PARTNERZY PORTALU
partner portalu farmer.pl partner portalu farmer.pl partner portalu farmer.pl

KOMENTARZE DO TEKSTU:

zerknijcie tu http://forum.farmer.pl/topic/1030-uprawa-bezorkowa-i-uproszczona/

jarki, 2012-12-24 09:31:20

popytajcie ekologicznych rolników co robić żeby ziemia i dawała plony i nie ubożała :)

A jak juz się od nich nauczycie wystarczy że podziękujecie :)

rol-nick, 2012-12-23 23:36:32

dobry płodozmian, dużo resztek i uproszczenia w uprawie to jest bajeczne podejście - próchnica to podstawa żyzności gleby, ale trzeba pamiętać o właściwym nawożeniu mineralnym NPK oraz Ca

kissmy..., 2012-12-23 23:25:33

Ja od kilku lat stosuje uprawe bez orkową ,nie zbieram słomy , liści buraczanych. nigdy nie sieje zboża po zbożu , sieje dużo kukurydzy na ziarno. jeżeli jest to możliwe to sieję poplony . Stosuje średnie nawożenie npk. To moim zdaniem powoduje że ziemia nie ubożeje. Niewiem czy poziom próchnicy rośnie ale poziom plonów widać że rośnie.

W-40, 2012-12-23 22:49:20

WSZYSCY NABIERAJA ROZUMU ,A MLEKO JUZ ROZLANE.ZAPYTAM-SKAD MA BRAC SIE TA PROCHNICA W GLEBIE,SKORO KROWA ,CZY INNE STWORZENIE NIE ZDAZY ZROBIC KUPKI, JUZ ODCHODY WYWLECZONE,A BYDELKO STOI NA GOLYM CEMENCIE-NO POWIEDZMY NA MATACH.BO TAK JEST HIGIENICZNIE<NOWOCZESNIE I CO TAM JESZCZE MADREGO KTOS WYMYSLIL. GDYBY TE KROWKI UMIALY MOWIC,TO CI MADRZY POMYSLODAWCY USLYSZELIBY OD NICH, OJ USLYSZELI.WLASNIE ZBLIZA SIE WIGILIA,A PONOC W TAKA NOC ZWIERZETA MOWIA LUDZKIM GLOSEM-MOZE WARTO BYLOBY POSLUCHAC-JAK MAWIAL PAWLAK- MADRZEJSZEGO,ZMIENIC NIECO PRZEPISY,WTEDY MOZE KROWKI NASTALYBY OBORNIKA ,KTORY WPLYWA NA PROCHNICE W GLEBIE,A NIE TYLKO zompe WYLEWAC.CHOCIAZ LAIK,ALE CHYBA TRUDNO NIE PRZYZNAC MI RACJI??

obserwator-laik, 2012-12-23 18:36:48BĄDŹ NA BIEŻĄCO


RYNEK, KONTRAKTY, KOMENTARZE


» WSZYSTKIE WYDARZENIA

EKSPERCI FARMERA

OFERTY

  • GORĄCE OFERTY:

  • GORĄCE OFERTY:

TU KUPISZ FARMERA

FORUM FARMERA

jarki

Jest teraz znaczy właśnie kiełkuje 

Marecki

Miałeś już groch dwa razy na tym samym polu? Były jakieś niepokojące objawy?