PARTNERZY PORTALU
partner portalu farmer.pl partner portalu farmer.pl partner portalu farmer.pl partner portalu farmer.pl

KOMENTARZE DO TEKSTU:

swieta prawda do zusu panstwo dopłaca wiecej i cichutko.

anna, 2013-02-19 15:37:32

Dlaczego nie naprawiają ZUZ jeśli większe straty przynosi?

max, 2013-02-19 15:14:42

wy cwaniaki zusu inieroby zakładów pracy won od krusu

rolnik, 2013-02-19 13:30:27

Potrzebna jest całościowa reforma systemu emerytalnego!
1. Trzeba się przyjrzeć kosztom obsługi poszczególnych systemów , ile to kosztuje i jaki % stanowi w stosunku do zbieranych składek i do udzielanych świadczeń!!
Na pierwszy rzut oka widać,że w ostatnich latach wzrosły, mimo wprowadzenia na szeroką skalę komputerów. Jest więcej urzędników, A NIE POWINNO!
2. Zastosować identyczny system emerytalny dla wszystkich ubezpieczonych, czyli zlikwidować ŚWIĘTE KROWY! Czyli wojsko, policja , straż pożarna, agencje ABW< CBA< itp, sędziowie, prokuratorzy i inni.! Dlaczego te grupy zawodowe nie uczestniczą w powszechnym systemie emerytalnym a biorą wysokie renty i emerytury i to w młodym wieku??
Dlaczego taki pajac jak niby agent Tomek jest już na emeryturze, mimo, że nic w życiu nie zrobił i na dodatek nie ma jeszcze 40 lat?? Obsługa emerytalno-rentowa tych cwaniaków mundurowych nie mało kosztuje podatnika!!
3. Dopiero wtedy ma sens reforma emerytur rolniczych?
Niestety, moim zdaniem wszystkie reformy w ostatnim 20-leciu są spaprane!
O pomstę do nieba woła system ,,zdrowotny", który można by nazwać systemem wykańczania obywateli, ,,ukryta eutanazja"! A pseudoreforma samorządowa następny bubel zwiększający biurokrację i rozmywający odpowiedzialność! W tym bałaganie mają swój udział wszystkie opcje polityczne niezależnie od głoszonych poglądów!
NIESTETY NIE WIDAĆ ŻADNEJ POPRAWY

A. Krzak, 2012-12-06 08:51:35

" I to bezsprzecznie dobra wiadomość - i dla budżetu państwa, i dla prawdziwych rolników"
czyli co UPIERD..IĆ niszę?
johny czytasz i nie grzmisz??

"...KRUS? Co z jego majątkiem?" jak to co księżom oddać :)


" Są szybsze możliwości zmiany - ocenia, wskazując na ewentualne uszczelnienie systemu przez zdefiniowanie gospodarstwa rolnego i zwiększenie ściągalności składek"- puścić komornika na wieś, zrobi licytacje i po problemie, i kolejne 200 000 klientów krus odejdzie

arszczecin, 2012-12-06 00:20:48

Dżizusss!

Artykuł wybitnie TENDENCYJNY!

Zwiększając wpłatę świadczeń dla rządu tak naprawdę pozwalamy na wiekszą demoralizacje tegoż...

Przecież wiadomo nie od dziś, że każdą kasę zmarnotrawią skur.wiele!
Dadzą sobie dodatkowe premie a Nam, rolnikom wcale nie będzie lepiej!
rol-nick, 2012-12-05 14:33:28

brak wyliczeń to nie słaba strona projektu lecz po prostu brak projektu; nie rozumiem również podziału na grupy - moim zdaniem jaka składka taka powinna być emerytura z określeniem minimalnej wysokości składki odpowiadającej godziwemu świadczeniu za 45 lat, śmiem przypuszczać, że zaproponowana 2% stopa zwrotu przy obecnym celu inflacyjnym (2,5% +-1) wydaje się nieporozumieniem (no chyba, że została już urealniona); tak czy inaczej system powinien być jeden czyli KRUS powinien być zlikwidowany a jego obowiązki bez problemu ogarnie ZUS a oszczędności należy przeznaczyć na ograniczanie szarej strefy czyli czekamy na propozycje akceptowalnych składek (niska składka niska emerytura i już, 45lat x 5000zł składek pozwoli na wypłacanie przez 32 lata po 15tys zł rocznego świadczenia przy założeniu 2% stopy zwrotu, czyli 417zł miesięcznej składki pozwala na czerpanie 1250zł miesięcznego świadczenia przez 32 lata od 65 roku życia, czyli sto lat)

kissmy..., 2012-12-05 12:39:10BĄDŹ NA BIEŻĄCO


RYNEK, KONTRAKTY, KOMENTARZE


» WSZYSTKIE WYDARZENIA

EKSPERCI FARMERA

OFERTY

  • GORĄCE OFERTY:

  • GORĄCE OFERTY:

TU KUPISZ FARMERA

FORUM FARMERA

ikcomas

U mnie nie ma kolanka jeszcze, pasowało by skrócić bo bujna bardzo ale ciut ciut za wcześnie a od jutra ma u mnie niby padać. Mimo...

jarki

U nas też zaczynają kwitnąć te kikuty :(   A pszenica kończy krzewienie ale jest "fest" :)