PARTNERZY PORTALU
 • partner portalu farmer.pl
 • partner portalu farmer.pl
 • partner portalu farmer.pl
 • partner portalu farmer.pl

NAJNOWSZE WIADOMOŚCI

KOMENTARZE

Zyskowne warzywa

 • rol-nick 2012-09-18 06:30:56
  arszczecin a jednak KAPITAŁ jest narodowy mimo, że działa globalnie. Przykłady? Proszę bardzo: 1) włoski właściciel polskiego banku nie dał zgody na kredyt dla firmy budującej LUBLINA. Powód? Bo za duza konkurencja dla FIATA i jego dostawczaków. Lepiej niech polacy płacą za droższego fiata niz tanszego Lublina.
  2) Francuskie firmy działające w PL maksymalnie popierają swoich - starają się kupować wszystko, co mozliwe od firm francuskich.
  3) W każdy kraju UE zwróć uwagę, żę ludzie/firmy starają się kupować rzeczy wyprodukowane w ich kraju np: Opel czemu w GB wciąż trzyma markę Vauxhall? A no, z sentymentu klientów. Przecież jedyna różnica między oplem a Vauxhallem to tylko znaczek i napis na klapie maski. A dlaczego wciąż mamy markę ERF, Seddon-Atkinson choć to to samo co MAN a w drugim przypadku IVECO? Z tego samego powodu. DHL znany? Znany. Jakiej marki ciężarówek własnych używaja? MAN. Niemiecki? Jak najbardziej.
  Masz jeszcze do tego jakieś pytania?
 • arszczecin 2012-09-17 23:19:36
  rol-nick, w de też jest burdel tylko inny.
  byłem u znajomych w de, na wyjazd mówię masz tu erlo i wez mnie rolniczym zatankuj. a on na to, nie da się tylko tanksztela.
  ornung jest heh, a u nas jakby było?
  a co do KAPITALU, to on jest globalny, nie narodowy. bo mcdonald czy vw czy też bayer już dawno nie są narodowe, tylko globalne.z racji tego ze mam blisko to po fajki i gazetę jeżdżę na statoil, myślałem ze do norwegów, a dziś czytam w onet ze KANADYJCZYCY chcą sprzedać statoil.
  nie wierzę ze niemcy holendrzy, zostawia swoje gosp i będą do nas lecieć jak ziemię uwolnią. ktoś będzie chciał ale to bzdury polityków.
  chociaż w okolicy jest kilka spółek zagranicznych, o jednej pisali w dodatku topbydlo u konkurencji ostatnio
  a lokalni politycy ,urzędnicy aż sra...ja i nozkami przebierają do nich.
  chociaż ja cielaki mam zdrowsze i lepsze- kupujący tak mówią heh
  co do znajomośi miasta:
  jak na studiach na stancji siedziałem to w 10 piętrowych bloku znałem tylko 1 sąsiada, młody durnowaty. a poznałem go tak:
  7 me pietro, rano, walenie do drzwi, siema sąsiad. słuchaj sprawa, wyszedłem śmieci wyrzucić i mi sie drzwi zatrzasnely, klucze w środku i jakbym tak od was po oknie przeszedł i na swój balkon wskoczył. to byłby git, patrzę na niego DEBIL, 7 me piętro, z metr między oknami ...a on cyk, i przeleciał heh.
  dobra POCHFAiLONY idę spać
 • rol-nick 2012-09-17 22:43:26
  i niestety My jesteśmy kolonią dla starej Europy tak jak Afryka i Indie jeszcze wiek temu... Wiadomo, w kolonii maja zap...ć i wszystko kupować z kraju głównego. I dlatego nic tu w PL nie wolno robić bo za wszystko kary i na wszystko koncesje a kapitał z kraju głównego może robić co chce i wyzyskiwać każdego i wszystko jak mu się tylko podoba i jeszcze dostaje dotacje z naszych podatków, żeby tylko chciał tu u Nas zarabiać
 • rol-nick 2012-09-17 22:37:54
  arszczecin: bo tam "Ordnung muss sein". A u Nas? Jakoś to będzie...
  Co do miastowych, to kolega miał teraz w gospodarstwie praktykanta 20-letniego z miasta "uć". Praktykant po 3 dniach zrezygnował z praktyki bo za ciężko (chociaż nic nie robił). "Bo tu nic się nie dzieje a w mieszkaniu, w którym mieszkam to i internet, i telewizor, i ludzie chodzą za oknem i sklep blisko". Na pytanie czy komukolwiek z tych co chodzą za oknem mówi chociaż dzień dobry, szczerze odpowiedział, że nie, że to są zupełnie obcy ludzie i że nawet swoich sąsiadów z klatki nie zna bo mu to nie potrzebne. "ręki opadają"
 • arszczecin 2012-09-17 21:55:12
