania świń, byków, produkcji zbóż) więc ludzie również w mojej okolicy w znacznym stopniu porzucili hodowlę świń i mają same krowy więc produkcja w całej PL wzrosła i ceny spadły z korzyścią dla konsumenta oraz stratą dla producenta.

JohnyBravo, 2012-07-25 09:32:02BĄDŹ NA BIEŻĄCO


RYNEK, KONTRAKTY, KOMENTARZE


» WSZYSTKIE WYDARZENIA

EKSPERCI FARMERA

OFERTY

TU KUPISZ FARMERA

FORUM FARMERA

m@ciej

  @arszczecin co tam zdziałaliście co za nowości będą  , ja bym zrobił mała poprawkę niech państwo płaci za szkody wyżadzone w...

Pałuczanin81

Dolistne stosuję od zawsze we wszystkim to się orientuję.DZIĘKI,będę "walczył" z posypowym.