PARTNERZY PORTALU partner portalu farmer.pl partner portalu farmer.pl

KOMENTARZE DO TEKSTU:

odpowiedz jest prosta... brak kasy w budzecie wiec przesuwa sie srodki na kolejny rok, dzieki temu jest mniejszy deficyt... kombinuja jak moga

Grzes, 2012-08-31 19:13:47

Przepraszam, ale nadal nie rozumiem. Rozporządzenie KE w tej sprawie pochodzi z 2004 r.
Jeżeli chodzi modulację dopłat za 2012 r. prezentowano dwa różne stanowiska (a raczej poglądy): pierwsze, że modulacja wyniesie tylko 4%, drugie, że 4% i 10%. W artykule „Modulacja w analizie” przytoczono słowa ministra: „przewidywano redukcję o 232 mln zł [chyba miało być jednak euro, w przeciwnym razie dziękuje za ministra, który swym oprotestowaniem zwiększa wartość redukcji dopłat]. Po oprotestowaniu następuje redukcja o 101 mln euro”. Jeżeli faktycznie jest, tak jak pisze użytkownik Jaś, że różnica wynika tylko z tego, że pierwsza kwota (232) to przewidywanie, a druga (101) to fakt, to zastanawia mnie, kto przygotował taką prognozę. Wielkość gospodarstw w Polsce z roku na rok nie ulega aż tak znacznym zmianom, że nie można było doszacować się – a nawet więcej, policzyć na bazie roku 2011 – dokładnej kwoty redukcji. Mając do dyspozycji arkusz kalkulacyjny i informację ile dane gospodarstwo otrzymało płatności JPO i UPO (dane takie były jeszcze kilka lat temu ogólnie dostępne) przeciętnie rozgarnięta osoba jest w stanie skalkulować ile wyniesie reedukacja z precyzją, o wiele wyższą aniżeli zrobiło to ministerstwo. Ponadto mam pytanie do znawców tematu. Z tego względu, że dopełnienie dopłat (UPO) z budżetu krajowego jest dobrowolne (kraj bodajże na poziomie czerwca składa do KE propozycję z wysokością dopełnienia, co KE zatwierdza decyzją wykonawczą), to czy nie było możliwe zaproponowanie dopełnienia nieco niższego, tak aby nie osiągnąć 100% poziomu – powiedzmy 98-99%. Wtedy przecież zapis o modulacji nie miałby zastosowania. Poprawcie mnie proszę, jeżeli się mylę.

TF, 2012-08-31 18:42:19

Minister o żadnych dwóch modulacjach nie mówił. Mówił o przewidywaniach i faktach.

Jaś, 2012-08-31 13:13:14

Witam,

czegoś tu nie rozumiem. O jakich 232 mln zł (chyba miało być euro) mówił minister na http://www.farmer.pl/finanse/dotacje-i-doplaty/modulacja-w-analizie,38383.html ?
Skoro w tym roku wprowadzone będą obie modulacje i podaje się, że z tego powodu dotacje spadną o 101 mln euro to dlaczego wartość przewidywanej redukcji miałaby wynosić 232 mln euro?

TF, 2012-08-31 13:01:45BĄDŹ NA BIEŻĄCO


RYNEK, KONTRAKTY, KOMENTARZE


» WSZYSTKIE WYDARZENIA

EKSPERCI FARMERA

OFERTY

  • GORĄCE OFERTY:

  • GORĄCE OFERTY:

TU KUPISZ FARMERA

FORUM FARMERA

Marecki

Tak mglisto, że nawet grill słabo się pali. http://emotikona.pl/emotikony/pic/0zlosc.gif

Marecki

Jakaś magiczna siła to tu przeniosła... Kiedyś dużo go używałem, bo miałem okazje do tego. Zaczęło się od podstawówki, literatura, potem znajomi,...

miwigos

Jeszcze pamietasz ten język ,ja już nie