PARTNERZY PORTALU
 • partner portalu farmer.pl
 • partner portalu farmer.pl

NAJNOWSZE WIADOMOŚCI

KOMENTARZE

 • ciekawy 2012-09-24 11:35:21
  Patrzcie, patrzcie, jaka riposta! To jest dopiero program godny złotej rybki!
  Warszawa - MNiSW informuje:

  Ministerstwo nauki i szkolnictwa wyższego wraz z resortem pracy i polityki społecznej rozpoczyna realizację programów, inicjatyw oraz zmian ustawowych mających poprawić sytuację absolwentów na rynku pracy.

  O szczegółach nowych rozwiązań prof. Barbara Kudrycka oraz minister Władysław Kosiniak-Kamysz poinformowali we wspólnym liście intencyjnym skierowanym do rektorów polskich uczelni. Ministrowie wyrazili w nim nadzieję na szerokie zaangażowanie uczelni w zaproponowane inicjatywy. Wśród nowych, realizowanych obecnie projektów znajduje się m.in. takie programy jak "Młodzi na rynku pracy" czy pilotaż "Twoja Kariera - Twój Wybór". Oba resorty położyły też silny nacisk na podniesienie efektywności Akademickich Biur Karier, inkubatorów przedsiębiorczości, a także podkreśliły znaczenie monitorowania przebiegu zawodowych losów absolwentów.
 • arszczecin 2012-09-23 21:35:49
  heh
  dobra. niechaj temu pisowi się powiedzie, i ta nasza Polska będzie lepsza bo jak będzie tak jak jest to za kilka lat synowi powiem NIC MI W ŻYCIU TAK NIE WYSZŁO JAK WLOSY.
  ps a jak nie wierzysz w me popegerowskie histeryje, to znajdź jakąś wieś z pegrem, i ci kilka dni przejedzie przez te wieś o różnych porach. zobaczysz te same twarze, w tych samych miejscach. dobry materiał ns pracę mgr i doktorskie
 • ciekawy 2012-09-23 21:00:29
  Ale może opowiedzieć. A to znasz?
  Siedzi rybak nad morzem i łowi ryby. Nagle patrzy a tu na wędce trzepoce się mu złota rybka. Wyciągnął ją czym prędzej i się pyta:
  - Czy ty rybko jesteś ze złota?
  - Nie - odpowiedziała rybka - ja jestem z Platformy. - Zafrasował się stary rybak...
  - No to ty nie spełniasz życzeń? - zapytał ją.
  - Nie. - odpowiedziała rybka - ja tylko obiecuję.
 • ciekawy 2012-09-23 20:56:04
  Porządzi, porządzi...
 • arszczecin 2012-09-23 20:50:12
  mój swiat jest bardzo prosty
  wstajesz, robotajesz, kuszajesz
  robotajesz a wieczorem spać nada POCHFAiLONY
  a znasz kawał o długopisie?
 • ciekawy 2012-09-23 20:31:38
  A poza tym: w tym programie chodzi właśnie o popyt i podaż. Jak ludzie pracują, to mają pieniądze i jest popyt, a wtedy potrzebna jest podaż - i znów ktoś pracuje.
 • ciekawy 2012-09-23 20:29:33
  Znam wielu ludzi z głową, którzy nie mają pracy latami i wielu bez głowy, którzy pracują. To naprawdę nie tylko chęci, ale i możliwości. Prościutki ten Twój świat, arszczecin.
 • arszczecin 2012-09-23 20:08:03
  ciekawy. ja ci powiem znów to samo, ci którzy chcą pracować to już pracują, ci którZy nie chcą siedzą w domu. to dla kogo mają być te programy?
  a jak ktoś ma dwie lewe ręce to utrzyma się dłużej niż tydzień i potem będzie paplal, a to szef do ...y a to za ciężko. ...
  znasz ludzi z głową na karku którzy nie mogą znaleźć pracy? może przez miesiąc dwa, a za pol roku pracę mają. a nygusy płaczą. żaden program nic nie zmieni jeśli chęci nie będzie a będzie tak jak pisał lewar kure stwo. przylaczam się do tego co pisał kmiec obyma ręcyma.
  popyt podaż proste
 • ciekawy 2012-09-23 15:25:31
  Ja nie jestem w PiS, ale życzę im, żeby im Pan Bóg dopomógł. I ludzie.
 • kmieć 2012-09-23 15:20:14
  Ok. Działajcie, tylko, żebym za chwilę nie musiał powiedzieć - "a nie mówiłem ..." :)
 • ciekawy 2012-09-23 15:12:53
  To jak ma państwo zadziałać w tym przypadku, chcąc pomóc bezrobotnym młodym "na terenach zdegradowanych"jeśli nie przeprowadzając "akcję adresowaną", "program", czy jak to zwał?
  PiS-u nie obarczałbym niepowodzeniami planu pięcioletniego czy UE - wprost przeciwnie, sposób myślenia tej formacji (czy analogicznych) jest inny. "Cudowne ustawy" mają dać preferencje - nie nierobom, ale tym przedsiębiorczym, którzy mają pieniądze i chcą pozwalać zarabiać innym.
  Stworzenie przez państwo takiej możliwości, żeby mieli z tego tytułu ulgi wydaje mi się potrzebne (szczegółów nie znam), bardziej niż np. ulgi dla hipermarketów czy pomoc socjalna - na którą nie ma pieniędzy, a której to i tak niektórzy innym jeszcze zazdroszczą.
  A na jedną ustawę podatkową się nie zanosi - wprost przeciwnie, nawet na tej stronie czytałem, że Kalemba chce osobnej ustawy dla rolników - właśnie w imię prostoty i przyjaznych przepisów. Więc ostrożnie z tym nie mnożeniem bytów ponad potrzebę - sedno w określeniu potrzeby.
  Dlatego trzeba odróżniać mnożenie przepisów w celu zagmatwania sytuacji od tworzenia potrzebnych rozwiązań, mających sprzyjać w określonych miejscach określonym ludziom - z pożytkiem dla wszystkich. A taki wydaje mi się program PiS.
 • kmieć 2012-09-23 14:51:38
