PARTNERZY PORTALU
partner portalu farmer.pl partner portalu farmer.pl

KOMENTARZE DO TEKSTU:

Mapami w Polsce nie będzie uboju rytualnego zakłady mięsne są zamykane Bo Kryzys. A w Anglii, Francji, Belgii, Holandii, Danii i Niemczech maja się coraz lepiej pomimo tago kryzysu , powstają i rozbudowują się mimo ze koszt pracownika jest minimum 4 razy taki licząc tylko kurs euro złotówka. Na zachodzie pierwsze to interes następnie ideały, bo tym drugim nie da się napełnić żołądka, chyba ze się jest z jakiejś organizacji pseudo ekologicznej, która jak dostanie kasę to odpuszcza. Czy ktoś z ekologów protestuje na zachodzie - nie. Bo jak pisałem wcześniej po pierwsze kasa. Tam urzędnik potrafi liczyć i więcej przemysłu i obrotów tym lepiej dla kraju i dla niego samego.

PIT p, 2014-09-14 14:41:47

hehe i widać ze mieszczuchy się wypowiadają co bydła na oczy nie widzieli jeśli by wprowadzili tą ustawę to hodowla bydła by stała się nie opłacalna ponieważ by nie było zbytu. Widać komu najbardziej zależało na tym żeby ta ustawa przeszła pi......ni zieloni terroryści

Rolnik, 2012-12-13 11:50:18

widać kto tu przewodzi ...bata na ten rząd!

obserwator, 2012-12-12 19:22:44

Więcej pieniędzy zarobicie na legalizacji marihuany, nie zadając przy tym cierpienia! Poza tym skoro PSL tak obchodzą miejsca pracy to niech się zajmą fabryką Fiata, w której 1,5 tys. osób zostanie zwolnionych (nie licząc dostawców itp), z czasem fabryka może w ogóle upaść... 2 tys. osób ma być zwolnionych z poczty, kolejne tysiące z administracji, nie wiem ile z Centrum Zdrowia Dziecka (nie tylko pójdą na bezrobocie, ale mali pacjenci nie będą mieli opieki)... a PSL uczepił się uboju rytualnego mimo, że przemysł mięsny nie upadnie bez tego, ani nie są to aż takie pieniądze i aż tyle miejsc pracy... przyznajcie w końcu, ze macie w tym osobisty interes... wasi posłowie mają rzeźnie i dokonują tej tortury, dlatego tak wam na tym zależy... nie chodzi o interesy religii ani nawet o interes państwa...

malami, 2012-12-12 13:37:38

Wartość CAŁEGO EKSPORTU WOŁOWINY w roku 2011 wyniósł 800 mln euro, w tym ok. 30% to mięso z uboju rytualnego. A zatem nie miliard euro, tylko 240 mln euro.
Też pieniądz, tyle że dużo mniejszy.
A najważniejsze, że to nie jest kwota, która z tego tytułu wpłynęła do skarbu państwa. Taka kwota wpłynęła DO KIESZENI posła Borkowskiego z PSL i kilkunastu innych właścicieli ubojni „uhonorowanych” certyfikatem halal i koszer!

mija, 2012-12-12 13:31:39

figo ile z faktury sprzedaży bydła idzie na fundusz promocji?
gdzieś tu czytałem komentarz , ze co tam po wprowadzeniu zakazu uboju ryt cena spadnie ale po roku się odbuduje. człowieku piszący to czy ty wyobrazasz sobie co będzie z tymi małymi rolnikami, trzymającymi max 10 byków? przy dzisiejszej cenie są zadowoleni. jak cena spadnie, będą wygaszac produkcję potem zlikwidują produkcję i już nigdy nie wznowią. ci więksi będą "kaniony" wysyłać za granicę, tam ubija.

wszyscy patrzą na cierpienia zwierząt, nikt nie patrzy na ludzi...

zwierzęta są chronione bardziej niż ludzie,
jeśli ktoś próbował przewieźć zwierzęta powyżej 60 km wie o czym mówię, a za chwilę w tv znów będzie głośno o przedświątecznych powrotach pkp ludzi do domu.

śmierć to śmierć.
jeśli rytualny będzie zabroniony w całej unii to ok, jeśli nie, polska nie powinna zabraniac.

arszczecin, 2012-12-12 12:40:44

dla kasy zrobi wszytko!!!!!!Minister barbarzyńskiego rytuału !ciekawe dlaczego nie odpisze na zadna wiadomosc ludzi ktorzy sie sprzeciwiaja ?co boi sie?

Ania, 2012-12-12 12:38:00

Jestem tak ja zdecydowana większość przeciw ubojowi rytualnemu mimo że jestem rolnikiem sam hoduję bydło to dopiero teraz uświadamiam sobie ,że gdybym miał oddać zwierzę na taką męczarnie wolałbym już ich wcale nie hodować niż oddawać je do takich zakładów !!! Polska może z powodzeniem zadbać o humanitarny ubój rezygnując z takich odbiorców mięsa koszernego .Zamiast tego powinno sie promować polska żywność na tyle aby móc sprzedać jej nadwyżki .Jednak rządzący powinni zadbać przede wszystkim o własne społeczeństwo aby miało za co w sklepach kupować a nie wypychać na siłę za granice to co nasze i dobre-żywność ,kiedy zalewa nas nie wiadomego pochodzenia i jakości tower z zachodu !!!

