PARTNERZY PORTALU
partner portalu farmer.pl partner portalu farmer.pl partner portalu farmer.pl partner portalu farmer.pl

KOMENTARZE DO TEKSTU:

krzak prawda

rolnik lubelskie, 2012-11-03 22:14:57

Według mnie jest jeszcze gorzej niż napisałeś.
Nie tylko system dopłat ale cały system gospodarczy jest bardzo patologiczny.
Podstawa gospodarki: pieniądz.
Pieniądz przez tysiące lat miał powiązanie z kruszcem. Teraz nie ma parytetu złota. Przysłowiowa "złotówka", euro, czy dolar nie świadczą o żadnej realnej wartości. Ich kursy są płynne "jak gnojówka w beczkowozie 25 lipca".
I to ma być fundament gospodarki?
Oczywiście, pieniądz fiducjarny ma ten plus, że można go nadrukować i "rozkręcić" popyt na realne dobra. Jednak z tego samego powodu jest straszliwie podatny na manipulowanie przez cwaniaczków.
Wybitne osiągniecia w takich akcjach ma Goldman Sachs i inni dobrodzieje z "Narodu Bankowego".

kmieć, 2012-11-02 12:53:49

System jest chory i to z kilku powodów:
1. Nadmierna biurokracja, która zabiera prawdopodobnie ponad 30% środków a podejrzewam, że blisko 50%( podobno dzięki temu mniej jest bezrobotnych).
2. Korzysta na tym skarb państwa pobierając podatki i akcyzę. Ponad 90% rolników nie rozliczają się z VAT, czyli cały VAT jaki nakłada rząd idzie do kasy państwowej.
3. Korzysta na tym przemysł, większość maszyn rolniczych jest droższa niż w krajach starej UNI. Paradoksem jest, że kilogram najprostszej maszyny rolniczej jest droższy od kilograma dobrej klasy samochodu.
Takie są fakty i zpieniędzy rzekomo przeznaczonych dla rolnika trafia na wieś 10-20%, a reszta trafia dla pasożytów. Propaganda masowa trąbi ile to pieniędzy idzie na rolnictwo.
Pytanie, dlaczego tak jest? Bo nikomu nie zależy, aby to uprościć a i prawdopodobnie przerasta to możliwości intelektualne naszych decydentów.

A. Krzak, 2012-11-02 08:17:54BĄDŹ NA BIEŻĄCO


RYNEK, KONTRAKTY, KOMENTARZE


» WSZYSTKIE WYDARZENIA

EKSPERCI FARMERA

OFERTY

  • GORĄCE OFERTY:

  • GORĄCE OFERTY:

    • Kowary rynek komercyjny - lokale na sprzedaż
    • Rzeszów rynek komercyjny - lokale do wynajęcia
    • Kraków, Krowodrza rynek komercyjny - lokale do wynajęcia
    • Kraków rynek komercyjny - lokale do wynajęcia

TU KUPISZ FARMERA

FORUM FARMERA

jarki

W modusowatych i nie tylko ogólnie we wszystkich antywylegacze  Termin to podstawa i pogoda odpowiednia  Na modusy to...

ikcomas

No dziwne, jesteś bardziej na północy co daje krótszy dzień a więc późniejszą wegetację i teoretycznie zimniej. Poza tym chyba...