PARTNERZY PORTALU
partner portalu farmer.pl partner portalu farmer.pl partner portalu farmer.pl

KOMENTARZE DO TEKSTU:

zadzwoń do mnie to Ci wytłumaczę albo wpadnij do mnie do firmy we Wrocławiu

biogazplant.pl, 2012-11-27 17:54:48

obecnie wszystko się poprawia, ale właśnie celem tych modyfikacji jest skrócenie żywotności; natomiast odnośnie biogazowni cały czas nie mogę pojąć dlaczego cena instalacji jest znacznie wyższa niż suma cen poszczególnych jej elementów, rozumiem iż sam proces fermentacji metanowej jest "bardzo skomplikowany" ale dlaczego sama proces w tym przypadku jest na naszym rynku tak drogi, że nikogo na niego nie stać i nawet rynkowe zasady nie niwelują poziomu cen

kissmy..., 2012-11-26 22:51:25

kissmy nie rozumiesz tematu biogazowni.
ceny są różne to fakt jak patrzysz z zewnątrz i nie wiesz co jest wsadem-substratem dla biogazowni to po pierwsze, po drugie cena to materiał z którego jest zrobiony zbiornik, zastosowany rodzaj urządzeń podających, mieszadeł, instalacji ogrzewania, sterowania itp. Biogazownia w zależności od zastosowania rozwiązań może być bardziej lub mniej wydajna ( produkcja biogazu) mniej sprawna ( kogeneratory)
Cena zależy również od mocy - tak jak z ciągnikami.
O silnikach już gdzieś rozmawialiśmy.
Nie znam się na ciągnikach rolniczych ale myślę, że ceny są różne w zależności od producenta mimo, że teoretycznie wyposażenie maja podobne.

Gwarancja sama w sobie z nazwy nic nie kosztuje ale sam fakt, że jest musi być ujęta w cenie towaru.
Wyobraź sobie, że przepisy nie zmuszają nikogo do dawania jakiejkolwiek gwarancji,
można założyć, że wielu producentów stosowałoby elementy w swoich towarach podłej jakości - taka chińszczyzna ( bez obrazy generalnej dla towarów z rynku chińskiego). Nikt nie naprawiałby np telewizora, pralki, samochodu, bo po roku kupowałbyś nowe.

Może to i lepiej rynek pracy byłby większy, urzędników byłoby mniej , itd

biogazplant.pl, 2012-11-26 21:40:01

gwarancja sama w sobie nie kosztuje nic ale oczywiście jej wykonanie może wiązać się z kosztami w przyszłości, co oczywiście jest skalkulowane przez producentów, w kontekście porównań należy w tym przypadku odnosić się do sprawności, ciągniki rolnicze porównuje się w kontekście mocy i wyposażenia i różnice między poszczególnymi markami są nieznaczne, a z biogazowniami jest już zupełnie inaczej, ponadto jeśli pamięć mnie nie myli to już rozważaliśmy temat silników, gdzie ta sama konstrukcja ale w innym opakowaniu (samochód ciężarowy, ciągnik rolniczy czy kogenerator) ma bardzo różne ceny, co nie jest uzasadnione kosztem technologii

kissmy..., 2012-11-26 21:17:28

kissmy, gwarancja kosztuje, szczególnie w przypadku jeżeli inwestor w zamówieniu przetargowym w specyfikacji wpisuje, że chce mieć gwarancje na 5 lat np na silniki.
Ja wiem co muszę wymienić po odpowiednich przepracowanych godzinach, np świece, turbinę itp i muszę to wliczyć w cenę bo prezentów nie robimy. Klient płaci klient wymaga.
Podajesz przykład samochodów i np VW ma gwarancje na 24mc lub 100.000km ale możesz to przedłużyć o kolejny rok płacąc odpowiednią kwotę z góry co i tak nie daje ci gwarancji na wszystko. Wykluczaja np. układ paliwowy, sprzęgło, rozrząd.
Ja jak daje na silnik 5 lat gwarancji to klienta nie interesuje nic warunek jest taki, że ja to serwisuję a serwis kosztuje tak jak w KIA czy HUNDAI co podałeś u siebie. I tu się zgadzamy.

