PARTNERZY PORTALU
partner portalu farmer.pl partner portalu farmer.pl

KOMENTARZE DO TEKSTU:

Niemcy klasyfikują grunty na gruncie USTAWY, bo to dla nich poważna sprawa. U nas obowiązuje klasyfikacja z roku 1956, owszem, gleboznawcza.
Niemiecka ustawa dopuszcza sprawdzenie aktualizację na sygnał właściciela gruntu CO 20 LAT!
My jesteśmy moooocno w zadku, jakby powiedział Slązak. Nasze Starostwa rękami, nogami i zębami trzymają klasy z lat 56 - 66, mimo miejscami galopującej degradacji. Komisja Europejska zwróciła uwagę na szybką utratę próchnicy, nasze starostwa tego nie słyszą.
Systemy melioracyjne dekapitalizują się w 15-40 lat. Starostwa są na ten fakt ślepe i głuche. Znam przypadki siłowego przywracania starych klas przez nasyłanie na właściciela dyspozycyjnych klasyfikatorów.
Błędem było przekazanie kompetencji Wojewódzkich Inspektorów ds. Geodezji i Kartografii w zakresie doboru klasyfikatorów - Starostwom Powiatowym.
Przez grzeczność nie użyję określenia "sabotażem", lub "idiotyzmem".
Klasyfikatorów nikt nie doszkala, co w trakcie robót 1956-66 było standardem.
Demontażu Państwa ciąg dalszy...

PM, 2012-11-07 18:21:09

Klasyfikacja gleboznawcza pochodzi z r. 1956. Poprzedziła ją tzw. klasyfikacja społeczna (wg widzimisię bierutowskich trójek gomadzkich i wytycznych PZPR dążących do zniszczenia większych gospodarstw chłopskich). Obecnie czas na nową generację klasyfikacji gleboznawczej, bo degradacja gleb postępuje. Ale z jej projektu niczego jednocześnie nowego i pozytywnego nie wyczytałam. Szkoda, że to tylko powielanie.

PM, 2012-10-06 00:01:57

A może podatek katastralny uwzględni klasyfikację gruntów? :)

kmieć, 2012-09-27 14:01:26BĄDŹ NA BIEŻĄCO


RYNEK, KONTRAKTY, KOMENTARZE


» WSZYSTKIE WYDARZENIA

EKSPERCI FARMERA

OFERTY

TU KUPISZ FARMERA

FORUM FARMERA

jarki

To tak jak zwykle czy w Warszawie czy też w Brukseli  Co by tu jeszcze spie..olić 

arszczecin

Dziś odbyła się podkomisja w sprawie prawa łowieckiego. łączny czas 40 minut? czas podróży 16 . Godzin :P  Najwięcej śniegu u tego...