PARTNERZY PORTALU
partner portalu farmer.pl partner portalu farmer.pl partner portalu farmer.pl

KOMENTARZE DO TEKSTU:

Temat wychowania to tak w nawiązaniu do zagospodarowania małego koalicjanta. Dalej to już sam go podciągnąłeś a ja siłą rzeczy musiałem się tłumaczyć. Ewidentnie próbujesz zmarginalizować eduk. seks. .
Wróćmy zatem do meritum. Nie widzę tu newsa o sekretarce Sawickiego co to wzięła 30 tys. odprawy i po 4 dniach wróciła do swoich obowiązków ale już pod egidą Kalemby.

JKC, 2012-08-10 21:09:41

Miało być "właśnie skutki" wyszło "waśnie" - też dobrze, w końcu pomieszanie musi prowadzić do waśni.

S(c)eptyk, 2012-08-10 21:05:52

Sam mówiłeś, że "w wielu rodzinach to temat tabu", więc odpowiadam, jak było poniżej.
Widzisz, szkoda że o seksie chcesz nauczać, a tak powoli kumasz napisane. To są waśnie skutki niewłaściwej edukacji. Potem taki gość zapomina, co powiedział, o czym w ogóle rozmowa.
Tematów zastępczych nie będę roztrząsał (chociaż myślę, że może i prawidłowo kojarzysz na zasadzie k...a i zlodziej, o czym już było wcześniej...), żegnam, żona czeka dziś wcześniej.

S(c)eptyk, 2012-08-10 20:51:33

sceptyku jeśli dla ciebie sex jest tabu to musisz na świetle w sypialni mocno oszczędzać

arszczecin, 2012-08-10 20:41:14

O religioznawstwie słyszałeś?
Wolisz nauczać za państwowe pieniądze seksu czy religii? Jest wiele tematów tabu. Z każdego zrobisz osobny przedmiot w szkole? O każdym chcesz rozmawiać z każdym?
Nie uzdrawiaj zdrowej większości, trzeba kształcić myślenie, a nie umiejętności. I nie zmieniaj tematu, pewnie że lepiej gadać o seksie niż złodziejstwie - uznajmy jednak temat za wyczerpany, bo zrobi się żałośnie.

S(c)eptyk, 2012-08-10 20:08:17

Z teologią ci się pomyliło.
Ilu rodziców potrafi rozmawiać z dzieckiem o seksie? W wielu rodzinach to temat tabu?
Nie zawsze większość ma rację i wie co dla niej dobre z racji swojej niewiedzy.

JKC, 2012-08-10 19:29:47

A to znasz: Jaka jest różnica między pesymistą i optymistą? Otóż pesymista twierdzi, że wszystkie kobiety to nierządnice. Optymista nie ma już tej pewności, ale ma nadzieję.
Miejmy nadzieję, że nie wszyscy politycy to nierządnice, bo jak ją stracimy, to nic dobrego nas nie czeka.

S(c)eptyk, 2012-08-09 23:44:18

Jasio przychodzi do taty i pyta:
- tato co to jest polityka?
- polityka synku to kapitalizm, ja jestem kapitalizm bo ja zarabiam, twoja mama to rząd bo rządzi pieniędzmi, dziadek to związki zawodowe bo nic nie robi, pokojówka to klasa robocza bo sprząta i pracuje, ty synku jesteś ludem bo tworzysz społeczeństwo, a twój mały braciszek to przyszłość.
- tato ja się z tym prześpię i może zrozumiem.
Jasio poszedł spać.
W nocy budzi go płacz małego brata, który zrobił w pieluszkę.
Jasio poszedł do pokoju po mamę, ale nie mógł jej obudzić, więc poszedł do pokoju pokojówki.
Wchodzi a pokojówka zajęta z tatą, a przez okno zagląda dziadek.
Jasia nikt nie zauważył bo szybko wyszedł, wrócił do swojego pokoju uspokoił braciszka i poszedł spać.
Rano Jasio wstał i zszedł na dół.
Tato mówi do niego:
- no i co Jasiu już wiesz co to jest polityka?
- tak tatusiu wiem
- kapitalizm wykorzystuje klasę roboczą, związki zawodowe się temu przyglądają podczas gdy rząd śpi, lud jest ignorowany, a przyszłość leży w gównie.
To jest polityka tatusiu.

pochfa
lony panowie

arszczecin, 2012-08-09 23:27:23

Dlatego nie przygotowuje się ustaw wbrew większości w kraju tej większości i za jej pieniądze.
Przeczytaj np. Josh McDowell "Mity edukacji seksualnej".
Od kiedy na lekcjach religii chodzi o obrządek? A maturę z religii można zdawać, nawet doktoraty robią.
O tej gumie to zacząłeś, bo żona do łóżka woła? Bo chyba na wych. seks. w szkole nie zamierzasz uczyć dzieci, że guma powstrzyma choroby przy przypadkowych kontaktach seksualnych? Chyba lepiej tak wychowywać, żeby dzieci takich kontaktów nie podejmowały, ale na innych lekcjach się to robi. Nie polezie orzeł...
Dobranoc