Porównanie samochodu jako całości do biogazowni jako całości jest błędne.

Można to porównać do samochodu w następujący sposób.
Większość inwestorów jeździ drogimi markowymi samochodami, sprzęt rolniczy ma z górnej półki i to jest ok.
Natomiast biogazownia ma być tania i bezawaryjna. Dlaczego takie jest myślenie?
Czy nie uważasz, że jest to złe podejście biorąc pod uwagę, że samochód jest na pokaz, ciągnik niejeden pewnie też a biogazownia to biznes na wiele lat a więc nie można tego zwyczajnie spier...ć.
Jeszcze jeden przykład.
Można kupić gospodarkę np w kieleckim z V klasy ziemią, która będzie zdecydowanie tańsza niż na Żuławach z I a jednak tak nie jest, rozsądny rolnik kupi ziemię na Żuławach

biogazplant.pl, 2012-11-26 20:50:02

technologia biogazowa nie wydaje się aż tak droga, a ceny instalacji winny być chociaż skorelowane z rentownością biogazowni, nie zaś odwrotnie doń proporcjonalne, świetny przykład na dobrą i tanią nowoczesną i dobrze sprzedającą się technologię to samochody osobowe (kia/hyundai) przedłużenie gwarancji nic nie kosztuje, a zarabiać można na serwisie a nie wyłącznie na sprzedaży, kolejnym przykładem jest koncern renault, który dokonał segmentacji rynku i sprzedaje to samo ale w różnej cenie

kissmy..., 2012-11-26 19:45:31

Ceny biogazowni są jakie są. Są drogie i tanie wszystko zależy kto na co ma ochotę i jaka dysponuje wiedzą techniczną.
Każdy potencjalny inwestor na pytania dwa podstawowe jaka ma być instalacja tania czy droga odpowiada ma być tania i najnowocześniejsza. Ma być tani serwis, wliczony w koszty biogazowni najlepiej na 20 lat, zbiorniki takie, których nie trzeba remontować ale tanie, nie drogie, silniki mają być bezawaryjne ale nie drogie serwis w cenie najlepiej na 20 lat duża produkcja biogazu ale mało substratów no najlepiej jakby były za darmo lub jeszcze jakby zapłacili dostawcy. Błędne koło, ogólna dezyinformacja pseudo- handlowców, itp.

Ktoś naopowiadał rolnikom, że 100kW za 1mln zł wybudują. Poskładali wnioski bo to cuda, agencja da połowę, połowa kredyt i w dwa lata zwrot inwestycji a potem leżeć i kasa leci. Totalna bzdura.

Polska myśl naukowa jestem za na pewno będzie, na pewno coś wymyślą ale to wymaga czasu, testów, itp.
Nie wyobrażam sobie, że prywatny inwestor wyłoży z własnej kieszeni ileś milionów zł na niesprawdzone technologie.

Co do cen energii naszych i niemieckich, czeskich itd to mamy najniższe wsparcie w Europie ( dla biogazowni) , nowe OZE w aktualnym kształcie nie zdopinguje rynku a wręcz zahamuje.

biogazplant.pl, 2012-11-26 19:06:22

Wzięliśmy się do pracy - popatrz, ile odbudowaliśmy po wojnie.
Kupimy na Zachodzie za ich fundusz strukturalny i spójności - i o to chodzi, a nie o nieróbstwo, gieroju.

