PARTNERZY PORTALU
partner portalu farmer.pl partner portalu farmer.pl

KOMENTARZE DO TEKSTU:

.Do tych wszystkich którzy mają wpływ na kształtowanie ustroju rolnego:. Powinna w kraju funkcjonować agencja prowadząca skup i sprzedaż gruntów rolnych, na następujacych zasadach:. Sprzedający grunty rolne rolnik sprzedaję tylko i wyłącznie za pośrednictwem tej agencji. Agencja je wykupuje i odsprzedaje sąsiadowi rolnikowi za miedzą, w podobnej cenie, za chęcią rolnika chcącego powiększyć swe gospodarstwo, przy czym jeśli rolnik nie posiada gotówki to sprzedaje ją mu na raty.W przypadku gdy owy rolnik nie wyraża chęci do jej zakupu to agencja proponuje następnemu rolnikowi jej zakup, który ma najbliżej miedzę do owej ziemi sprzedawanej. I tak owe przepisy zasad ogólnych mogły już funkcjonować od upadku PRL.Decydenci dużo gadają o powiększeniu powieszchni gospodarstw,ale zarazem działają na szkodę polaków.W przeciwnym wypadku już to by dawno działao

ROLNIK, 2013-01-07 22:26:49

ANR TO ZAMRAŻARKA PSL. TAK JEJ PARTYJNI CWANIACY i ICH RODZINY ŻERUJĄ NA KOSZY PAŃSTWA. PREZESI ANR , A JEST ICH CHYBA 16 lub 17 CO MIESIĄC PRZYTULAJĄ 22 TYS. ZŁOTYCH , ICH ZASTĘPCY "PRZYTULAJĄ" PO 18 TYS. ZŁOTYCH ZA "NIEROBIENIE". INNI URZĘDASY TEŻ MAJĄ SUPER. TO GMINY LUB POWIATY POWINNY ZAJMOWAĆ SIĘ SPRZEDAŻĄ GRUNTÓW SKARBU PAŃSTWA, A NIE TA "ROZPASANA" AGENCJA. CIEKAWE ILE PENSJI PRZYTULA OBECNY PREZES? JAK BYŁ DYREKTOREM ANR w LUBLINIE TO DOSTAWAŁ 22 TYS. ZŁ. DO PARLAMENTU SIĘ NIE DOSTAŁ , WIEC JEGO KOLEGA SAWICKI POWOŁAŁ NA STANOWISKA DYREKTORA, A PÓŹNIEJ PREZESA. Z KARIERY ZAWODOWEJ WYNIKA, ŻE TO BYŁY WIEJSKI NAUCZYCIEL, WIĘC CO TO ZA KWALIFIKACJE? ROZGONIĆ TE TOWARZYSTWO KOLESI!!!!

małorolny, 2012-12-17 18:19:46

Jest to instytucja zupełnie nie potrzebna i powinna być dawno zlikwidowana. Jest to największy PASER współczesnego świata.
Czynności te powinny wykonywać dotychczasowa administracja państwowa, której jest i tak ponad 5 razy więcej niż było 20 lat temu, mimo powszechnego zastosowania komputerów.

A. Krzak, 2012-12-17 09:14:34

zlikwidować agencję nieruchomości rolnych a grunty oddać albo w wieczysta dzierżawę obecnym użytkownikom lub w ręce włodarzy na danym terenie, będą wiedzieć jak ją zagospodarować

jasiek, 2012-12-13 08:55:08

w dużym uproszczeniu tak to powinno działać, należy przede wszystkim dokonać oceny obecnego systemu, ile razy ANR skorzystała z prawa pierwokupu oraz ile razy odkupiła grunty od nabywcy w ciągu 5 lat?

kissmy..., 2012-12-12 20:23:05

Do tych wszystkich którzy mają wpływ na kształtowanie ustroju rolnego:. Powinna w kraju funkcjonować agencja prowadząca skup i sprzedaż gruntów rolnych, na następujacych zasadach:. Sprzedający grunty rolne rolnik sprzedaję tylko i wyłącznie za pośrednictwem tej agencji. Agencja je wykupuje i odsprzedaje sąsiadowi rolnikowi za miedzą, w podobnej cenie, za chęcią rolnika chcącego powiększyć swe gospodarstwo, przy czym jeśli rolnik nie posiada gotówki to sprzedaje ją mu na raty.W przypadku gdy owy rolnik nie wyraża chęci do jej zakupu to agencja proponuje następnemu rolnikowi jej zakup, który ma najbliżej miedzę do owej ziemi sprzedawanej. I tak owe przepisy zasad ogólnych mogły już funkcjonować od upadku PRL.Decydenci dużo gadają o powiększeniu powieszchni gospodarstw,ale zarazem działają na szkodę polaków.W przeciwnym wypadku już to by dawno działao.

ROLNIK, 2012-12-12 17:59:14BĄDŹ NA BIEŻĄCO


RYNEK, KONTRAKTY, KOMENTARZE


» WSZYSTKIE WYDARZENIA

EKSPERCI FARMERA

OFERTY

  • GORĄCE OFERTY:

  • GORĄCE OFERTY:

TU KUPISZ FARMERA

FORUM FARMERA

jarki

Ja robię tiofanat+tebu z prochlorazem będzie drożej ale pewnie lepiej? Toprex wcześnie to dobre zapobieganie i skracanie oraz temperatura...

przem

a wiec dlaczego ?  w dalszym ciągu ponawiam pytanie: lepszy efekt tiofanat metylowy + tebukonazol czy prochloraz +...