PARTNERZY PORTALU
partner portalu farmer.pl partner portalu farmer.pl partner portalu farmer.pl

KOMENTARZE DO TEKSTU:

Aska, ostrożnie, jajka wybite na patelnię też będą policzone, więc to się też nie opłaci!

zorientowany, 2012-09-25 10:21:38

Czytam ten tekst i choć prowadzę działalność gospodarczą i mam pewne pojęcie o uproszczonej księgowości - przeraża mnie to. Mam dwa ha i zaczynam je uprawiać i chyba będę musiała zatrudnić księgowa, która się połapie w tych nowych robionych na kolanie przepisach. Kto ma kilkadziesiąt lub kilkaset hektarów może sobie poradzi, ale jak patrzę na starsze małżeństwo gospodarujące tradycyjnie i ekologicznie (!) na 11 hektarach w mojej wsi, to na bank zlikwidują wszystko i zostawią kilka kurek na podwórku - na użytek własny rzecz jasna. Gdzie kupię wtedy świeże mleko, świniaka, prawdziwe jaja, ziemniaki na zimę ? Nasi rządzący brzytwy się chwytają, chyba kraj definitywnie tonie. Teraz w parę lat zniszczą małe gospodarstwa rolne i Polacy będą zdani na drogą "plastikową " żywność z Zachodu i Chin.
Gdzie te czasy gdy "chłop potęgą był i basta" ?

aska, 2012-09-25 09:05:27

System podatkowy powinien być prosty i zrozumiały dla płatnika. Obecnie system podatkowy w gospodarce jest zagmatwany, nie zrozumiały i przed potopowy. Stwarza to możliwość nadinterpretacji przepisów przez urzędników. Urzędnik powinien służyć obywatelowi a nie go gnębić. Dzisiaj to urzędnik jest bezkarny i wszystko może a obywatel-płatnik podatków jest chłopcem do bicia. za byle duperele obywtel jest karany. Nasi ,,wybrańcy narodu" tylko nakładają nowe obowiązki i kary na płatnika a nie urzędnika. Mamy dzisiaj ,,Bandyckie Państwo", które gnębi obywatela i w wielu wypadkach jest gorzej niż było w porzedniej epoce. Tylko bandyci i urzędnicy są bezkarni. Rządzący zasanówcie się dokąd zmierzacie, bo naród może tego nie wytrzymać?

A. Krzak, 2012-09-19 08:15:18BĄDŹ NA BIEŻĄCO


RYNEK, KONTRAKTY, KOMENTARZE


» WSZYSTKIE WYDARZENIA

EKSPERCI FARMERA

OFERTY

  • GORĄCE OFERTY:

  • GORĄCE OFERTY:

    • Warszawa rynek komercyjny - lokale do wynajęcia
    • Warszawa rynek komercyjny - lokale do wynajęcia
    • Płock rynek komercyjny - lokale do wynajęcia
    • Płock rynek komercyjny - obiekty do wynajęcia

TU KUPISZ FARMERA

FORUM FARMERA

jarki

@Pałuczanin81  Przecież od dłuższego czasu piszę że ziemia była tak nasączona że zamarzła jak lód  

jarki

Ja jestem przerażony tymi z mokradeł  Dziś ciągnąc za rośliny te właśnie się urywają jakiś 4-5cm poniżej szyjki  Tam widocznie...