PARTNERZY PORTALU
partner portalu farmer.pl partner portalu farmer.pl partner portalu farmer.pl partner portalu farmer.pl

KOMENTARZE DO TEKSTU:

Kubuś, miodek piłeś na spirytusiku? Toż piszą, że chodzi o rozporządzenie ministra rolnictwa naszego, a nie unijnego. Myślisz, że nasze przepisy są tożsame z unijnymi jeśli chodzi o PROW? To jesteś w błędzie. Jak się zostawia taki margines na całą stronę dla urzędników, to tak jakby się zostawiło im możliwość ustawiania kolejki. Myślisz, że to przypadek? I to ma być to wysilenie "żeby zmienić coś w sobie i wokoło", o którym piszesz? Moim zdaniem to się inaczej nazywa, zapytaj Kłapouchego, to Ci powie, jak.

Jaś, 2012-09-21 10:41:21

tak jest w całej Unii - zasada "kto pierwszy ten lepszy". A u nas co lenistwo, bylejakość, nonszalancja itd. tak wnioskodawców jak i urzędników ma być "chroniona" zmianą ogólnoeuropejskich przepisów???? Upadliście na główkę moi mili ! Trzeba się trochę wysilić żeby zmienić coś w sobie i wokoło ............

kubuś puchatek, 2012-09-21 09:25:52

Wydaje mi się , że do pracowników ARiMR nie dociera fakt, że to oni są dla nas a nie my dla nich. Jak nie będzie rolników to i oni pozbędą się swoich ciepłych posadek. Pamiętajcie Rolnicy- nie przychodźcie do Agencji na kolanach w pozycji proszącej!!! Agencja jest instytucją powołaną do tego aby pomagać rolnikom rozwijać się, służyć im radą i pomocą. A nie do tego, żeby tylko rzucać kłody pod nogi jak to robi wielu urzędników. Na szczęście znajdują się też tam ludzie, którzy rozumieją rolnika i jego pracę.

ja, 2012-09-20 18:08:45

Jak rolnik jest konsekwentny to może wygrać sprawę w sądzie,trzeba tylko nie ulegać presji i walczyć do końca tak jak ja.
Agencja przegrała w okręgowym,odwołała się do apelacyjnego i też przegrała,teraz jak odwoła się do najwyższego i przegra to będzie precedens i wykładnia prawna i przykład dla innych rolników.
Agencja stawia przeciwko mnie swoich najlepszych prawników,ja jestem tylko rolnikiem bez wykształcenia prawnego i na każdym procesie ich ośmieszam.
Pisze do prezesa,żeby dał spokój,że agencja nie ma racji,niech odpuści ,nie dacie mi rady,ale oni się zawzieli ,robią złośliwe kontrole i to ich jeszcze bardziej pognębia,daje dowody w sprawie na złośliwość ,nadużywanie władzy i dyskryminację.

ekojajo, 2012-09-20 11:45:29

A.Krzak - rolnicy powinni się bronić, a nie klękać przed urzędasem, który robi co chce. Jak się nie bronią, to ten rośnie w siłę, a rolnicy "mają przechlapane". Rolnicy sami sobie winni, że na to pozwalają - wielu myśli, że jak się ugnie, to swoje załatwi. Jak tak robicie, to się nie dziwcie, że z kolei z wami robią, co chcą. Jak wiesz o takich zdarzeniach, jak opisujesz, to powinieneś walczyć o swoje - konsekwentnie do końca, z wykorzystaniem wszystkich możliwości - najpierw urzędowych, a jak to nic nie da, to trzeba próbować nagłośnić sprawę. Ale to trudne, boki można sobie poobijać, lepiej uszy po sobie - i może się uda...

Jaś, 2012-09-20 09:14:54

Niestety jest to Instytucja działająca poza prawem. W przekonaniu wielu pracowników Agencji to oni stanowią prawo a nie obowiązujące przepisy i kodeksy. Rolnik jest w kazdej sytuacji na przegranej pozycji, jak się postawi to ma przechlapane na wiele lat bo zawsze będą się czepiali. Nie obowiązuje ich zaden kodeks administracyjny czy inny, krążą telefoniczne interpretacjie. Przy kontrolach, kontrolowany nie podpisuje protokołu kontroli, protokół jest zatwierdzany przez specjalną komórkę i osoby, które nie były na kontroli, według własnego widzi mi się zatwierdzającego. Rolnik nie jest informowany co mu się zarzuca. Jest wiele przypadków zgłasznia do prokuratury rzekomych niezgodności w dopłatach, które w porzednich latach były zgodne i nic się nie zmieniło w działkach i różnice są mniejsze od błędów jakie są możliwe przy zastosowanych metodach pomiaru. Policja i prokuratura mają dodatkową robotę a rolnik jest przestępcą i wpisuje się go na czarną listę w systemie ARiMR. Rolnik za byle co jest karany, nie wolno mu popełnić żadnego błędu. Błędy mogą popełniać tylko urzędnicy. Pisma które czasami są przysyłane przez ARiMR do rolnika są niejasne, napisane nie po polsku, jest to nowy styl ,,Bełkot Agencji"
Niestety jest to następna Instytucja NIEPRZYJAZNA rolnikowi i obywatelowi.

A.Krzak, 2012-09-20 08:23:04BĄDŹ NA BIEŻĄCO


RYNEK, KONTRAKTY, KOMENTARZE


» WSZYSTKIE WYDARZENIA

EKSPERCI FARMERA

OFERTY

  • GORĄCE OFERTY:

  • GORĄCE OFERTY:

    • Konstancin-Jeziorna rynek komercyjny - lokale do wynajęcia
    • Gdańsk rynek komercyjny - lokale do wynajęcia
    • Elbląg rynek komercyjny - lokale do wynajęcia
    • Elbląg rynek komercyjny - lokale do wynajęcia

TU KUPISZ FARMERA

FORUM FARMERA

lokizom

Dlatego prywatnie już nie zwiększamy produkcji a stawiamy na wygodę która i tak już jest na wysokim poziomie. W przyszłości nie chciałbym...

mieto35

Pod względem zdrowotności to ten rzepak nie ma żadnych oznak choroby topsin fajnie daje radę ,gorzej z tym chowaczem i pryszczarkiem , to jak coś...