  "Ciekawy", no przecież o to właśnie nam wszystkim chodzi: pomóc ludziom! Podpisuję się pod tym z całego serca.
  Wątpię jednak w skuteczność "programów", zwłaszcza narodowych :) Kojarzy mi się to z planami pięcioletnimi za komuny, realizowanymi w 150% i obecnymi unijnymi programami pomocowymi z super, ekstra, arcy, hiper kontrolą i ewaluacją. Dobrze to widać na przykładzie Grecji, Włoch, Hiszpanii, Portugalii, Irlandii, a te kraje są w Unii od 1992 r. (Traktat z Maastricht)!
  Starożytni Rzymianie mawiali: "Im bardziej skorumpowana republika, tym więcej praw".
  PiS mówi (życzę tej partii jak najlepiej): "przedsiębiorcy, którzy tworzyliby nowe miejsca pracy, mogliby liczyć na to, że za takie miejsca pracy płaciliby tylko 50 proc. składki zdrowotnej i emerytalnej, a także mogliby liczyć na zwroty podatkowe".
  A ja mówię: po kiego grzyba kolejne cudowne ustawy i dobrodziejskie rozporządzenia.
  Weźmy ustawę "ordynacja podatkowa" - jedną ustawę, nie 600 ustaw - i zróbmy ją dobrze. Niech proste, przyjazne przepisy pomagają wszystkim przedsiębiorcom w tworzeniu tysięcy nowych miejsc pracy, zamiast tworzenia tysięcy paragrafów wziętych z kosmosu, określających czy ta gmina jest w Polsce A lub w Polsce B, czy jest zdegradowana, czy też może kwitnąca albo może w pierwszej fazie siedemnastofazowej stagnacji itp. bla, bla, bla.
  Pewnie słyszałeś o tzw. "brzytwie Ockhama" (nazywana także zasadą ekonomii lub zasadą ekonomii myślenia): "bytów nie mnożyć, fikcji nie tworzyć, sprawy wyjaśniać jak najprościej".
  Szczęść Boże!
 • ciekawy 2012-09-23 10:34:30
  Nic nie wyjaśnił. Mylicie pomoc biednym i bezrobotnym proponowaną przez PiS (sprowadzającą się do aktywizacji terenów, na których żyją - co jest obowiązkiem państwa) z pomocą przestępcom. To różne tematy i nie trzeba ich mieszać. Chyba że wolicie poczekać, aż ci młodzi staną się degeneratami, którym już naprawdę trudno pomóc - a z pewnością "trochę pieniędzy z gops" nie wystarczy. Zgadzam się, że ta pomoc powinna być rozliczana - i z założenia tak jest. Inna rzecz, to poziom tych pomagających - powinni z tymi ludźmi pracować, a wyliczyli, że tylko16 proc. pracowników opieki rusza się zza biurka. Im się też nie chce, ale pensje mają, też beznadzieja ich dopadła. Ale to inny temat, o programie pomocy dla biednych PiS nie mówi.
  arszczecin - pamiętam jak mówili o kapitalizmie przedwojennym: byli panowie, którym chłop pomagał (nawet jeszcze wtedy, jak czerwoni przyszli), a byli i tacy, których mordował. Pewnie rzecz trochę w panu (bo że i w chłopie - to bez wątpienia). Na terenach popegeerowskich jest sporo nienawiści do tych, którzy się wzbogacili na cudzym (dziwnie, szybko, bezpodstawnie, spychając na margines innych - do wyboru) - być może tak i Ciebie postrzegają sąsiedzi. I dlatego nie chcą u Ciebie pracować (bo wyzyskuje, bo woli z zewnątrz poszukać, bo grabi tylko w swoją stronę, bo tyrał będę na jego zysk,jak dotąd za to samo miałem więcej - do wyboru). Mam wrażenie, że tych swoich sąsiadów traktujesz trochę tak jak dziki - najlepiej niech są daleko. I z wzajemnością.
 • kmieć 2012-09-23 08:19:44
  "Ciekawy" to co napisałem o kuratorach sądowych dobrze wyjaśnił "arszczecin".
  W mojej miejscowości mam wielu znajomych w GOPSie, w Zespole Inetrdyscyplinarnym ds. przemocy domowej i w Gminnej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych.
  Prawie w 100% przypadków ci ludzie nie chcą nic zmieniać, dostają 25-tego każdego miesiąca trochę pieniędzy i jest ok.
  Jeśli, któregoś co jakiś czas "oświeci jak Buddę", że można żyć inaczej, to po tygodniu, góra miesiącu wraca do "kolegów" spod sklepu i dalej wszystko w "normie".
  Konsekwencja, systematyczność, odwaga w podejmowaniu wyzwań jest raczej im obca i pomoc im udzielana powinna być tak samo rozliczana jak dotacje dla rolników lub przedsiębiorców.
 • arszczecin 2012-09-22 22:19:36
  @ kmiec, heh znasz temat
  @ johny, jakiś czas temu jak jeszcze byłem duży dojarz dostawał między 1500 a 1800 zł plus premie za cielaki skuteczne pokrycia, zwiększona wydajność, swiniak na święta, nie narzekali.
  @ ciekawy, wielu z tych ludzi ma kuratorów za inne rzeczy, ograniczone prawa rodzicielskie, dzieciaki pozabierane a rodzą się następne
  ciekawy, wiesz jak wygląda obraz takich ludzi jak przychodzą chłodne dni? przerzucają jakąś kape przez okno i tak PACZĄ NA SWIAT.
  kto doi? ja, rodzina, jak mnie spalili, potem kryzys przyszedł, mleko po 70 gr, trzeba bylo zmniejszać produkcję aż w koncu ludzi nie trzeba było zatrudniać. proste nie?
  i to jest odpowiedź dla miasta, na pytanie z czego dokładacie, sprzedajemy młodzież, cofamy się w rozwoju, itp itd.
  dobra piernicze te dziki, tak w lało ze petardy nie chcą szczelac POCHFAiLONY panowie spać nada

