PARTNERZY PORTALU
partner portalu farmer.pl partner portalu farmer.pl partner portalu farmer.pl partner portalu farmer.pl

KOMENTARZE DO TEKSTU:

Patrzcie, patrzcie, jaka riposta! To jest dopiero program godny złotej rybki!
Warszawa - MNiSW informuje:

Ministerstwo nauki i szkolnictwa wyższego wraz z resortem pracy i polityki społecznej rozpoczyna realizację programów, inicjatyw oraz zmian ustawowych mających poprawić sytuację absolwentów na rynku pracy.

O szczegółach nowych rozwiązań prof. Barbara Kudrycka oraz minister Władysław Kosiniak-Kamysz poinformowali we wspólnym liście intencyjnym skierowanym do rektorów polskich uczelni. Ministrowie wyrazili w nim nadzieję na szerokie zaangażowanie uczelni w zaproponowane inicjatywy. Wśród nowych, realizowanych obecnie projektów znajduje się m.in. takie programy jak "Młodzi na rynku pracy" czy pilotaż "Twoja Kariera - Twój Wybór". Oba resorty położyły też silny nacisk na podniesienie efektywności Akademickich Biur Karier, inkubatorów przedsiębiorczości, a także podkreśliły znaczenie monitorowania przebiegu zawodowych losów absolwentów.

ciekawy, 2012-09-24 11:35:21

heh
dobra. niechaj temu pisowi się powiedzie, i ta nasza Polska będzie lepsza bo jak będzie tak jak jest to za kilka lat synowi powiem NIC MI W ŻYCIU TAK NIE WYSZŁO JAK WLOSY.
ps a jak nie wierzysz w me popegerowskie histeryje, to znajdź jakąś wieś z pegrem, i ci kilka dni przejedzie przez te wieś o różnych porach. zobaczysz te same twarze, w tych samych miejscach. dobry materiał ns pracę mgr i doktorskie

arszczecin, 2012-09-23 21:35:49

Ale może opowiedzieć. A to znasz?
Siedzi rybak nad morzem i łowi ryby. Nagle patrzy a tu na wędce trzepoce się mu złota rybka. Wyciągnął ją czym prędzej i się pyta:
- Czy ty rybko jesteś ze złota?
- Nie - odpowiedziała rybka - ja jestem z Platformy. - Zafrasował się stary rybak...
- No to ty nie spełniasz życzeń? - zapytał ją.
- Nie. - odpowiedziała rybka - ja tylko obiecuję.

ciekawy, 2012-09-23 21:00:29

Porządzi, porządzi...

ciekawy, 2012-09-23 20:56:04

mój swiat jest bardzo prosty
wstajesz, robotajesz, kuszajesz
robotajesz a wieczorem spać nada POCHFAiLONY
a znasz kawał o długopisie?

arszczecin, 2012-09-23 20:50:12

A poza tym: w tym programie chodzi właśnie o popyt i podaż. Jak ludzie pracują, to mają pieniądze i jest popyt, a wtedy potrzebna jest podaż - i znów ktoś pracuje.

ciekawy, 2012-09-23 20:31:38

Znam wielu ludzi z głową, którzy nie mają pracy latami i wielu bez głowy, którzy pracują. To naprawdę nie tylko chęci, ale i możliwości. Prościutki ten Twój świat, arszczecin.

ciekawy, 2012-09-23 20:29:33

ciekawy. ja ci powiem znów to samo, ci którzy chcą pracować to już pracują, ci którZy nie chcą siedzą w domu. to dla kogo mają być te programy?
a jak ktoś ma dwie lewe ręce to utrzyma się dłużej niż tydzień i potem będzie paplal, a to szef do ...y a to za ciężko. ...
znasz ludzi z głową na karku którzy nie mogą znaleźć pracy? może przez miesiąc dwa, a za pol roku pracę mają. a nygusy płaczą. żaden program nic nie zmieni jeśli chęci nie będzie a będzie tak jak pisał lewar kure stwo. przylaczam się do tego co pisał kmiec obyma ręcyma.
popyt podaż proste

arszczecin, 2012-09-23 20:08:03

Ja nie jestem w PiS, ale życzę im, żeby im Pan Bóg dopomógł. I ludzie.

