PARTNERZY PORTALU
partner portalu farmer.pl partner portalu farmer.pl partner portalu farmer.pl partner portalu farmer.pl

KOMENTARZE DO TEKSTU:

odpowiedz jest prosta... brak kasy w budzecie wiec przesuwa sie srodki na kolejny rok, dzieki temu jest mniejszy deficyt... kombinuja jak moga

Grzes, 2012-08-31 19:13:47

Przepraszam, ale nadal nie rozumiem. Rozporządzenie KE w tej sprawie pochodzi z 2004 r.
Jeżeli chodzi modulację dopłat za 2012 r. prezentowano dwa różne stanowiska (a raczej poglądy): pierwsze, że modulacja wyniesie tylko 4%, drugie, że 4% i 10%. W artykule „Modulacja w analizie” przytoczono słowa ministra: „przewidywano redukcję o 232 mln zł [chyba miało być jednak euro, w przeciwnym razie dziękuje za ministra, który swym oprotestowaniem zwiększa wartość redukcji dopłat]. Po oprotestowaniu następuje redukcja o 101 mln euro”. Jeżeli faktycznie jest, tak jak pisze użytkownik Jaś, że różnica wynika tylko z tego, że pierwsza kwota (232) to przewidywanie, a druga (101) to fakt, to zastanawia mnie, kto przygotował taką prognozę. Wielkość gospodarstw w Polsce z roku na rok nie ulega aż tak znacznym zmianom, że nie można było doszacować się – a nawet więcej, policzyć na bazie roku 2011 – dokładnej kwoty redukcji. Mając do dyspozycji arkusz kalkulacyjny i informację ile dane gospodarstwo otrzymało płatności JPO i UPO (dane takie były jeszcze kilka lat temu ogólnie dostępne) przeciętnie rozgarnięta osoba jest w stanie skalkulować ile wyniesie reedukacja z precyzją, o wiele wyższą aniżeli zrobiło to ministerstwo. Ponadto mam pytanie do znawców tematu. Z tego względu, że dopełnienie dopłat (UPO) z budżetu krajowego jest dobrowolne (kraj bodajże na poziomie czerwca składa do KE propozycję z wysokością dopełnienia, co KE zatwierdza decyzją wykonawczą), to czy nie było możliwe zaproponowanie dopełnienia nieco niższego, tak aby nie osiągnąć 100% poziomu – powiedzmy 98-99%. Wtedy przecież zapis o modulacji nie miałby zastosowania. Poprawcie mnie proszę, jeżeli się mylę.

TF, 2012-08-31 18:42:19

Minister o żadnych dwóch modulacjach nie mówił. Mówił o przewidywaniach i faktach.

Jaś, 2012-08-31 13:13:14

Witam,

czegoś tu nie rozumiem. O jakich 232 mln zł (chyba miało być euro) mówił minister na http://www.farmer.pl/finanse/dotacje-i-doplaty/modulacja-w-analizie,38383.html ?
Skoro w tym roku wprowadzone będą obie modulacje i podaje się, że z tego powodu dotacje spadną o 101 mln euro to dlaczego wartość przewidywanej redukcji miałaby wynosić 232 mln euro?

TF, 2012-08-31 13:01:45BĄDŹ NA BIEŻĄCO


RYNEK, KONTRAKTY, KOMENTARZE


» WSZYSTKIE WYDARZENIA

EKSPERCI FARMERA

OFERTY

  • GORĄCE OFERTY:

  • GORĄCE OFERTY:

    • Warszawa rynek komercyjny - lokale na sprzedaż
    • Warszawa rynek komercyjny - lokale na sprzedaż
    • Warszawa rynek komercyjny - lokale na sprzedaż
    • Warszawa rynek komercyjny - lokale na sprzedaż

TU KUPISZ FARMERA

FORUM FARMERA

ikcomas

Siarczan Magnezu siedmiowodny iiiii....     Florovit znaleziony i zapomniany przez wszystkich, jakieś insole też...

jarki

Ty a możesz po naszemu nie jakiś szajsenfikszen