PISZESZ DO NAS Z ADRESU IP: 54.221.147.93
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum

Drodzy Użytkownicy!

W związku z odwiedzaniem naszych serwisów internetowych przetwarzamy Twój adres IP, pliki cookies i podobne dane nt. aktywności lub urządzeń użytkownika. Jeżeli dane te pozwalają zidentyfikować Twoją tożsamość, wówczas będą traktowane jako dane osobowe zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady 2016/679 (RODO).

Administratora tych danych, cele i podstawy przetwarzania oraz inne informacje wymagane przez RODO znajdziesz w Polityce Prywatności pod tym linkiem.

Jeżeli korzystasz także z innych usług dostępnych za pośrednictwem naszych serwisów, przetwarzamy też Twoje dane osobowe podane przy zakładaniu konta, rejestracji na eventy, zamawianiu prenumeraty, newslettera, alertów oraz usług online (w tym Strefy Premium, raportów, rankingów lub licencji na przedruki).

Administratorów tych danych osobowych, cele i podstawy przetwarzania oraz inne informacje wymagane przez RODO znajdziesz również w Polityce Prywatności pod tym linkiem. Dane zbierane na potrzeby różnych usług mogą być przetwarzane w różnych celach, na różnych podstawach oraz przez różnych administratorów danych.

Pamiętaj, że w związku z przetwarzaniem danych osobowych przysługuje Ci szereg gwarancji i praw, a przede wszystkim prawo do sprzeciwu wobec przetwarzania Twoich danych. Prawa te będą przez nas bezwzględnie przestrzegane. Jeżeli więc nie zgadzasz się z naszą oceną niezbędności przetwarzania Twoich danych lub masz inne zastrzeżenia w tym zakresie, koniecznie zgłoś sprzeciw lub prześlij nam swoje zastrzeżenia pod adres odo@ptwp.pl.

Zarząd PTWP-ONLINE Sp. z o.o.

Zgłoś swoje propozycje zmian!


Dziękujemy za współpracę!