PARTNERZY PORTALU
partner portalu farmer.pl partner portalu farmer.pl

KOMENTARZE DO TEKSTU:

te expert OZE, właśnie stoje pod biogazownia sąsiada właśnie wjechał fendt, ale on ma tylko 1 przyczepę 25t, ty nie rozumię, cieć mówi że on jeden mu na cały jutrzejszy dzień starczy . no kurdę komu wierzyć ekspertowi czy cieciowi ??


ty, jeszcze jedno, ten cieć mówi że u kowalskiego w biogazowni nie jeździ żaden traktor, z żadna przyczepą, bo kowalski ma taka ładowarka co z silosu kuku wyciąga i do zbiornika bezpośrednio wrzuca.

zdzichu, 2012-12-11 22:47:37

Czy ten gość (dr payniuk) w ogóle ma pojęcie co bredzi? Jaka uciążliwość transportowa?

Gościu z Instytutu Przyrodniczo technologicznego - zapamiętaj i przyjmij do swojej niedouczonej głowy, że biogazownia 500 kW (najczęściej projektowana w Polsce) wymaga zasilenia kiszonką z kukurydzy DZIENNIE DWOMA CIĄGNIKAMI Z 2. PRZYCZEPAMI!!!!
a jak wchodzi dodatkowo gnojowica (transportowana rurociągiem) to nawet jeden ciągnik wystarczy.
Więc niech ten pseudoexpert z IPT się nie KOMPROMITUJE na forum!!!!

expert OZE, 2012-12-11 22:31:30

gdzie tutaj jest napisane, że stale

ola, 2012-12-04 09:58:00

Taaaa smród z biogazowni to mit... Skoro tak, to niech się wypowie Pan minister Sawicki któremu okoliczni mieszkańcy z tego powodu zablokowali budowę biogazowni z odpadów poubojowych w woj. podlaskim :)

rol-nick, 2012-12-04 09:02:00

Nierozumie niektórych dyskutujacych. Jeźeli organizuje gospodarstwo zbior kukurydzy, to kampania jest raz w roku, jeźeli zbiera sie burak, to jest tak samo, jeźeli kosza sie trawy, to sa dwa czy trzy pokosy i substrat trzeba dowozić z okolicznych pól do gospodarstwa. Przy eksploatacji biogazowni rolniczej sie dzieje tak samo bez źadnej róźnicy, wiec o jakie uciaźliwości z transportem komu chodzi? Inna sprawa jest dowoźenie do biogazowni odpadów z zakladów przetwórczych z duźej odleglości, to jest coś innego i biogazownia nie jest juź biogazownia rolnicza a utylizacyjna. Jeźeli bierzemy pod uwage, źe niektóre technologie potrafia pracować przy wysokim udziale oborników i pomiotów i biogazownia lokalizowana jest przy samej fermie, to dowozi sie naprzyklad tylko polowa potrzebnej ilości kukurydzy czy traw co przy drugich technologiach, przy czym efekt "utylizacji" gnojowicy oraz obornika jest oczywisty. Niemoźna wrzucać ogólnie wszystkie biogazownie do jednego worka. I tutaj placi, źe jak dwa robia to samo, to wyniki sa nie takie same (www.biogas-hochreiter.eu).

Tomek, 2012-12-04 08:46:55

@Izaak skoro ciągle przekręcają to nie czytaj
błędów nie popełnia ten kto nic nie robi

jarki, 2012-12-03 18:41:24

Jeśli pan dr Pasyniuk doradza stałe dowożenie substratu do biogazowni to nie dziwię się że powstaje ich tak mało. No chyba że redakcja tradycyjnie coś przekręciła...

Izaak Niutonowski , 2012-12-03 18:06:54BĄDŹ NA BIEŻĄCO


RYNEK, KONTRAKTY, KOMENTARZE


» WSZYSTKIE WYDARZENIA

EKSPERCI FARMERA

OFERTY

  • GORĄCE OFERTY:

  • GORĄCE OFERTY:

    • Warszawa rynek komercyjny - lokale do wynajęcia
    • Gdynia rynek komercyjny - lokale na sprzedaż
    • Warszawa rynek komercyjny - lokale do wynajęcia
    • Warszawa rynek komercyjny - lokale na sprzedaż

TU KUPISZ FARMERA

FORUM FARMERA

Marecki

Do wyłączenia swoich działek? Jestem w trakcie, teraz sprawa należy do wsa. 

arszczecin

http://www.farmer.pl/prawo/nieruchomosci/aktualnosci/jak-wylaczyc-dzialke-z-obwodu-lowieckiego,75957.html ktoś chętny?