PARTNERZY PORTALU
partner portalu farmer.pl partner portalu farmer.pl partner portalu farmer.pl

KOMENTARZE DO TEKSTU:

Po pierwsze jakie są te zapasy początkowe bo podobnie jak z UFO dużo się o nich mówi ale nikt ich jeszcze nie widział .Gdzie są ? Już jeden demagog twierdził że posiadamy 5,5 mln ton zapasów i wiemy jak skończył i jego "prywatna" firma Elwar .Okazało się potem że najwyżej jest ale naciągane 1,5 mln ton które były uszczuplane przez ostatnie dwa sezony .
Po drugie kukurydza to nie pszenica i nie zastąpi jej no chyba by przerobić wszystko na spirytus i tym się odżywiać.Jakoś mi się nie widzi chleb z mąki kukurydzianej lub kanapki z tortillą na śniadanie .
Po trzecie wywóz z kraju będzie grubo większy niż 2 mln ponieważ w Polsce ceny są nadal niższe o 10 % więc kraje ościenne "zasysają" ile się da a następna sprawa odnosząca się do importu który zapewne także może okazać się większy z racji że zabraknie pszenicy w kraju ale ceny nie będą promocyjne jak obecnie sprzedajemy tylko będzie trzeba słono płacić i płakać .
Wszystkie szacunki odnoszące się co do podaży są naciągane by tylko jakoś zgrać to z popytem i może uda się oszukać myśli ludzi ale czy uda się jeszcze oszukać żołądek ?

wołek, 2012-10-30 11:12:55BĄDŹ NA BIEŻĄCO


RYNEK, KONTRAKTY, KOMENTARZE


» WSZYSTKIE WYDARZENIA

EKSPERCI FARMERA

OFERTY

  • GORĄCE OFERTY:

  • GORĄCE OFERTY:

TU KUPISZ FARMERA

FORUM FARMERA

arszczecin

3 godziny temu, barkas napisał: Działania lubelskiej weterynarii... apel_ASF.pdf Qrwa bioasekuracja...

lokizom

takie cos tylko u nas