ciekawy, 2012-09-23 15:25:31

Ok. Działajcie, tylko, żebym za chwilę nie musiał powiedzieć - "a nie mówiłem ..." :)

kmieć, 2012-09-23 15:20:14

To jak ma państwo zadziałać w tym przypadku, chcąc pomóc bezrobotnym młodym "na terenach zdegradowanych"jeśli nie przeprowadzając "akcję adresowaną", "program", czy jak to zwał?
PiS-u nie obarczałbym niepowodzeniami planu pięcioletniego czy UE - wprost przeciwnie, sposób myślenia tej formacji (czy analogicznych) jest inny. "Cudowne ustawy" mają dać preferencje - nie nierobom, ale tym przedsiębiorczym, którzy mają pieniądze i chcą pozwalać zarabiać innym.
Stworzenie przez państwo takiej możliwości, żeby mieli z tego tytułu ulgi wydaje mi się potrzebne (szczegółów nie znam), bardziej niż np. ulgi dla hipermarketów czy pomoc socjalna - na którą nie ma pieniędzy, a której to i tak niektórzy innym jeszcze zazdroszczą.
A na jedną ustawę podatkową się nie zanosi - wprost przeciwnie, nawet na tej stronie czytałem, że Kalemba chce osobnej ustawy dla rolników - właśnie w imię prostoty i przyjaznych przepisów. Więc ostrożnie z tym nie mnożeniem bytów ponad potrzebę - sedno w określeniu potrzeby.
Dlatego trzeba odróżniać mnożenie przepisów w celu zagmatwania sytuacji od tworzenia potrzebnych rozwiązań, mających sprzyjać w określonych miejscach określonym ludziom - z pożytkiem dla wszystkich. A taki wydaje mi się program PiS.

ciekawy, 2012-09-23 15:12:53

"Ciekawy", no przecież o to właśnie nam wszystkim chodzi: pomóc ludziom! Podpisuję się pod tym z całego serca.
Wątpię jednak w skuteczność "programów", zwłaszcza narodowych :) Kojarzy mi się to z planami pięcioletnimi za komuny, realizowanymi w 150% i obecnymi unijnymi programami pomocowymi z super, ekstra, arcy, hiper kontrolą i ewaluacją. Dobrze to widać na przykładzie Grecji, Włoch, Hiszpanii, Portugalii, Irlandii, a te kraje są w Unii od 1992 r. (Traktat z Maastricht)!
Starożytni Rzymianie mawiali: "Im bardziej skorumpowana republika, tym więcej praw".
PiS mówi (życzę tej partii jak najlepiej): "przedsiębiorcy, którzy tworzyliby nowe miejsca pracy, mogliby liczyć na to, że za takie miejsca pracy płaciliby tylko 50 proc. składki zdrowotnej i emerytalnej, a także mogliby liczyć na zwroty podatkowe".
A ja mówię: po kiego grzyba kolejne cudowne ustawy i dobrodziejskie rozporządzenia.
Weźmy ustawę "ordynacja podatkowa" - jedną ustawę, nie 600 ustaw - i zróbmy ją dobrze. Niech proste, przyjazne przepisy pomagają wszystkim przedsiębiorcom w tworzeniu tysięcy nowych miejsc pracy, zamiast tworzenia tysięcy paragrafów wziętych z kosmosu, określających czy ta gmina jest w Polsce A lub w Polsce B, czy jest zdegradowana, czy też może kwitnąca albo może w pierwszej fazie siedemnastofazowej stagnacji itp. bla, bla, bla.
Pewnie słyszałeś o tzw. "brzytwie Ockhama" (nazywana także zasadą ekonomii lub zasadą ekonomii myślenia): "bytów nie mnożyć, fikcji nie tworzyć, sprawy wyjaśniać jak najprościej".
Szczęść Boże!

