PARTNERZY PORTALU
partner portalu farmer.pl partner portalu farmer.pl

KOMENTARZE DO TEKSTU:

w jakim obszarze mieliby się ze mną nie zgodzić? w kwestii łączenia statusu rolnika ryczałtowego i rezygnacji ze zwolnienia w pozostałym zakresie?

kissmy..., 2012-12-30 23:00:23

A na końcu i tak wszystko zależy od interpretacji izby skarbowej dla danego regionu kraju. Izba z Gdańska pójdzie na układ z kissmy, izba z Bydgoszczy już nie . Nie wiem jak reszta dlatego warto zwrócić się po interpretację bo to są państwa w państwie.

JKC, 2012-12-30 22:38:09

dla jasności jeśli beneficjent jest rolnikiem ryczałtowcem to działalność gospodarczą może prowadzić będąc podatnikiem vat czynnym o ile nie dotyczy ona usług rolniczych i innych rodzajów działalności rolniczej, ewentualnie może pozostać ryczałtowcem jeśli dla dodatkowej działalności (nawet rolniczej) nie zrezygnuje ze zwolnienia (pozostanie na ryczałcie),
jeśli natomiast dodatkowa działalność gospodarcza będzie działalnością rolniczą to chcąc zrezygnować ze zwolnienia i zostać podatnikiem czynnym w zakresie vat należy zrezygnować ze zwolnienia w zakresie całej prowadzonej działalności rolniczej, odnośnie do pokoi to sytuacja jest identyczna jak z maszynami, należy postawić pytanie: czy mieszkając w nich beneficjent realizuje cel operacji?

kissmy..., 2012-12-30 20:54:59

Chodzi o to, że rolnik "Zróżnicowany" pozostał rolnikiem - prowadzi jedną firmę (dużo było w artykule o tej formie działalności - niby dwie firmy, ale jedna). Stąd konieczność jednego prowadzenia VAT. Jeśli rolnik ryczałtowiec zakłada jeszcze jakąś działalność pozarolniczą, to ma dwie firmy i każda z nich ma osobne rozliczenie VAT.
Artykuł nie był o VAT, dlatego pewnie to pominięto. Ale był o "Różnicowaniu" - czyli bez względu na rodzaj dodatkowej działalności pozarolniczej czort znajet, czy się nie czepną, jak ciotkę będziesz gościł za darmo albo sam się przeprowadzisz. Tak myślę.

Jaś, 2012-12-30 18:49:29

w nowym numerze top agra możma przeczytać ze nie można być ryczałtowcem jeżeli prowadzi się działalność usługową na rzecz rolnictwa natomiast można pozostać na ryczałcie prowadząc inną działalność nie związaną z rolnictwem.

W-40, 2012-12-30 17:41:50

Pominięto tutaj sytuację, gdzie beneficjentem programu "Różnicowanie..." jest rolnik ryczałtowy. Czy rolnik może nadal być ryczałtowcem, czy musi przejść na VAT? Dodam, że oprócz "działalności usługowej wspomagającej produkcję roślinną" prowadzę inne działalności nie związane z rolnictwem.
Inną, ale podobną sytuacją jest ta, gdzie rolnik prowadzi działalność agroturystyczną i z dotacji z "różnicowania" urządził pokoje gościnne. Czy rolnik może sam mieszkać w tych pokojach?

saherb, 2012-12-30 16:39:25

podłoga, foch już jest . kur.a, na święta będę jej musiał samochód kupić. ;( .

ale to nic. poszedłem teraz do tesco, piwo pobilem, rozlalo sie. ;)

wieczorem chciałem jeszcze "szmerybajery" ale już się nie odważe :)

arszczecin, 2012-12-15 21:41:34

zamknij tam skunksa:)

john, 2012-12-15 21:26:50

kisssmy, aleś ty mądry. Toż 1. tekst wynikł z tego, że nie można dokumentować usług świadczonych samemu sobie. Dobrze, że wreszcie zrozumiałeś. Jeszcze ze 3 odcinki i pojmiesz, że usługi dla rolnictwa to działalność pozarolnicza. Winszuję. Nauczaj dalej na każdy temat, a głupawo.
O wylanym mleku jest tu: http://forum.vw-passat.pl/threads/98368-jak-pozbyc-sie-zapachu-mleka-z-tylnej-kanapy
http://www.mazdaspeed.pl/forum/viewtopic.php?f=97&t=112150
Na co wylałeś? Na podłogę czy kanapę?

całuj się sam..., 2012-12-15 21:25:27

Pewnie żona zrobi Ci zróżnicowanie współczuję

m@ciwb, 2012-12-15 21:16:41

poza tematem. rozlalo mi się mleko w żony samochodzie. ratujcie czym zlikwidować zapach. bo inaczej świat nie dożyję

arszczecin, 2012-12-15 21:06:00

przy tym działaniu jest chyba najwięcej niejasności, już sama nazwa wskazuje, iż tyczy się działalności nierolniczej a najczęściej wspiera się działalność rolniczą (usługi rolnicze), ponadto poza problemami z rozliczeniem podatku VAT ARiMR nie wyraża zgody nawet na świadczenie usług w ramach innych kodów PKD niż określone we wniosku, więc moim zdaniem mimo licznych zwodów może okazać się ostatecznie (prawdopodobnie po uszczelnieniu systemu kontroli przez KE ze względu na duże nadużycia), że ARiMR zmieni zdanie i wykorzystywanie sprzętu niezgodnie z celem przyznanego wsparcia będzie kończyło się odebraniem wsparcia, ale przynajmniej 3 tekst stwierdza, iż nie można dokumentować usług świadczonych samemu sobie fakturą vat, więc jest jakaś wartość dodana

kissmy..., 2012-12-15 20:48:14BĄDŹ NA BIEŻĄCO


RYNEK, KONTRAKTY, KOMENTARZE


» WSZYSTKIE WYDARZENIA

EKSPERCI FARMERA

OFERTY

  • GORĄCE OFERTY:

  • GORĄCE OFERTY:

TU KUPISZ FARMERA

FORUM FARMERA

Pałuczanin81

Na końcu nam zmarznie w lutym i tabelki do archiwum

mieto35

Ja mam coś takiego , trochę się różni od tego co dodał @przem  , co źródło to inne dane .