Figo 78, 2012-12-12 12:00:37

SKANDAL, DO KOSZA TAKIEGO MINISTRA

Sylvia, 2012-12-12 10:18:35

Polska specjalizuje się również w produkcji syntetycznych narkotyków. Proponowałbym rządzącym również z tego zrobić interes. A żeby podreperować służbę zdrowia wysłać na czarny kontynent lekarzy niech się douczą, jak obrzezać kobietę. Zrobimy turystyczny raj dla ceniących sobie taką tradycję. Jest więcej ciekawych tradycji na świecie na których moglibyśmy zarabiać np takie kamieniowanie. Przyjeżdzały by całe wioski, po ceremonii i powieszeniu na drzewie ukamieniowanego mogli by jechać nad Bałtyk i zostawić kilka groszy. Zawsze jakaś kasa jest. Proponowałbym Panu Kalembie zabranie wnuków do takiej rzeźni i pokazanie jak wygląda taki ubój. Najlepiej w Wigilie.

Oko, 2012-12-12 08:36:19

Zabrać tych wszystkich zwolenników do takiej ubojni niech zobaczą na własne oczy jak wygląda taki ubój ja wiem o czym mówię jestem lekarzem wet i na praktykach w rzeżni napatrzyłem się dość jak to się obywa. Wtedy możemy podyskutować.

Jaro, 2012-12-12 00:35:37

Gniot naprawdę daruj sobie chłopu nie wytłumaczysz on tego nie zrozumie nigdy.Przecież ten wrzask podnosi kilka wielkich ubojni bo chodzi im o kasę rolnika mają gdzieś.A polski chłop zawsze jęczy.

Ulli, 2012-12-12 00:27:22

Przed wiekami za kradzież ścinano lub wieszano więc może i dziś ?
Chodzi o świadomość bólu .Poderżnięcie gardła rzeczywiście jest w obu przypadka podobne lub prawie podobne .Myli ci się tylko metoda przecinania gardła (co najmniej dwa cięcia w rytualnym) bo prądem ogłusza się raz nie wielokrotnie .Właśnie chodzi o te kilkanaście minut by zwierze nie czuło podcinania gardła i bólu z tym związanego .Czy sam byś chciał cierpieć przed śmiercią ? No chyba że jest się masochistą :) .
Co do ekonomi to nie mam zamiaru znowu przepisywać tego co jest poniżej ale dodam że nie zawsze ekonomia jest wyznacznikiem wszystkich działań bo był już jeden adolf który robił mydło z ludzi :( więc takie odruchy zostały tylko politykom tak więc czasem jest lepiej stracić niż zyskać chociaż w tym wypadku to rolnicy na pewno nie stracą w dłuższym terminie .

PSL-owski gniot, 2012-12-11 15:49:30

przecież bydło było wiekami tak ubijane, podobnie jak świnie, owce ... i do dziś są w obejściach
Każdy sposób zabijania zwierzęcia jest dla niego męczarnią np. kilkakrotne ogłoszanie prądem

Ale dlczego w związku z tym osłabiać gospodarke i rolnictwo?

Ekolodzy będą nasz utrzymywać?

marek, 2012-12-11 15:22:25

Stosując waszą metodę przekonywania to przeczytaj z uwagą bo ja nigdzie nie piszę że cena spadnie a wręcz odwrotnie twierdze że i rolnicy zarobią więcej bo w dłuższej perspektywie skończą się spekulacje na rynku że Turcja raz bierze a raz nie bo na tym rolnik nie zarobi . Po informacji o wstrzymaniu rynku cena spada w ciągu dnia a odbudowuje się przez rok do następnej negatywnej informacji .Po grom nam taki niepewny rynek gdzie trzeba kosztowniej rozprawić sztukę a do tego taniej sprzedać mięso na niepewny rynek za niższą cenę .Sam wasz zwolennik Piechociński stwierdził że i tak sztuki z Polski zostaną ubite za granicą więc czym się martwisz .To problem tylko wyłącznie kupujących bo oni będą musieli zapłacić więcej za męczone mięso .Zakaz uboju męczonego na skalę masową jest w większości krajów UE więc my nie powinniśmy się wyróżniać .Po mimo zezwoleń UE to i tak praktycznie nikt nie chce tego w swoim kraju .

PSL-owski gniot, 2012-12-11 13:14:41BĄDŹ NA BIEŻĄCO


RYNEK, KONTRAKTY, KOMENTARZE


» WSZYSTKIE WYDARZENIA

EKSPERCI FARMERA

OFERTY

  • GORĄCE OFERTY:

  • GORĄCE OFERTY:

TU KUPISZ FARMERA

FORUM FARMERA

jarki

Dnia 11.05.2016 o 23:20, jarki napisał: A ja rozmawiałem z moim handlowcem i po naciskach przyznał że Odżywki to...

jarki

Oba stare próbowałem w grochu  Chlorotalonil ze strobi idzie w pszenicy jest ok  Natomiast tych nowości jeszcze nie...