kmieć, 2012-09-23 14:51:38

Nic nie wyjaśnił. Mylicie pomoc biednym i bezrobotnym proponowaną przez PiS (sprowadzającą się do aktywizacji terenów, na których żyją - co jest obowiązkiem państwa) z pomocą przestępcom. To różne tematy i nie trzeba ich mieszać. Chyba że wolicie poczekać, aż ci młodzi staną się degeneratami, którym już naprawdę trudno pomóc - a z pewnością "trochę pieniędzy z gops" nie wystarczy. Zgadzam się, że ta pomoc powinna być rozliczana - i z założenia tak jest. Inna rzecz, to poziom tych pomagających - powinni z tymi ludźmi pracować, a wyliczyli, że tylko16 proc. pracowników opieki rusza się zza biurka. Im się też nie chce, ale pensje mają, też beznadzieja ich dopadła. Ale to inny temat, o programie pomocy dla biednych PiS nie mówi.
arszczecin - pamiętam jak mówili o kapitalizmie przedwojennym: byli panowie, którym chłop pomagał (nawet jeszcze wtedy, jak czerwoni przyszli), a byli i tacy, których mordował. Pewnie rzecz trochę w panu (bo że i w chłopie - to bez wątpienia). Na terenach popegeerowskich jest sporo nienawiści do tych, którzy się wzbogacili na cudzym (dziwnie, szybko, bezpodstawnie, spychając na margines innych - do wyboru) - być może tak i Ciebie postrzegają sąsiedzi. I dlatego nie chcą u Ciebie pracować (bo wyzyskuje, bo woli z zewnątrz poszukać, bo grabi tylko w swoją stronę, bo tyrał będę na jego zysk,jak dotąd za to samo miałem więcej - do wyboru). Mam wrażenie, że tych swoich sąsiadów traktujesz trochę tak jak dziki - najlepiej niech są daleko. I z wzajemnością.

ciekawy, 2012-09-23 10:34:30

"Ciekawy" to co napisałem o kuratorach sądowych dobrze wyjaśnił "arszczecin".
W mojej miejscowości mam wielu znajomych w GOPSie, w Zespole Inetrdyscyplinarnym ds. przemocy domowej i w Gminnej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych.
Prawie w 100% przypadków ci ludzie nie chcą nic zmieniać, dostają 25-tego każdego miesiąca trochę pieniędzy i jest ok.
Jeśli, któregoś co jakiś czas "oświeci jak Buddę", że można żyć inaczej, to po tygodniu, góra miesiącu wraca do "kolegów" spod sklepu i dalej wszystko w "normie".
Konsekwencja, systematyczność, odwaga w podejmowaniu wyzwań jest raczej im obca i pomoc im udzielana powinna być tak samo rozliczana jak dotacje dla rolników lub przedsiębiorców.

kmieć, 2012-09-23 08:19:44

@ kmiec, heh znasz temat
@ johny, jakiś czas temu jak jeszcze byłem duży dojarz dostawał między 1500 a 1800 zł plus premie za cielaki skuteczne pokrycia, zwiększona wydajność, swiniak na święta, nie narzekali.
@ ciekawy, wielu z tych ludzi ma kuratorów za inne rzeczy, ograniczone prawa rodzicielskie, dzieciaki pozabierane a rodzą się następne
ciekawy, wiesz jak wygląda obraz takich ludzi jak przychodzą chłodne dni? przerzucają jakąś kape przez okno i tak PACZĄ NA SWIAT.
kto doi? ja, rodzina, jak mnie spalili, potem kryzys przyszedł, mleko po 70 gr, trzeba bylo zmniejszać produkcję aż w koncu ludzi nie trzeba było zatrudniać. proste nie?
i to jest odpowiedź dla miasta, na pytanie z czego dokładacie, sprzedajemy młodzież, cofamy się w rozwoju, itp itd.
dobra piernicze te dziki, tak w lało ze petardy nie chcą szczelac POCHFAiLONY panowie spać nada

arszczecin, 2012-09-22 22:19:36BĄDŹ NA BIEŻĄCO


RYNEK, KONTRAKTY, KOMENTARZE


» WSZYSTKIE WYDARZENIA

EKSPERCI FARMERA

OFERTY

  • GORĄCE OFERTY:

  • GORĄCE OFERTY:

    • Warszawa rynek komercyjny - lokale na sprzedaż
    • Warszawa rynek komercyjny - lokale na sprzedaż
    • Warszawa rynek komercyjny - lokale do wynajęcia
    • Warszawa rynek komercyjny - lokale na sprzedaż

TU KUPISZ FARMERA

FORUM FARMERA

UeorMdsan

have scored Bo Horvat Jersey. Fran Keep extra a few provides help plus Alex Stalock manufactured 28 helps you to save. Thomas Johansen, Boone...

jarki

Dzięki dzięki ciągle się zastanawiam czy siać qq  Napiszcie jeszcze o tym FAO  Czy wczesne czyli niskie FAO koniecznie znaczy...