całuj się sam..., 2012-11-25 23:47:06

mniej więcej te wielkości oddają obraz sytuacji i jeszcze można dla maksymalizacji efektu zauważyć jaki jest koszt pieniądza w Polsce a ile kosztuje on w Niemczech, chyba cały czas traktuje się polską gospodarkę jak dziką oraz nie przewidywalną - rozwiązanie jest jedno musimy wziąć się do pracy

kissmy..., 2012-11-25 23:12:34

@ zal, czy też żal, co do twojego czytania ze zrozumieniem- nie zauważyłem.
co do mojego intelektu i wiedzy, nadrabiam braki.
co do przesiadywania, moje życie moja sprawa, nie bedziesz mi życia układał, ale niekiedy także czytam farmera idąc, niekiedy jadąc, a czasami nawet leżąc ;),
co do żony , dzieci, moje życie, moja sprawa, nie bedziesz mi życia układał.
co do mojego życia, jest moje tak wiec kolejny raz nie ty bedziesz mi je układał.
co do biogazowni, mieszkałem koło, w niemczech, przeżyłem.
co do kissmyego wypowiedzi,facet wypowiedzial się bardzo konkretnie, odniósł się do tematu artykułu , a ty jedziesz z nim jak z bura suka, masz jakieś kompleksy czy co?
co do dzikow i szkód łowieckich- problem kił łowieckich jest 3 najczęściej wyświetlanym tematem na tym forum, jeśli twierdzisz ze to jest śmieszne, to jednak umiejętnośc czytania ze zrozumieniem nie jest na dosc wysokim poziomie.co do zdjęć dzikowatych, nie podoba ci się nie oglądaj.
@ kissmy... znajomy w De postawił biogaz za ok 900 000 erlo, znajomy w Pl stawia biogaz takiej samej mocy jak ten niemiec tylko ze za ok 6 000 000. zł, niemiec będzie prąd sprzedawał za X , a polak za 0.6 X , zgadza się ?

arszczecin, 2012-11-25 21:06:42

a jaka jest minimalna odległość między biogazownią i towarzyszącą jej infrastrukturze (silosy i zbiorniki) a budynkami mieszkalnymi? w Polsce instalacje powinny być 50% tańsze niż w Niemczech i wtedy byłyby równie popularne, nie dostrzegam powodu, aby kogenerator kosztował kilkukrotnie więcej niż samochód ciężarowy z tym samym silnikiem, podobnie jest ze zbiornikami i pozostałymi elementami instalacji

kissmy..., 2012-11-25 20:01:29

arszczecin czytac dobrze potrafie i nawet ze zrozumieniem ale Tobie intelektu brakuje i wiedzy, zreszta sam tez przesiadujesz tutaj ciagle zamiast z zona i dziecmi , albo uganiasz sie za dzikami i dajesz te smieszne zdjecia . NIE ZAL CI PAmietaj ze zycie masz tylko jedno wiec nie przemieniaj go w drugie wirtualne iradze Ci pomieszkac koło biogazowni to zrozumiesz co napisałem CZAISZ ??:))

zal, 2012-11-25 17:40:56

A co, są droższe? I jak chciałbyś w kontekście globalizacji konkurować pod względem kosztów polską myślą techniczną? Realiów brachu nie znasz, a nauczasz. Spacerek polecam

całuj się sam..., 2012-11-25 10:10:31

w kontekście naukowców to chciałbym, aby to polska myśl techniczna wykreowała instalacje dostosowane do naszych realiów, a więc o zbliżonej sprawności do zachodnich ale tańsze

kissmy..., 2012-11-24 23:03:55

@ zal, a czytać ze zrozumieniem to uczyli cie w tym starym systemie??
kissmy napisał ; " każdy postawiłby biogazownię jeśli takie przedsięwzięcie byłoby rentowne "
zauważ słowa POSTAWIŁBY + JEŚLI + RENTOWNE ! czaisz?? masz rację LIVE IS BRUTAL and fól of zasadzkas :)
CI PA...

arszczecin, 2012-11-24 22:59:37BĄDŹ NA BIEŻĄCO


RYNEK, KONTRAKTY, KOMENTARZE


» WSZYSTKIE WYDARZENIA

EKSPERCI FARMERA

OFERTY

  • GORĄCE OFERTY:

  • GORĄCE OFERTY:

TU KUPISZ FARMERA

FORUM FARMERA

lokizom

takie cos tylko u nas

mieto35

@jarki dzięki za radę, zobaczę jeszcze czy w ogóle będzie ten przymrozek bo bez tego to ani rusz .