PARTNERZY PORTALU
partner portalu farmer.pl partner portalu farmer.pl

KOMENTARZE DO TEKSTU:

krzak prawda

rolnik lubelskie, 2012-11-03 22:14:57

Według mnie jest jeszcze gorzej niż napisałeś.
Nie tylko system dopłat ale cały system gospodarczy jest bardzo patologiczny.
Podstawa gospodarki: pieniądz.
Pieniądz przez tysiące lat miał powiązanie z kruszcem. Teraz nie ma parytetu złota. Przysłowiowa "złotówka", euro, czy dolar nie świadczą o żadnej realnej wartości. Ich kursy są płynne "jak gnojówka w beczkowozie 25 lipca".
I to ma być fundament gospodarki?
Oczywiście, pieniądz fiducjarny ma ten plus, że można go nadrukować i "rozkręcić" popyt na realne dobra. Jednak z tego samego powodu jest straszliwie podatny na manipulowanie przez cwaniaczków.
Wybitne osiągniecia w takich akcjach ma Goldman Sachs i inni dobrodzieje z "Narodu Bankowego".

kmieć, 2012-11-02 12:53:49

System jest chory i to z kilku powodów:
1. Nadmierna biurokracja, która zabiera prawdopodobnie ponad 30% środków a podejrzewam, że blisko 50%( podobno dzięki temu mniej jest bezrobotnych).
2. Korzysta na tym skarb państwa pobierając podatki i akcyzę. Ponad 90% rolników nie rozliczają się z VAT, czyli cały VAT jaki nakłada rząd idzie do kasy państwowej.
3. Korzysta na tym przemysł, większość maszyn rolniczych jest droższa niż w krajach starej UNI. Paradoksem jest, że kilogram najprostszej maszyny rolniczej jest droższy od kilograma dobrej klasy samochodu.
Takie są fakty i zpieniędzy rzekomo przeznaczonych dla rolnika trafia na wieś 10-20%, a reszta trafia dla pasożytów. Propaganda masowa trąbi ile to pieniędzy idzie na rolnictwo.
Pytanie, dlaczego tak jest? Bo nikomu nie zależy, aby to uprościć a i prawdopodobnie przerasta to możliwości intelektualne naszych decydentów.

A. Krzak, 2012-11-02 08:17:54BĄDŹ NA BIEŻĄCO


RYNEK, KONTRAKTY, KOMENTARZE


» WSZYSTKIE WYDARZENIA

EKSPERCI FARMERA

OFERTY

TU KUPISZ FARMERA

FORUM FARMERA

biedron

jest bez cover edge, dzięki za radę

maslak88

no to spokojnie możesz dać jaką chcesz, ja mam też JD pasówkę, tylko kup o szerokości 123 cm, bo zapewne nie ma Cover Edga, a szersza może...