PARTNERZY PORTALU
partner portalu farmer.pl partner portalu farmer.pl partner portalu farmer.pl partner portalu farmer.pl

KOMENTARZE DO TEKSTU:

Nie teoria, przeczucie ...
Teraz teoria: czytałeś Traktat Lizboński?
Ja też nie :) (408 stron w pdf: http://bookshop.europa.eu/is-bin/INTERSHOP.enfinity/WFS/EU-Bookshop-Site/pl_PL/-/EUR/ViewPublication-Start?PublicationKey=FXAC10083)
Masz rację, dostaliśmy pieniądze z Unii, wybudowano drogi (temat autostrad zostawiam na razie na boku) itp.
Ok, zgadzam się z tym i z perspektywy gminy, powiatu, województwa wygląda to bardzo fajnie, spójrzmy jednak trochę szerzej.
Moja teza nr 1: Komisja Europejska wybrała błędną drogę - drogę marksizmu i leninizmu: http://waluty.onet.pl/rompuy-bije-na-alarm-w-sprawie-kryzysu-dostaje-sie,18529,5259527,1,news-detal
Dalsza centralizacja doprowadzi do totalitaryzmu, a nie do uzdrowienia gospodarki.
Teza nr 2: niewybieralność komisji i rady Europy przez społeczeństwa, może spowodować, że uwikłają Unię w konflikty zupełnie niepotrzebne. Nie wiem kto podjudził Baraka Obamę ale przebiera nogami, żeby zaatakować przebrzydłych, straszliwych, terrostycznych, zacofanych Irańczyków i przynieść im upragnioną wolność, pokój, demokrację, dobrobyt, postęp i bezpieczeństwo. Oczywiście z perspektywy województwa będzie super, bo nasze wojska imperialno - kolonialne odniosą błyskotliwe sukcesy w walce z Irańcami ale cena ropy poszybuje w górę i jak na to zareaguje gospodarka Unii?
Ostatnia teza (najbardziej ekwilibrystyczna): elity USA i Unii mają świadomość, że Stany i Europa "zdychają" gospodarczo i demograficznie. Obawiają się dominacji Rosji i Chin, zwłaszcza Chin. Kombinują zatem tak: Iran sprzedaje masę ropy Chinom. Rosja "kuma" się z Chinami. Zatem atakując Iran odcina się dostawy ropy Chinom i "napuszcza" na Rosję - konflikt o złoża Syberyjskie.
Plan sprytny ale czy już nie spóźniony?

kmieć, 2012-10-08 20:08:07

ciekawa teoria, czyli to, że w końcu w polsce buduje się drogi i że w końcu w polsce są realizowane jakieś ważne inwestycje to jednak jakby nie patrzeć efekt tego, że jesteśmy w unii europejskiej, a tak a propos puław to własnie w komisji europejskiej wiele razy walczyli z konkurencją z rosji w sporach antydumpingowych, czyli chyba jednak nie ma co tak znowu ostro oceniać komisji europejskiej

gawrox, 2012-10-08 11:58:28

kmiec, hm,
yyyy,
no nie wiem co ci napisać, yyyeee
masz rację dziewczyno. ;)

arszczecin, 2012-10-05 16:51:06

Moja "kobieca" intuicja przeczuwa, że jak coś się robi pod "auspicjami Komisji Europejskiej", to na pewno z tego będzie katastrofa.
No ale przynajmniej niektórzy się trochę nachapią.

kmieć, 2012-10-05 15:03:16BĄDŹ NA BIEŻĄCO


RYNEK, KONTRAKTY, KOMENTARZE


» WSZYSTKIE WYDARZENIA

EKSPERCI FARMERA

OFERTY

  • GORĄCE OFERTY:

  • GORĄCE OFERTY:

    • Warszawa rynek komercyjny - lokale na sprzedaż
    • Warszawa rynek komercyjny - lokale na sprzedaż
    • Warszawa rynek komercyjny - lokale na sprzedaż
    • Warszawa rynek komercyjny - lokale na sprzedaż

TU KUPISZ FARMERA

FORUM FARMERA

R-w

mam phmetr Draminskiego, jedna sonda służy do pomiaru temperatury. 

ikcomas

Siarczan Magnezu siedmiowodny iiiii....     Florovit znaleziony i zapomniany przez wszystkich, jakieś insole też...