S(c)eptyk, 2012-08-09 23:18:28

A kto pisze tu o forsowaniu. Odpowiednie ustawy już są, niestety ich realizacja natrafia na opór większości jaką stanowią wyznawcy KK.
Sceptyk podaj konkretne przykłady gdzie się przekonali. Za bardzo upraszczasz ważne aspekty wychowawcze i nie tylko.
Formułki obrządku KK na blachę i do tego matura z religii? Nie zapominaj że guma to nie tylko antykoncepcja ale również ochrona przed chorobami.
Znowu odbiegam od tematu.
Dobranoc, do jutra ;)

JKC, 2012-08-09 23:00:55

dzonie, to zdecyduj się, obszarniku, czy 20 arowcu.
a skąd ty wiesz ile ja mam krów? ja tego nie pisałem.
katolik vel johny wszystko to co piszesz to twoje dumanie, twoje domysły, twoje dyrdymaly , po których oceniasz ludzi i ich krytykujesz. no kurde kopia antoniego.
piszesz o tym ile mam kasy za mleko, piszesz o mnie jako peselowcu, piszesz o obszarniku, piszesz ze steruje mną tvn i gazeta wyborcza.
dzonie zmien dilera, albo idź do psychologa bo wstawiasz w moje życie swoje domysły i mnie za nie krytykujesz, oceniasz. to jest właśnie spisiorenie. nie ważne fakty.

ps 1 dzonie od poniedziałku pada.
2 a kto za mnie w polu robi jak ja doje krowy, lub kto krowy doi jak ja w polu robię? czaisz co to jest gospodarstwo rodzinne, domownicy, czy tylko dalej pitolisz

arszczecin, 2012-08-09 22:54:27

Proboszcz też człowiek. Dlaczego "nawet"? Raczej "także".
Pewnie że nie tłumaczy, powinni być wzorem i dla proboszcza. W końcu mają oceniających bliżej niż proboszcz. Obywatel patrzy im na ręce na co dzień, Pan Bóg z góry i nie od razu ocenia. Dlatego trzeba oceniać i odróżniać. Nie w zastępstwie, ale w poczuciu współodpowiedzialności.

S(c)eptyk, 2012-08-09 22:46:24

dekalogu to nawet mój proboszcz nie przestrzega
co nie tłumaczy zachowania polityków

jarki, 2012-08-09 22:26:39

Słuchaj szczeciński obszarniku cały dzień piszesz a kto za ciebie te 40 ha obrabia i 40 krów obchodzi? Czy ty nie masz przypadkiem 40 arów? Co?
Tak na marginesie to przestań pisać bzdety o fozz, art b i innych bzdetach typu ułaskawieniach za wałęsy to miej pretensje do bolka bo to on ułaskawiał i niedługo się (...) do kota Jarosława co zdechł jak TVN :P

JohnyBravo, 2012-08-09 22:14:54

PO nie uczy się na własnych błędach, nie spodziewaj się więc, że na cudzych lepiej jej pójdzie.
JKC, jak "grupa wyznaniowa" stanowi całość klasy, to niby dlaczego np. dzieci mają być dowożone przez rodziców na zajęcia dodatkowe? Jakie wprowadzenie do szkół etyki czy wychowania seksualnego? Dzieci muszą się w szkole uczyć czytać, pisać, liczyć i myśleć. Zajęcia dodatkowe typu naciąganie prezerwatywy na banana mogą odbywać poza szkołą. A najlepiej, żeby nauka myślenia w szkole była na tyle efektywna, żeby wych. seks. nie wymagało szkolenia, zastąpione przez myślenie. Jeśli którakolwiek partia będzie forsować uczenie nie historii, a wych. seks., to tylko się ośmieszy. Na Zachodzie już się zreflektowali,,że takie nauczanie np. wcale przed niechcianą ciążą dzieci nie chroni - a wręcz przeciwnie, budzi zainteresowanie tematem i przynosi odwrotne do zamierzonych skutki.
Arszczecin, naprawdę myślisz, że art b to Kaczory? Fozz, telegraf też? Za uszami można coś mieć, ale można też być czymś przygniecionym - trzeba widzieć różnice. Święta krowa to bydle nietykalne, czczone nadmiernie. Niby dlaczego ich nie ma? Są, przykładów aż nadto. Łapani na przestępstwie twierdzą, że wszyscy tak robią - i domagają się rozgrzeszenia. I znajdują wyborców. Tego na etyce nie nauczą, skoro 10 przykazań nie wystarczyło.

S(c)eptyk, 2012-08-09 21:52:01BĄDŹ NA BIEŻĄCO


RYNEK, KONTRAKTY, KOMENTARZE


» WSZYSTKIE WYDARZENIA

EKSPERCI FARMERA

OFERTY

  • GORĄCE OFERTY:

  • GORĄCE OFERTY:

TU KUPISZ FARMERA

FORUM FARMERA

lokizom

Niechcacy wprowadziłem w błąd nie miało być w % tylko o jeden rząd wielkości mniej czyli promil

Marecki

I dlatego będziemy siać go w terminie, jaki ustawa przewiduje ;)  Nie wiem jak, ale stanę na głowie, żeby go dotrzymać. Dwa tygodnie to...