PARTNERZY PORTALU
partner portalu farmer.pl partner portalu farmer.pl

KOMENTARZE DO TEKSTU:

Po pierwsze jakie są te zapasy początkowe bo podobnie jak z UFO dużo się o nich mówi ale nikt ich jeszcze nie widział .Gdzie są ? Już jeden demagog twierdził że posiadamy 5,5 mln ton zapasów i wiemy jak skończył i jego "prywatna" firma Elwar .Okazało się potem że najwyżej jest ale naciągane 1,5 mln ton które były uszczuplane przez ostatnie dwa sezony .
Po drugie kukurydza to nie pszenica i nie zastąpi jej no chyba by przerobić wszystko na spirytus i tym się odżywiać.Jakoś mi się nie widzi chleb z mąki kukurydzianej lub kanapki z tortillą na śniadanie .
Po trzecie wywóz z kraju będzie grubo większy niż 2 mln ponieważ w Polsce ceny są nadal niższe o 10 % więc kraje ościenne "zasysają" ile się da a następna sprawa odnosząca się do importu który zapewne także może okazać się większy z racji że zabraknie pszenicy w kraju ale ceny nie będą promocyjne jak obecnie sprzedajemy tylko będzie trzeba słono płacić i płakać .
Wszystkie szacunki odnoszące się co do podaży są naciągane by tylko jakoś zgrać to z popytem i może uda się oszukać myśli ludzi ale czy uda się jeszcze oszukać żołądek ?

wołek, 2012-10-30 11:12:55BĄDŹ NA BIEŻĄCO


RYNEK, KONTRAKTY, KOMENTARZE


» WSZYSTKIE WYDARZENIA

EKSPERCI FARMERA

OFERTY

  • GORĄCE OFERTY:

  • GORĄCE OFERTY:

TU KUPISZ FARMERA

FORUM FARMERA

lokizom

Jeśli minie więcej niż 10 dni to jakiś efekt będzie czy zwiększyć ta drugą dawkę do prawie zalecanej? Ta pierwsza położyła cześć jęczmienia ale...

jarki

Zwykle mówi się o 5 dniach  Jeśli dzielimy to jest powód najczęściej zbyt małe rośliny przyspieszając stres będzie...