  rol-nick, na 3000 ha stan zatrudnienia to ok 8 stałych plus drugie tyle sezonowych. i na rękę dostają tyle ze w mieście nie zarobią tyle. mam takiego u siebie, jakby zaliczył wszystkie ha to z 12 tys po całej polsce będzie. i co jest najlepsze to każdy traktorzysta ciągnie min 50 l paliwa dziennie.
  i uwierz ze ja to co piszesz rozumie, bo chcąc wystartować w przetargu o dzierżawę gruntów na dzień dobry dostałem pytanie . Po co, przecież ny to weźmiemy. i wzięli.
  dopóki będzie rozdrobnienie, i nie chodzi mi o likwidację małych, to tak będzie jak jest. więc cieszy mnie ze w tv słyszę ze ns wsi nie ma kokosów, ze jest źle, bo chciałbym przestać słyszeć jakie to ja pieniądze na dopłatach za nic dostaje. o biedne miasto za mnie podatki płaci na moje leczenie, a żywnośc tyle kosztuje. itp. a chłop marudzi bo mu za gorąco za zimno za sucho za mokro.
  chciałbym takich otwartych drzwi w gosp, przyjdź tluku miastowy i zobacz, poczuj dotknij itp i zamknij mordę następnym razem. i dobrze im ze zra te parówki z 3% mięsa, na zdrowie.
  ale masz rację znając polskę to robiąc coś dobrego i tak to spierd..la
  ale dalej twierdzę ze ba wieś potrzeba kapitału : finans, społecznego i kurde normalności.
  nie wiem jak ci szkopi to robią ale u nich jakos jest inaczej. np biogaz dla rolnikow , a u nas pisze ze 75% energii jest w rękach kilkunastu osób , tam rolnik swój bimber sprzedaje i nie musi być polmosem itp itd
 • rol-nick 2012-09-17 21:24:10
  arszczecin o ile pamietam, to w tym artykule pisze się o KAPITALE a nie kapitale. A to baaaardzo wiele zmienia!!! Bo KAPITAŁ na 3000 ha zatrudnia, powiedzmy, 3 traktorzystów i kazdemu płaci minimalną krajową a kapitał spływający na wieś pozwoli z tej samej powierzchni utrzymać się 100 rodzinom i daje pracę 200 ludziom. Teraz juz rozumiesz różnicę?
 • arszczecin 2012-09-17 13:03:19
  rol-nick popatrZ na to z innej perspektywy. to nie jest program dla nas, bo my to wiemy. to jest program dla miasta! rzadko tv oglądam ale pierwszy raz słyszę w tv ze to nie rolnik zarabia.
  może czas zmienić myślenie miasta.
  zamiast w czasie euro3012 puszczać reklamy o tym ile kasy na wieś wpompowano, puścić takie reklamy?
  twierdzisz ze bzdury gadali, ze wieś nie potrzebuje kapitału, finansowego i społecznego? gdzie ty żyjesz
 • rol-nick 2012-09-17 00:20:41
  Olejcie ten artykuł. Tylko gadanie bzdur. Pewnie, że spadło pogłowie świń. A dlaczego? Importujemy więcej wieprzowiny niż exportujemy? A dlaczego? A dlatego, że np. Duńczycy wolą sobie przerabiać swoją wieprzowinę w swoich Polskich zakładach importowaną z Danii niż kupować ją od Polskiego rolnika. Kapitał ma narodowość a zachód dawno temu zrozumiał, że trzeba popierać swojaków i tak robi... Tylko my tego do końca nie możemy zatrybić i wciąż się wykrwawiamy w bratobójczej wojnie na noże.
 • rol-nick 2012-09-16 16:10:43
  ukasz, dokładnie tak. Jak ktoś nie ma styczności z rolnictwem to go to smieszy, bo to nienowoczesne ale jak ktoś gospodarzy to juz tak z tego nie kpi. Kilka lat temu jak były przymrozki w czasie kwitnienia jabłoni, to wszystko stracili Ci, którzy w okolicach Grójca i Sandomierza mieli monokulturę. Wiesz jakie znaleźli rozwiązanie? Gałąź i sznur.
 • ukasz 2012-09-16 10:37:53
  no tak kilka upraw po trochu i z tej uprawy co zarobisz musisz pokryc strate uprawy na której straciło sie
 • rol-nick 2012-09-15 22:24:27
  dlatego mieć kilka upraw. Co roku te same
 • ukasz 2012-09-15 20:38:20
  na jednym sie traci na drugim zyska tylko jak tu co roku zmieniac profil produkcji
 • rol-nick 2012-09-15 14:34:43
  szparagowa w tym roku nie wyszła. Nie zakwitła

PISZESZ DO NAS Z ADRESU IP: 54.80.81.223
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin serwisu

Zgłoś swoje propozycje zmian!


Dziękujemy za współpracę!